Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

To podstawowy dokument, w którym przedstawiasz się pracodawcy i wykazujesz, że naprawdę jesteś zainteresowany pracą. Do listu dołączasz życiorys zawodowy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "To podstawowy dokument, w którym przedstawiasz się pracodawcy i wykazujesz, że naprawdę jesteś zainteresowany pracą. Do listu dołączasz życiorys zawodowy."— Zapis prezentacji:

1

2 To podstawowy dokument, w którym przedstawiasz się pracodawcy i wykazujesz, że naprawdę jesteś zainteresowany pracą. Do listu dołączasz życiorys zawodowy i te dwa dokumenty stanowią Twoją wizytówkę. Od nich zależy, czy zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.

3  Dlaczego starasz się o pracę na danym stanowisku?  Dlaczego uważasz, że to właśnie Ty jesteś najodpowiedniejszym kandydatem na oferowane stanowisko?

4 1.Elementy formalne( datę, dane osobowe, dane firmy, do której składasz list motywacyjny, zwrot grzecznościowy rozpoczynający pismo- np. „Szanowna Pani” treść właściwą, formułę zakończeniową- np. „Łącząc wyrazy szacunku”, odręczny podpis), 2. Wstęp-wyjaśnij, skąd wiesz o ofercie i daj do zrozumienia, ze jesteś zainteresowany oferowaną pracą,

5 3.Rozwinięcie- opisz swoje wykształcenie i kwalifikacje zawodowe; uzasadnij, że jesteś osobą przydatną dla firmy, a Twoje umiejętności i kompetencje są zbieżne z kryteriami zawartymi w ofercie pracy. Pochwal się swoimi mocnymi stronami, osiągnięciami, doświadczeniami, uzdolnieniami i zainteresowaniami. Wymieniaj informacje istotne dla osoby, która podejmuje decyzje o przyjęciu do pracy, 4. Zakończenie-podaj informacje o sposobie kontaktowania się z Tobą lub zaproponuj, że zadzwonisz za kilka dni.

6  Napisany w formie komputerowej (część pracodawców prosi o przesłanie swojego życiorysu i listu motywacyjnego poczta elektroniczną),  Treść konkretna, przejrzysta i czytelna,  Zachowana poprawność językowa i ortograficzna,  Wywiera na odbiorcy dobre pierwsze wrażenie,  Przygotowany z pasją jako odpowiedź na zapotrzebowanie pracodawcy,  Przekonujący, dlaczego właśnie TY.

7 Użyteczne czasowniki -dokonywać -analizować -organizować -upoważniać -specjalizować -polegać -kontrolować -kierować Użyteczne przymiotniki -skuteczny -komunikatywny -bystry -doświadczony -konsekwentny -terminowy -bezkonfliktowy -zdolny

8  Potrafię doradzać ludziom,  Motywować innych,  Zdobywać pieniądze,  Przekonywać innych,  Nadzorować personel,  Uczyć,  Rozdzielać informacje,  Sprawdzać zgodność,  Promować wydanie.


Pobierz ppt "To podstawowy dokument, w którym przedstawiasz się pracodawcy i wykazujesz, że naprawdę jesteś zainteresowany pracą. Do listu dołączasz życiorys zawodowy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google