Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Matematyka i przyroda Matematyka i przyroda. Skala Skala jest bardzo ważna zarówno w matematyce jak i w przyrodzie. Skala jest bardzo ważna zarówno w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Matematyka i przyroda Matematyka i przyroda. Skala Skala jest bardzo ważna zarówno w matematyce jak i w przyrodzie. Skala jest bardzo ważna zarówno w."— Zapis prezentacji:

1 Matematyka i przyroda Matematyka i przyroda

2 Skala Skala jest bardzo ważna zarówno w matematyce jak i w przyrodzie. Skala jest bardzo ważna zarówno w matematyce jak i w przyrodzie. Skali używa się do tworzenia map państw, oraz planów miast lub innych miejsc takich jak rezerwaty przyrody. Skali używa się do tworzenia map państw, oraz planów miast lub innych miejsc takich jak rezerwaty przyrody.

3 Tworzeniem map zajmują się kartografowie. Tworzeniem map zajmują się kartografowie. Gdyby na mapach nie umieszczano skali, nie wiadomo by było, ile razy obraz na mapie jest mniejszy od rzeczywistego. Gdyby na mapach nie umieszczano skali, nie wiadomo by było, ile razy obraz na mapie jest mniejszy od rzeczywistego.

4 Są trzy rodzaje skali: Skala liczbowa Skala liczbowa Skala mianowana Skala mianowana Skala liniowa Skala liniowa

5 Narzędziem do mierzenia odległości na mapie jest kroczek. Narzędziem do mierzenia odległości na mapie jest kroczek. Kroczek należy przyłożyć do odległości na mapie, a następnie do skali liniowej. Kroczek należy przyłożyć do odległości na mapie, a następnie do skali liniowej.

6 Symetria w przyrodzie W przyrodzie jest wiele symetrycznych rzeczy, takich jak blaszki liści, czy skrzydła motyla. W przyrodzie jest wiele symetrycznych rzeczy, takich jak blaszki liści, czy skrzydła motyla.

7 W przyrodzie można zobaczyć odbicie w,,lustrze’’, które tworzy oś symetrii. Takim lustrem jest tafla wody. W przyrodzie można zobaczyć odbicie w,,lustrze’’, które tworzy oś symetrii. Takim lustrem jest tafla wody.

8 Plastry miodu składają się z setek identycznych i symetrycznych sześcianów. Plastry miodu składają się z setek identycznych i symetrycznych sześcianów.

9 Dziękuję za uwagę! Przygotował: Maciej Chojecki kl.Va


Pobierz ppt "Matematyka i przyroda Matematyka i przyroda. Skala Skala jest bardzo ważna zarówno w matematyce jak i w przyrodzie. Skala jest bardzo ważna zarówno w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google