Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak pisać list motywacyjny?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak pisać list motywacyjny?"— Zapis prezentacji:

1 Jak pisać list motywacyjny?

2 List motywacyjny To podstawowy dokument, w którym przedstawiasz się pracodawcy i wykazujesz, że naprawdę jesteś zainteresowany pracą. Do listu dołączasz życiorys zawodowy i te dwa dokumenty stanowią Twoją wizytówkę. Od nich zależy, czy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.

3 Twój list motywacyjny to odpowiedź na pytania:
Dlaczego starasz się o pracę na danym stanowisku? Dlaczego uważasz, że to właśnie Ty jesteś najodpowiedniejszym kandydatem na oferowane stanowisko?

4 List motywacyjny powinien zawierać:
1.Elementy formalne( datę, dane osobowe, dane firmy, do której składasz list motywacyjny, zwrot grzecznościowy rozpoczynający pismo- np. „Szanowna Pani” treść właściwą, formułę zakończeniową- np. „Łącząc wyrazy szacunku”, odręczny podpis), 2. Wstęp-wyjaśnij, skąd wiesz o ofercie i daj do zrozumienia, ze jesteś zainteresowany oferowaną pracą,

5 3.Rozwinięcie- opisz swoje wykształcenie i kwalifikacje zawodowe; uzasadnij, że jesteś osobą przydatną dla firmy, a Twoje umiejętności i kompetencje są zbieżne z kryteriami zawartymi w ofercie pracy. Pochwal się swoimi mocnymi stronami, osiągnięciami, doświadczeniami, uzdolnieniami i zainteresowaniami. Wymieniaj informacje istotne dla osoby, która podejmuje decyzje o przyjęciu do pracy, 4. Zakończenie-podaj informacje o sposobie kontaktowania się z Tobą lub zaproponuj, że zadzwonisz za kilka dni.

6 Cechy dobrego listu motywacyjnego:
Napisany w formie komputerowej (część pracodawców prosi o przesłanie swojego życiorysu i listu motywacyjnego poczta elektroniczną), Treść konkretna, przejrzysta i czytelna, Zachowana poprawność językowa i ortograficzna, Wywiera na odbiorcy dobre pierwsze wrażenie, Przygotowany z pasją jako odpowiedź na zapotrzebowanie pracodawcy, Przekonujący, dlaczego właśnie TY.

7 Słowa przydatne do wykorzystania w liście lub życiorysie:
Użyteczne przymiotniki -skuteczny -komunikatywny -bystry -doświadczony -konsekwentny -terminowy -bezkonfliktowy -zdolny Użyteczne czasowniki -dokonywać -analizować -organizować -upoważniać -specjalizować -polegać -kontrolować -kierować

8 Przykłady umiejętności:
Potrafię doradzać ludziom, Motywować innych, Zdobywać pieniądze, Przekonywać innych, Nadzorować personel, Uczyć, Rozdzielać informacje, Sprawdzać zgodność, Promować wydanie.


Pobierz ppt "Jak pisać list motywacyjny?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google