Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

RODZINA SZKÓŁ im. Jana Pawła II

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "RODZINA SZKÓŁ im. Jana Pawła II"— Zapis prezentacji:

1 RODZINA SZKÓŁ im. Jana Pawła II
16 października 1998r., w dwudziestą rocznicę pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 41 (obecnie Zespół Szkół Integracyjnych) w Radomiu odbyła się uroczystość nadania szkole imienia Jana Pawła II. Wydarzenie to zainspirowało jednego z rodziców, Zbigniewa Gumińskiego, mającego w tej placówce troje dzieci, by odszukać w Polsce szkoły, których patronem jest Ojciec Święty. Pan Gumiński chciał, by uczniowie z tych szkół mogli się spotkać z Janem Pawłem II podczas zaplanowanej na czerwiec 1999r. VII podróży apostolskiej do Polski i do takiego spotkania doszło. Odtąd rozpoczęły się regularne zjazdy szkół, których patronem jest papież z Polski.

2 RODZINA SZKÓŁ im. Jana Pawła II
Od tego czasu Rodzina Szkół imienia Jana Pawła II stale się powiększa. Obecnie liczy ponad 1230 placówek szkolnych różnego stopnia, kształcących ponad 350 tysięcy dzieci i młodzieży.

3 8 - 9 października 2014r. Tegoroczna XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół przebiegała pod hasłem „Świętymi bądźcie” i była dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II. Nie mówisz tego 8-9 października

4 Na placu przed klasztorem zgromadziło się blisko 25 tys. uczniów z ok
Na placu przed klasztorem zgromadziło się blisko 25 tys. uczniów z ok. 500 szkół. Na doroczną modlitwę przybyli księża, rektorzy, dyrektorzy, nauczyciele, wychowawcy, katecheci, władze oświatowe oraz dzieci i młodzież szkół noszących imię Jana Pawła II z całej Polski.

5 Zgodnie z kilkuletnią tradycja 10 października W tym roku pielgrzymowało na Jasną Górę 50 uczniów z naszego gimnazjum wraz z pocztem sztandarowym Na Jasną Górę pielgrzymowało w tym roku 50 uczniów naszego gimnazjum wraz pocztem sztandarowym.

6 Poczet sztandarowy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach

7 OPIEKUNOWIE: ks. Rafał Kłos Barbara Bochenek Dorota Broda Agata Dryja
Grzegorz Drozd Nad naszym bezpieczeństwem czuwali ks. Rafał Kłos, Pani Barbara Bochenek, Pani Dorota Broda, Pani Agata Dryja i pan Grzegorz Drozd

8 Przed Mszą Św. udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu, aby zawierzyć Matce Bożej nasze prośby.

9 Nuncjusz Apostolski w Polsce.
Centralnym punktem spotkania była uroczysta Msza Św. , której przewodniczył abp Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

10

11 „Jesteście żywym pomnikiem Jana Pawła II” – powiedział w homilii abp Celestino Migliore. Przypomniał, że dzieci należące do wspólnoty chrześcijańskiej mają w niej swoje prawa i obowiązki: „Punktem odniesienia dla wyborów moralnych nie jest opinia publiczna, tradycja, to że wszyscy tak robią, a nawet nie jest nim prawo czysto ludzkie. Dla chrześcijanina takim punktem odniesienia jest jego indywidualny i wspólnotowy związek z Jezusem” – podkreślił papieski przedstawiciel.

12 Podczas Mszy Świętej został również poświęcony Sztandar Rodziny Szkół im. Świętego Jana Pawła II.
Tu jest dźwięk, na który klikasz po przeczytaniu

13 Zwieńczeniem uroczystości było jak co roku złożenie
Tu jest dźwięk, na który klikasz po przeczytaniu Zwieńczeniem uroczystości było jak co roku złożenie wspólnego Aktu Zawierzenia Matce Bożej Częstochowskiej całej społeczności szkół noszących imię Jana Pawła II.

14 Prezentację przygotowała:
Dziękuję za uwagę. Magdalena Szeliga z klasy II d


Pobierz ppt "RODZINA SZKÓŁ im. Jana Pawła II"

Podobne prezentacje


Reklamy Google