Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zapraszam do biblioteki

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zapraszam do biblioteki"— Zapis prezentacji:

1 Zapraszam do biblioteki

2 CZY WIECIE CO TO JEST BIBLIOTEKA ?

3 Biblioteka składa się z wypożyczalni i czytelni
Biblioteka składa się z wypożyczalni i czytelni. Korzystanie ze zbiorów bibliotecznych jest bezpłatne. Każdy uczeń naszej szkoły może zostać czytelnikiem. W czytelni korzystamy ze zbiorów takich jak: słowniki, encyklopedie, albumy, czasopisma – tylko na miejscu, nie wypożyczamy tych zbiorów do domu. Przy wypożyczaniu należy przedstawić swoją kartę biblioteczną, aby bibliotekarz mógł zapisać książkę w programie komputerowym. Jednorazowo możemy wypożyczyć dwie książki na okres jednego miesiąca. Można przedłużyć trzymanie książki (w razie takiej konieczności), ale wówczas należy przyjść do biblioteki i powiadomić o tym bibliotekarza. Plan godzin w jakich otwarta jest biblioteka wisi na korytarzu przed wejściem do biblioteki.

4 JAK NALEŻY WŁAŚCIWIE OBCHODZIĆ SIĘ Z KSIĄŻKĄ, ŻEBY JEJ NIE ZNISZCZYĆ?

5 Mieć czyste ręce podczas czytania, nie należy jeść kiedy się czyta
Mieć czyste ręce podczas czytania, nie należy jeść kiedy się czyta. Ostrożnie przekładać karty, nie wolno zaginać kartek, wyrywać ich, wycinać ilustracji. Używać zakładek do zaznaczania fragmentów tekstu (nie należy wkładać do książki linijki, ołówka i innych przedmiotów). Nie zwijać książki w rulon. Nie pisać i nie rysować po książce. Nie czytać przy słabym oświetleniu. Zachować właściwą postawę przy czytaniu. Przechowywać książki w czystym i suchym miejscu. Książkę należy obłożyć w przeźroczystą okładkę.

6 Książki służą wszystkim czytelnikom biblioteki przez wiele lat
DLACZEGO WYPOŻYCZONE Z BIBLIOTEKI KSIĄŻKI NALEŻY SZANOWAĆ? Dlaczego nie należy ich przetrzymywać ? Ponieważ: Książki służą wszystkim czytelnikom biblioteki przez wiele lat

7 CZYM ZAJMUJE SIĘ BIBLIOTEKARZ ?

8 oprócz wypożyczania książek
ZAJMUJE SIĘ ich GROMADZENIEM i OPRACOWYWANIEM

9 CO BIBLIOTEKA MOŻE GROMADZIĆ ? książki kasety płyty czasopisma, gazety

10 KTO MOŻE ZOSTAĆ CZYTELNIKIEM BIBLIOTEKI ? DZIECI DOROŚLI

11 PAMIĘTAJ !!!

12 ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI !!!

13 Pytania kontrolne - Czym różni się biblioteka od księgarni? - Ile książek jednorazowo można wypożyczyć? - Jak długo można trzymać książki w domu? - A jeżeli ktoś nie zdąży przeczytać książki w ustalonym terminie, co wtedy powinien zrobić? - Czym różni się wypożyczalnia od czytelni? - Co należy przedstawić, gdy przychodzimy korzystać ze zbiorów biblioteki?


Pobierz ppt "Zapraszam do biblioteki"

Podobne prezentacje


Reklamy Google