Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

System of a Down (SOAD)- to amerykański zespół muzyczny założony w 1995 roku w Kalifornii, w Glendale. Wszyscy jego członkowie pochodzą z Armenii. Grupa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "System of a Down (SOAD)- to amerykański zespół muzyczny założony w 1995 roku w Kalifornii, w Glendale. Wszyscy jego członkowie pochodzą z Armenii. Grupa."— Zapis prezentacji:

1

2

3 System of a Down (SOAD)- to amerykański zespół muzyczny założony w 1995 roku w Kalifornii, w Glendale. Wszyscy jego członkowie pochodzą z Armenii. Grupa od 2006 roku nie koncertuje i nie nagrywa, ale jak twierdzą jej członkowie, SOAD nie zakończył jeszcze swej działalności. SYSTEM OF A DOWN

4 CZŁONKOWIE ZESPOŁU

5 Serij Tankian -wokal -instrumenty klawiszowe -gitara elektryczna

6 Shavo Odadjian -gitara basowa - ś piew

7 John Dolmayan -perkusja

8 Daron Malakian -gitara elektryczna -wokal

9 MUZYKA Muzyczny styl SOAD jest trudny do sklasyfikowania i niezwykle indywidualny. Zawiera w sobie elementy: metalu, punka, rocka, folku, elementów muzyki ormiańskiej. Ponadto muzycy używają przesterowanych gitar, mandolin, dwunastostrunowych gitar, czyniących ich brzmienie bardzo charakterystycznym.

10 Teksty zespołu zawierają wiele wzmianek o ludobójstwie Ormian w 1915 r. w Armenii- ojczyźnie członków SOAD. Muzycy dążą do rozprzestrzeniania prawdy o tragicznych wydarzeniach wojennych z tamtego okresu, gdyż często jest ona zatajana. Chociaż Shavo, Daron, John i Serj nie żyli w tych czasach, nie mogą się pogodzić ze śmiercią swoich przodków i z odebraniem Ormianom tożsamości narodowej … ZESPÓŁ, KTÓRY MA COŚ DO POWIEDZENIA…

11 Ponadto wiele piosenek potępia amerykański styl życia, zakłamanie Hollywood, sprawy polityczne USA, wojny tak naprawdę toczone o ropę naftową, powszechność narkomanii, rozbudowany system więziennictwa a słaby system resocjalizacji…

12 W twórczości grupy sporo także tekstów filozoficznych, dotyczących ludzkich problemów, religii, życia po śmierci, moralności.

13 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "System of a Down (SOAD)- to amerykański zespół muzyczny założony w 1995 roku w Kalifornii, w Glendale. Wszyscy jego członkowie pochodzą z Armenii. Grupa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google