Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sok z malin Przepis. Pyszny i zdrowy jest sok malinowy! Piję go często, dobrze się czuję. I na dodatek świetnie smakuje. Najlepszy z herbatką sok malinowy,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sok z malin Przepis. Pyszny i zdrowy jest sok malinowy! Piję go często, dobrze się czuję. I na dodatek świetnie smakuje. Najlepszy z herbatką sok malinowy,"— Zapis prezentacji:

1 Sok z malin Przepis

2 Pyszny i zdrowy jest sok malinowy! Piję go często, dobrze się czuję. I na dodatek świetnie smakuje. Najlepszy z herbatką sok malinowy, wtedy każdy organizm będzie zdrowy.

3 Składniki:  maliny (mrożone)-2 kg  cukier kryształ–1 kg

4 Przybory i narzędzia kuchenne:  słój,  gaza,  sitko,  garnek,  słoiczki,

5 1. Sposób przygotowania:  Na dno dużego słoja wsypać warstwę cukru.  Wyłożyć część malin, zasypać cukrem.  Czynność powtarzać do wyczerpania owoców.  Na wierzchu musi znaleźć się warstwa cukru.  Słój przykryć gazą i obwiązać nitką lub gumką.

6 1. 1. cukier 2. maliny 3. cukier 4. maliny 5. cukier gaza

7 1. Ile jest w słoju warstw malin? 2. Ile jest w słoju warstw cukru? 3. Ile jest w słoju wszystkich warstw składników na sok z malin?

8 Odstawić w ciepłe, ale zacienione miejsce na 3 – 4 dni. 4. Jaki jest dziś dzień tygodnia? 1234567 poniedziałek wtorekśrodaczwartekpiąteksobotaniedziela

9 5. Jaki będzie dzień tygodnia za 3 dni? 6. Jaki będzie dzień tygodnia za 4 dni? poniedziałek wtorekśrodaczwartekpiąteksobotaniedziela Tego dnia można zacząć dalsze działania

10 2.  Po 3 – 4 dniach zamieszać sok.  Przecedzić owoce z sokiem przez sitko wyłożone gazą.  Owoce dokładnie odcisnąć, aby uzyskać jak najwięcej soku.

11 3.  Sok z cukrem zagotować.  Tuż przed zagotowaniem wytworzą się osady, które usuwamy.  Sok gotować do 3 minut.

12 4.  Jeżeli sok chcemy przechowywać, wrzący sok przelać do wyparzonych słoiczków.  Mocno zakręcić i odwrócić do góry dnem.  Pozostawić tak do wystudzenia.  Gotowe.

13 Ile wyszło soku? Co potrzebujesz, żeby to wiedzieć?  Miarkę

14 Termometry – mierzą temperaturę, czyli określają ciepło – zimno w stopniach Celsjusza  termometr zaokienny

15 Termometr pokojowy

16 Termometr lekarski

17 Termometr kuchenny

18 Zaparz sobie herbatę z sokiem z malin NA ZDROWIE


Pobierz ppt "Sok z malin Przepis. Pyszny i zdrowy jest sok malinowy! Piję go często, dobrze się czuję. I na dodatek świetnie smakuje. Najlepszy z herbatką sok malinowy,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google