Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim e-deklaracje

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim e-deklaracje "— Zapis prezentacji:

1 e-deklaracje www.e-deklaracje.gov.pl 1
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim e-deklaracje ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax: 1

2 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim Pulpit komputera (laptopa) ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax:

3 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim Po wpisaniu w okno przeglądarki adresu: Pojawi się strona główna. ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax:

4 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax: Pracę nad instalacją i użytkowaniem programu e-deklaracje Rozpoczynamy od wejścia do zakładki Instrukcje

5 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax: I zapoznania się z Instrukcją aplikacji e-Deklaracje Desktop

6 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim Należy postępować krok po kroku - zgodnie z zapisami instrukcji ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax:

7 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim Plik instalacyjny aplikacji e-Deklaracje Desktop znajdziemy w zakładce Do pobrania ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax:

8 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax: Klikając w polecenie Zainstaluj zapiszemy plik instalacyjny lub zainstalujemy aplikację e-Deklaracje Desktop

9 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax: Aby zakończyć z sukcesem instalację aplikacji e-Deklaracje Desktop – zakładamy profil (możemy założyć więcej profili i jeden wybrać jako profil domyślny).

10 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim Jeżeli nie zmienimy domyślnych parametrów instalacji, na ekranie pojawi się strona główna aplikacji e-Deklaracje Desktop, a na pulpicie pojawi się ikona skrótu programu, która umożliwi nam szybkie uruchamianie bezpośrednio z pulpitu komputera/laptopa ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax:

11 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim Z Katalogu formularzy wybieramy formularz, który chcemy wypełnić i wysłać drogą elektroniczną do urzędu skarbowego lub zapisać jako kopię roboczą. ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax:

12 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim Zanim przystąpimy do wypełniania i wysłania swojego zeznania, warto zapoznać się z poradami przydatnymi do prawidłowego wypełnienia zeznania. Kliknięcie klawisza Otwórz przeniesie nas do formularza ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax:

13 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim Przed otwarciem formularza pojawi się pouczenie dotyczące właściwości miejscowej urzędu skarbowego, do którego powinniśmy wysłać drogą elektroniczną nasze zeznanie ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax:

14 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim Wypełnianie zeznania rozpoczynamy od podania swojego identyfikatora numeru PESEL …. ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax:

15 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax: …… lub NIPu

16 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim Ważne! Dokumenty w formie elektronicznej mogą składać podatnicy i płatnicy, którzy posiadają identyfikator podatkowy. Identyfikatorem podatkowym jest: 1. Numer PESEL - w przypadku podatników będących osobami fizycznymi objętymi rejestrem PESEL nieprowadzących działalności gospodarczej lub niebędących zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów i usług; 2. NIP - w przypadku pozostałych podmiotów podlegających obowiązkowi ewidencyjnemu, którzy prowadzą działalność gospodarczą lub są zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów i usług lub są płatnikiem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne za ubezpieczonego pracownika. ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax:

17 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim W polach formularza wyposażonych w listę danych, rozwijamy listę i z listy wybieramy właściwe dane ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax:

18 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax:

19 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim Następnie do odpowiednich pól formularza przenosimy dane liczbowe ze wszystkich informacji podatkowych (np. PIT-11, PIT-8C), które za dany rok podatkowy otrzymaliśmy od płatników. ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax:

20 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax: Jak otworzyć formularz załącznika? W celu otwarcia formularza potrzebnego załącznika, w polu odpowiedniego załącznika bloku INFORMACJE O ZAŁĄCZNIKACH wpisujemy liczbę załączników i akceptujemy klawiszem ENTER

21 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim Odpowiednie załączniki otworzą się poniżej formularza zeznania i za pomocą paska przewijania możemy przejść do wypełniania załączników. Zasadniczo dane wpisane do załącznika są automatycznie przez program przenoszone do formularza zeznania. ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax:

22 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax: Jak wyszukać organizację pożytku publicznego?

23 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim Poprawność wypełnienia zeznania możemy sprawdzić używając klawisza Sprawdź poprawność znajdującego się na każdej stronie zeznania i załączników ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax:

24 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim Po naciśnięciu odpowiedniego klawisza lub w momencie przesyłania zeznania program poinformuje nas o poprawności wypełnienia formularza i załączników. ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax:

25 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim Proces wysyłania zeznania rozpoczynamy naciskając klawisz Dalej ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax:

26 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim 1 2 Aby autoryzować wysyłkę zeznania, w odpowiednim polu wpisujemy przychód za 2012 r. z któregokolwiek złożonego zeznania pierwszej osoby w wysyłanym zeznaniu i kontynuujemy wysyłanie. ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax:

27 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax: Następne etapy wysyłki wykonujemy w bloku Moje rozliczenia

28 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim Wysyłane zeznanie pojawi się w zakładce Wysłane. Po kliknięciu w napis Status, zeznanie przemieści się albo do zakładki Wysłane-przyjęte, albo do zakładki Przyjęte-odrzucone W przypadku pojawienia zeznania w zakładce Przyjęte-odrzucone należy zapisać zeznanie jako kopię roboczą, poprawić błędy i ponownie spróbować wysłać zeznanie. ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax:

29 Prezentacja e-deklaracje
Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim ul.Chłapowskiego 45 Ostrów Wielkopolski tel.: fax: Po poprawnym wysłaniu zeznania można pobrać i wydrukować Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Można także otworzyć i wydrukować wysłane zeznanie


Pobierz ppt "Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim e-deklaracje "

Podobne prezentacje


Reklamy Google