Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PHP Formularze Damian Urbańczyk. Do czego służą? Formularze to bardzo ważne elementy stron internetowych, dzięki nim dochodzi do wymiany danych pomiędzy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PHP Formularze Damian Urbańczyk. Do czego służą? Formularze to bardzo ważne elementy stron internetowych, dzięki nim dochodzi do wymiany danych pomiędzy."— Zapis prezentacji:

1 PHP Formularze Damian Urbańczyk

2 Do czego służą? Formularze to bardzo ważne elementy stron internetowych, dzięki nim dochodzi do wymiany danych pomiędzy użytkownikiem i stroną WWW – serwerem. Każda sonda, każde forum, każdy panel logowania, stworzony został przy użyciu elementów formularzy. Zadaniem formularzy jest zbieranie danych od użytkownika i wysłanie ich za pomocą wybranej metody do serwera, na którym strona WWW się znajduje.

3 Formularz na stronie WWW rozpoczynamy, wpisując nazwę znacznika. Jak każdy znacznik, również musi się kończyć -. Pomiędzy i mogą się znaleźć odpowiednie pola, które wchodzą w skład formularza.

4 Pola tekstowe Aby dodać do formularza pole tekstowe, używamy. Każde pole musi być w formularzu nazwane, np.: pole_nr_1.

5 Pole wyboru Pola wyboru definiujemy podobnie jak pola tekstowe, ale typ zmieniamy na radio i musimy zdefiniować wartość takiego pola (value). 1 2 3

6 Wielokrotny wybór Pola wielokrotnego wyboru definiujemy podobnie, jak zwykłe, ale typ zmieniamy na checkbox oraz definiujemy wartość takiego pola (value).

7 Pola tekstowe Pola tekstowe pozwalają na wpisanie dłuższych tekstów z podziałem na wiersze. Pole to definiuje textarea, w ramach tego pola możemy zdefiniować ile ma być wierszy (rows) oraz szerokość pola wyrażona w znakach (cols).

8 Wysyłka lub czyszczenie Formularz możemy wysłać lub, jeśli zmieniliśmy zdanie, wyczyścić jego zawartość. Aby wysłać formularz, należy wstawić: Aby zresetować (wyczyścić) formularz:

9 Formatowanie Elementy formularzy można formatować, zmieniając obramowanie pól, kolor czcionki, tło, czy teksty początkowe (domyślne). Wszystkie te elementy związane są ze stylami, dzięki którym można nawet najprostszy formularz tak odmienić, że będzie wyglądał profesjonalnie i estetycznie.

10 Dziękuję za uwagę!


Pobierz ppt "PHP Formularze Damian Urbańczyk. Do czego służą? Formularze to bardzo ważne elementy stron internetowych, dzięki nim dochodzi do wymiany danych pomiędzy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google