Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czego oczekuje i co robi użytkownik ?. Projektowanie dobrego interfejsu zaczyna się od zrozumienia ludzi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czego oczekuje i co robi użytkownik ?. Projektowanie dobrego interfejsu zaczyna się od zrozumienia ludzi."— Zapis prezentacji:

1 Czego oczekuje i co robi użytkownik ?

2 Projektowanie dobrego interfejsu zaczyna się od zrozumienia ludzi.

3 jacy są? dlaczego używają danych programów i w jaki sposób to robią? jakimi motywacjami i intencjami kieruje się użytkownik? w jaki sposób zamierza posługiwać się programem ?

4 "Znaj swych użytkowników, gdyż nie są oni Tobą !"

5 Pierwszy etap budowania interfejsu polega na rozpracowaniu, co użytkownik chce właściwie osiągnąć.

6 Zadając właściwe pytania, możesz włączyć zapotrzebowanie użytkowników w proces projektowania. Kiedy klient mówi, że zależy mu na jakiejś funkcji, to dopytaj, dlaczego tak jest. Określ cel, jaki chce za jej pomocą osiągnąć.

7 Podstawy badań użytkowników Musisz najpierw określić, jacy ludzie będą korzystać z interfejsu. W tym celu najlepiej po prostu spotkać się z przyszłymi użytkownikami.

8 Podstawy badań użytkowników Choć to może być trudne, spróbuj opisać swoich potencjalnych odbiorców pod kątem tego, w jaki sposób i w jakim celu będą korzystać z Twojego oprogramowania.

9 Podstawy badań użytkowników Obserwacja bezpośrednia Studia przypadków Ankiety Persony

10 Motywacja użytkownika do nauki Oto ważne pytanie: "Jaki wysiłek zamierzają użytkownicy włożyć w naukę obsługi Twojego interfejsu ?"

11 Motywacja użytkownika do nauki Innymi słowami: jaką otwartością powinien się odznaczać się Twój interfejs ? Jeżeli nie będzie dostatecznie otwarty, użytkownicy będą się czuć stłamszeni i niezadowoleni. Zbyt otwarty interfejs może natomiast sparaliżować użytkownika, który nie będzie wiedział, co robić.

12 Motywacja użytkownika do nauki Musisz zatem zdecydować, jaką możliwość samodzielnego podejmowania decyzji należy użytkownikowi zapewnić.

13 Motywacja użytkownika do nauki Aplikacja musi adekwatnie zaspokajać potrzeby użytkowników pod dwoma względami: pomagać w nauce obsługi narzędzia jak i pozwalać osobom korzystającym z nich często bezproblemowo robić to, co chcą

14 Wzorce Wzorce opisujące zachowania ludzi: Bezpieczna Eksploracja Pragnienie Natychmiostowej Satysfakcji Satisficing Zmiany Na Bieżąco Odwlekanie Decyzji Stopniowa Konstrukcja Przyzwyczajenie Mikroprzerwy Pamięć Przestrzenna Pamięć Prospektywna Wspomagane Powtarzanie Miłość Do Klawiatury Porady Innych Osobiste Rekomendacje


Pobierz ppt "Czego oczekuje i co robi użytkownik ?. Projektowanie dobrego interfejsu zaczyna się od zrozumienia ludzi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google