Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wycieczka autokarowa ‘’STARYMI ŚCIEŻKAMI PO GMINIE POLICE” Zgodnie z tradycją Gryfikowych Dzieciaków 18 października 2014 roku uczniowie klas III uczestniczyli.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wycieczka autokarowa ‘’STARYMI ŚCIEŻKAMI PO GMINIE POLICE” Zgodnie z tradycją Gryfikowych Dzieciaków 18 października 2014 roku uczniowie klas III uczestniczyli."— Zapis prezentacji:

1 Wycieczka autokarowa ‘’STARYMI ŚCIEŻKAMI PO GMINIE POLICE” Zgodnie z tradycją Gryfikowych Dzieciaków 18 października 2014 roku uczniowie klas III uczestniczyli w wycieczce autokarowej po Gminie Police. Celem wycieczki było poznanie dziejów naszego regionu, obejrzenie zabytków i miejsc związanych z historią regionu. Wycieczkę przygotowały panie: Aneta Bandrowska, Beata Sadownik i Danuta Grochola jako przewodnik, organizatorki V Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Policach „Gryfik 2015”. Autokar użyczyła nam firma HENTUR.

2 Pierwszym odwiedzanym przez nas miejscem był przystanek o nazwie Ofiar Stutthofu, gdzie w okresie II wojny światowej był obóz. Pani Danuta Grochola pokazała dzieciom jak mogły wyglądać baraki, w których mieszkali więźniowie, budynek dawnej komendantury obozu i miejsce, gdzie odbierano przywiezionych do Polic więźniów.

3 Następnie udaliśmy się do Mścięcina, najstarszej dzielnicy Polic, gdzie zamieszkali najstarsi mieszkańcy Polic. Obecnie miejsce to nazywane jest Górą Zamkową, dawniej mieścił się tutaj gród naszych przodków. Tutaj również dzieci poznały legendę „O smoku i dzielnej dziewczynie z Polic”. Dzieci obejrzały również pomniki upamiętniające wydarzenia z czasów II wojny światowej

4 Przy kapliczce, pamiątce sprzed przeszło 750 lat, dzieci miały możliwość obejrzeć miniaturę kościoła do którego należała kapliczka.

5 Następnie przejeżdżając obok największych w Policach zakładów produkujących nawozy sztuczne, w pobliżu portu morskiego i tablicy upamiętniającej miejsce dawnego obozu z okresu II wojny światowej udaliśmy się do Jasienicy. Tutaj dzieci miały możliwość obejrzeć miniaturę dawnego młyna umiejscowionego nad rzeką Gunicą w pobliżu Wzgórza Maryjnego..

6 Najważniejszym dla naszej wycieczki miejscem w Jasienicy był kościół i ruiny klasztoru Augustianów. Tutaj dzieci dowiedziały się jakie znaczenie miała dla naszego regionu obecność zakonników na terenie naszej gminy.

7 W czasie wycieczki był również czas na rekreację i śniadanie. Doskonałym miejscem na dobrą zabawę i czynny wypoczynek była promenada przy nabrzeżu w Trzebieży.

8 Oprócz walorów krajoznawczych i atrakcji żeglarskich dzieci mogły poznać obecne znaczenie miejscowości Trzebież przy Zalewie Szczecińskim obserwując miejscowość z wieży widokowej. Pani Danuta Grochola opowiedziała między innymi skąd wzięła się nazwa miejscowości i czym trudnili się dawni jej mieszkańcy.

9 Następną miejscowością na trasie naszej wycieczki była Niekłończyca, w której znajduje się uroczy kościół w stylu ryglowym z dobrze zachowanym wnętrzem.

10 Ostatnią miejscowością, którą odwiedziliśmy była Tatynia. Urocza miejscowość z najstarszym i najcenniejszym obiektem sakralnym w naszym regionie. Atrakcją był oryginalny, duży klucz którym otwieraliśmy kościół. Wnętrze tego obiektu zadziwiło dzieci stropem podpartym centralnie umieszczonym słupem, wysoko umieszczonymi oknami, oryginalną posadzką i amboną.

11 Przejazdem przez Tanowo, gdzie dzieci poznały legendę o lipach i zaklętych zakonnikach wracaliśmy z wycieczki po naszym regionie. Dojeżdżając do Polic obejrzeliśmy pałacyk w Leśnie Górnym. Aleją kasztanową prowadzącą do połacyku dojechaliśmy Aleją kasztanową prowadzącą do połacyku dojechaliśmy do miejsca segregacji odpadów komunalnych, a następnie dotarliśmy do Siedlic, a następnie dotarliśmy do Siedlic, dawnej miejscowości wypoczynkowej. Tutaj zakończyła się nasza wycieczka. Zapraszamy w następnym roku na wycieczkę Zapraszamy w następnym roku na wycieczkę starymi ścieżkami naszego regionu. starymi ścieżkami naszego regionu. Przewodnikiem wycieczki i skarbnicą wiedzy była pani Danuta Grochola. Zdjęcia: Beata Sadownik, Aneta Bandrowska Opracowanie materiału: Aneta Bandrowska


Pobierz ppt "Wycieczka autokarowa ‘’STARYMI ŚCIEŻKAMI PO GMINIE POLICE” Zgodnie z tradycją Gryfikowych Dzieciaków 18 października 2014 roku uczniowie klas III uczestniczyli."

Podobne prezentacje


Reklamy Google