Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zarządzanie ryzykiem. ZARZĄDZANIE RYZYKIEM Skoordynowane działania kierowania i kontrolowania organizacji z uwzględnieniem ryzyka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zarządzanie ryzykiem. ZARZĄDZANIE RYZYKIEM Skoordynowane działania kierowania i kontrolowania organizacji z uwzględnieniem ryzyka."— Zapis prezentacji:

1 Zarządzanie ryzykiem

2 ZARZĄDZANIE RYZYKIEM Skoordynowane działania kierowania i kontrolowania organizacji z uwzględnieniem ryzyka

3 Podstawy oceny zapewnienia bezpieczeństwa Ryzyko tolerowane

4 Model zarządzania ryzykiem

5 Zarządzanie ryzykiem w cyklu życia systemu TI

6

7 Metody i techniki analizy ryzyka – przykłady Badania rynku Prognozowanie Analiza skutków dla działalności Diagramy przyczynowo-skutkowe (CCD) Analiza drzewa zdarzeń (ETA) Analiza drzewa niesprawności (FTA) Analiza rodzajów i skutków awarii (FMEA) Analiza rodzajów, skutków i krytyczności uszkodzeń (FMEcA) Badanie zagrożeń i zdolności do działania (HAZOP) Modele Markowa Analiza zagrożeń

8 Zarządzanie ryzykiem z uwzględnieniem szczegółowej analizy ryzyka. Źródło: Raport Techniczny ISO/IEC TR 13335-3

9

10 Schemat oddziaływań na zasoby w firmie

11

12 Przykładowy cykl życia systemu zabezpieczeń Kroki szacowania ryzyka

13 Zasadnicze zależności budowy koncepcji ochrony

14

15

16 Schemat wdrożenia, eksploatacji, monitorowania i doskonalenia SZBI Przepis na bezpieczeństwo 1.Określ jakie masz zasoby 2.Oszacuj wartość tych zasobów 3.Określ jakie zagrożenia czyhają na te zasoby 4.Sprawdź czy twój system jest podatny na te zagrożenia 5.Określ jakie jest ryzyko wykorzystania podatności 6.Zdecyduj co chcesz zrobić z tym ryzykiem: zmniejszyć przenieść na kogoś innego, zaakceptować, uniknąć przez wdrożenie zabezpieczeń,


Pobierz ppt "Zarządzanie ryzykiem. ZARZĄDZANIE RYZYKIEM Skoordynowane działania kierowania i kontrolowania organizacji z uwzględnieniem ryzyka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google