Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SYSTEM OF A DOWN System of a Down (SOAD)- to amerykański zespół muzyczny założony w 1995 roku w Kalifornii, w Glendale. Wszyscy jego członkowie pochodzą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SYSTEM OF A DOWN System of a Down (SOAD)- to amerykański zespół muzyczny założony w 1995 roku w Kalifornii, w Glendale. Wszyscy jego członkowie pochodzą."— Zapis prezentacji:

1

2 SYSTEM OF A DOWN System of a Down (SOAD)- to amerykański zespół muzyczny założony w 1995 roku w Kalifornii, w Glendale. Wszyscy jego członkowie pochodzą z Armenii. Grupa od 2006 roku nie koncertuje i nie nagrywa, ale jak twierdzą jej członkowie, SOAD nie zakończył jeszcze swej działalności.

3 CZŁONKOWIE ZESPOŁU

4 Serij Tankian -wokal -instrumenty klawiszowe -gitara elektryczna

5 Shavo Odadjian -gitara basowa -śpiew

6 John Dolmayan -perkusja

7 Daron Malakian -gitara elektryczna -wokal

8 MUZYKA Muzyczny styl SOAD jest trudny do sklasyfikowania i niezwykle indywidualny. Zawiera w sobie elementy: metalu, punka, rocka, folku, elementów muzyki ormiańskiej. Ponadto muzycy używają przesterowanych gitar, mandolin, dwunastostrunowych gitar, czyniących ich brzmienie bardzo charakterystycznym.

9 ZESPÓŁ, KTÓRY MA COŚ DO POWIEDZENIA…
Teksty zespołu zawierają wiele wzmianek o ludobójstwie Ormian w 1915 r. w Armenii- ojczyźnie członków SOAD. Muzycy dążą do rozprzestrzeniania prawdy o tragicznych wydarzeniach wojennych z tamtego okresu, gdyż często jest ona zatajana. Chociaż Shavo, Daron, John i Serj nie żyli w tych czasach, nie mogą się pogodzić ze śmiercią swoich przodków i z odebraniem Ormianom tożsamości narodowej…

10 Ponadto wiele piosenek potępia amerykański styl życia, zakłamanie Hollywood, sprawy polityczne USA, wojny tak naprawdę toczone o ropę naftową, powszechność narkomanii, rozbudowany system więziennictwa a słaby system resocjalizacji…

11 W twórczości grupy sporo także tekstów filozoficznych, dotyczących ludzkich problemów, religii, życia po śmierci, moralności.

12 Dziękuję za uwagę 


Pobierz ppt "SYSTEM OF A DOWN System of a Down (SOAD)- to amerykański zespół muzyczny założony w 1995 roku w Kalifornii, w Glendale. Wszyscy jego członkowie pochodzą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google