Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Muzyka klasyczna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Muzyka klasyczna."— Zapis prezentacji:

1 Muzyka klasyczna

2 Opis Muzykę klasyczną zwaną też muzyką poważną lub artystyczną tworzy się w celach artystycznych w przeciwieństwie do muzyki rozrywkowej i ludowej. Można ją usłyszeć w filharmonii oraz operze.

3 Wielcy kompozytorzy muzyki klasycznej

4 Antonio Vivaldi Urodził się w 1678r. w Wenecji. Był skrzypkiem. Zdobył wielką sławę jednak po śmierci został zapomniany. Na nowo odkryty został w latach trzydziestych XX wieku. Jego najbardziej znanym dziełem jest cykl koncertów skrzypcowych pod tytułem „Cztery pory roku”.

5 Jan Sebastian Bach Urodził się w Eisenach w 1685r. Grał na organach, klawesynie i skrzypcach. Napisał ponad 1000 utworów, jednak chyba najbardziej znana jest „Toccata i fuga d-moll”.

6 Wolfgang Amadeusz Mozart
Urodzony w 1756r. w Salzburgu w Austrii. Grał na fortepianie oraz skrzypcach. Napisał wiele symfonii, utworów na fortepian oraz oper. Jedną z nich jest „Czarodziejski flet”, a także „Wesele Figara”.

7 Ludwik van Beethoven Urodził się w 1770r. w mieście Bonn w Niemczech. Jego utwory są bardzo dramatyczne i gwałtowne. Napisał takie utwory jak „Sonata Księżycowa” i 9 symfonii, z których najbardziej znane to „V symfonia c-moll” i „IX symfonia d-moll”.

8 „Nokturn Es-dur”, „Marsz żałobny”, a także „Polonez As-dur”
Fryderyk Chopin Urodził się w 1810r. w Żelazowej Woli. Uznawany jest za jednego z najważniejszych polskich kompozytorów. Chopin był pianistą. W swej twórczości nawiązywał często do polskiej muzyki ludowej. Jego utwory to na przykład „Nokturn Es-dur”, „Marsz żałobny”, a także „Polonez As-dur”

9 Koniec Opracowała Karolina K.


Pobierz ppt "Muzyka klasyczna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google