Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W latach 2013 - 2014 uczniowie obecnej klasy trzeciej biorą udział w projekcie Od grosika do złotówki. Jego realizacja potrwa dziesięć miesięcy, w trakcie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W latach 2013 - 2014 uczniowie obecnej klasy trzeciej biorą udział w projekcie Od grosika do złotówki. Jego realizacja potrwa dziesięć miesięcy, w trakcie."— Zapis prezentacji:

1 W latach 2013 - 2014 uczniowie obecnej klasy trzeciej biorą udział w projekcie Od grosika do złotówki. Jego realizacja potrwa dziesięć miesięcy, w trakcie których uczniowie poznają podstawy edukacji finansowej, w tym np. rodzaje pieniędzy oraz będą zdobywać umiejętności ułatwiające im podejmowanie samodzielnych decyzji, a także racjonalne gospodarowanie zasobami. Uczestnicy projektu odbywają podróż z przewodnikiem Grosikiem po Galaktyce Finanse i Galaktyce Oszczędzanie, w czasie której zdobywają określone w danym miesiącu umiejętności. Każdy z uczniów otrzymuje własny Dziennik podróży, w którym dokumentuje realizację poszczególnych zadań. Istotnym elementem projektu jest współpraca z rodzicami w realizacji edukacji finansowej uczniów. Będą oni mogli śledzić postępy swojego dziecka, przeglądając jego Dziennik podróży, regularnie wzbogacany o kolejne pakiety tematycznych zadań. Projekt opracowany przez fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Fundację Kronenberga przy banku Citi Handlowy.

2 W styczniu wreszcie wyruszyliśmy w fascynującą podróż po Galaktykach Finanse i Oszczędzanie. Na początek podróży stworzyliśmy nasz własny regulamin podróży. Stworzyliśmy też własne pojazdy kosmiczne – geometryczne rakiety. Mamy nadzieję, że będzie się w nich wygodnie podróżować….

3 W lutym klasa II była na planecie Portfelik i nauczyła się jak można zarabiać pieniądze. Dzieci dowiedziały już się jak zarabiają pieniądze dorośli, poznały wiele zawodów. Zastanawiały się jak mogą zarobić na zakup wymarzonych zabawek. Oto niektóre nasze pomysły: sprzedaż starych zabawek i książek, koszenie trawnika u sąsiada, opieka nad młodszymi sąsiadami, wyprowadzanie na spacer psów.

4 Marzec spędziliśmy na planecie Skarbonka. Energicznie zajęliśmy się oszczędzaniem. Wraz z nasza Panią postanowiliśmy wspólnie zbierać pieniądze. Oto nasza klasowa skarbonka: Ciekawe ile uda nam się oszczędzić? Sprawdzimy to na koniec naszej podróży z Grosikiem. A na co wydamy zaoszczędzone pieniądze? Dyskusja wciąż trwa…

5 W kwietniu dotarliśmy na planetę Zabawka. Och, to była miła wyprawa! Przy okazji przyjrzeliśmy się dokładnie rowerowi, jego budowie oraz znakom drogowym. Teraz wyprawy rowerowe będą łatwiuteńkie!

6 W czerwcu odwiedziliśmy planetę Parasol. Snuliśmy wakacyjne plany, szukaliśmy ciekawych miejsc na spędzenie wakacji, zaprzyjaźniliśmy się z mapą Polski.

7 Wrzesień pełen był wspomnień z wakacji. Napisaliśmy do Grosika listy o naszych wakacyjnych przygodach, zgromadziliśmy wakacyjne pamiątki.

8 Październik upłynął nam pod znakiem oszczędzania. Sprawdziliśmy ile pieniędzy udało nam się zebrać w naszej skarbonce. Dyskusje o przeznaczeniu pieniędzy są coraz gorętsze! Zastanawialiśmy się też w jaki sposób możemy oszczędzać!


Pobierz ppt "W latach 2013 - 2014 uczniowie obecnej klasy trzeciej biorą udział w projekcie Od grosika do złotówki. Jego realizacja potrwa dziesięć miesięcy, w trakcie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google