Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

28. Modlitwa darem Boga.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "28. Modlitwa darem Boga."— Zapis prezentacji:

1 28. Modlitwa darem Boga

2 28. Modlitwa darem Boga

3 28. Modlitwa darem Boga

4 28. Modlitwa darem Boga

5 28. Modlitwa darem Boga Albowiem to Bóg jest w was sprawcą i chcenia, i działania zgodnie z Jego wolą. (Flp 2,13) Podobnie także Duch przychodzi z pomocą naszej słabości. Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami. (Rz 8,26) Otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: Abba, Ojcze! Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi. (Rz 8,15-16)

6 28. Modlitwa darem Boga „Modlitwę zawsze zaczynamy z myślą, że to jest nasza inicjatywa. Tymczasem jest to zawsze Boża inicjatywa w nas. Dokładnie tak, jak pisze św. Paweł. Ta inicjatywa przywraca nam nasze własne człowieczeństwo, przywraca nam naszą szczególną godność. Owszem, wprowadza nas w wyższą godność dzieci Bożych”. (Jan Paweł II, Przekroczyć próg nadziei)

7 Modlitwa jest Bożym darem
28. Modlitwa darem Boga Modlitwa jest Bożym darem – jest spotkaniem Bożego i naszego pragnienia, – odpowiedzią wiary na darmową obietnicę zbawienia. Modlitwa jest przymierzem – działaniem Boga i człowieka; wypływa z Ducha Świętego i z nas, jest skierowana całkowicie ku Ojcu, w zjednoczeniu z ludzką wolą Syna Bożego, który stał się człowiekiem. Modlitwa jest komunią – polega na stałym trwaniu w obecności trzykroć świętego Boga i w komunii z Nim; przez chrzest staliśmy się jedno z Chrystusem.


Pobierz ppt "28. Modlitwa darem Boga."

Podobne prezentacje


Reklamy Google