Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Poprawne odpowiedzi na końcu prezentacji!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Poprawne odpowiedzi na końcu prezentacji!"— Zapis prezentacji:

1 Poprawne odpowiedzi na końcu prezentacji!
Sprawdź się! Test dla klas V – VI Poprawne odpowiedzi na końcu prezentacji! 0pr. E. Serwatka

2 1. Wybierz odpowiedź A, B, C lub D.
Hej, przed katedrą Świętego Jana lud poruszony czeka od rana. W mroku ołtarza lśni złota księga. Nową ustawę król czcić przysięga. Fragment inscenizacji mówi o Święcie Niepodległości. ustanowieniu Konstytucji 3 Maja. powstaniu kościuszkowskim. ogłoszeniu III zaboru Polski. Anna Świrszczyńska „W dniu 3 maja”

3 2. Wybierz odpowiedź A, B, C lub D.
W podkreślonym fragmencie zawiera się uosobienie. porównanie. epitet. epitet i przenośnia. Hej, przed katedrą Świętego Jana lud poruszony czeka od rana. W mroku ołtarza lśni złota księga. Nową ustawę król czcić przysięga. Anna Świrszczyńska „W dniu 3 maja”

4 3. Wybierz odpowiedź A, B, C lub D.
Hej, przed katedrą Świętego Jana lud poruszony czeka od rana. W mroku ołtarza lśni złota księga. Nową ustawę król czcić przysięga. Układ rymów w zwrotce jest następujący: abab. abba. aabb. abcd. Anna Świrszczyńska „W dniu 3 maja”

5 4. Wybierz odpowiedź A, B, C lub D.
„Inspiracją dla mnie zawsze była Polska. Od ludzi do pejzażu (…). Najnowsze obrazy to nie ilustracja, lecz inspiracja dziełami Fryderyka Chopina” Jerzy Duda - Gracz Jerzy Duda Gracz to pisarz, a Fryderyk Chopin to kompozytor. Jerzy Duda Gracz to malarz, a Fryderyk Chopin to wielki muzyk. Jerzy Duda-Gracz to malarz, a Fryderyk Chopin to fotograf. Żadne z powyższych zdań nie jest prawdziwe.

6 5. Wybierz odpowiedź A, B, C lub D.
Który szereg zawiera wszystkie wyrazy związane ze sztuką zastosowane w tekście? Inspiracja, pejzaż, obraz, dzieło, ilustracja. Obraz, dzieło, ilustracja. Polska, ilustracja, obraz. Chopin, dzieło, obraz. „Inspiracją dla mnie zawsze była Polska. Od ludzi do pejzażu (…). Najnowsze obrazy to nie ilustracja, lecz inspiracja dziełami Fryderyka Chopina” Jerzy Duda - Gracz

7 6. Wybierz odpowiedź A, B, C lub D.
„Inspiracją dla mnie zawsze była Polska. Od ludzi do pejzażu (…). Najnowsze obrazy to nie ilustracja, lecz inspiracja dziełami Fryderyka Chopina” Jerzy Duda - Gracz Synonimem wyrazu inspiracja jest desperacja. nakaz. natchnienie. myśl.

8 7. Wybierz odpowiedź A, B, C lub D.
Co widzisz? Scenę, widownię, aktorów. Scenę teatralną. Widzów, scenę, kurtynę. Przedstawienie.

9 8. Wybierz odpowiedź A, B, C lub D.
Słownictwo związane tylko z teatrem to rekwizyt, sufler, garderoba, inspicjent, akt, scenografia. reżyser, ujęcie, plan, aktor. charakteryzacja, kostium, aktor, detal. montaż, udźwiękowienie, sceny, akty, scenariusz, scenopis.

10 9. Wybierz odpowiedź A, B, C lub D.
Obraz Gabriela Metsu „Kobieta czytająca list” jest przykładem portretu. malarstwa rodzajowego. malarstwa współczesnego. martwej natury.

11 10. Wybierz odpowiedź A, B, C lub D.
Co widzisz? (interpretacja) Kobieta, która ogląda obraz jest przyjaciółką kobiety czytającej list. Kobieta oglądająca obraz sama wcześniej przeczytała list. Kobieta, która ogląda obraz przyszła w odwiedziny. Kobieta, która ogląda obraz jest służącą kobiety czytającej list.

12 11. Wybierz odpowiedź A, B, C lub D (cz.I).
Przyjrzyj się obrazom. Co je łączy?

13 11. Wybierz odpowiedź A, B, C lub D (cz.II).
Co łączy oba obrazy? otwarte okno. motyw korespondencji (czytania i pisania listów). barwy. wesoły nastrój.

14 12.Wybierz odpowiedź A, B, C lub D.
Jakie słownictwo jest charakterystyczne dla opisu obrazu? Pierwszy plan, ujęcie, dekoracja, kolorystyka. Nastrój, horyzont, tło, akcent kolorystyczny. Krowy, chmury, łąka. Lato, łąka, wieś. Renata Domagalska „Pole, krowy i niebo”

15 13. Wybierz odpowiedź A, B, C lub D.
Nastrój tego obrazu jest pogodny. radosny. smutny. niepokojący. Andrew Weyth „Świat Krystyny”

16 14. Wybierz odpowiedź A, B, C lub D.
W którym punkcie znajduje się wyrażenie przyimkowe niepotrzebne do opisu obrazu Weytha? W oddali, na trawie, przed nią, do domu. Między budynkami, ponad domami, wokół niej. W głębi, na horyzoncie. W środku, za lasem, z prawej strony. Andrew Weyth „Świat Krystyny”

17 15.Wybierz odpowiedź A, B, C lub D.
Tkanina na tym obrazie pełni funkcję higieniczną. zmarszczyła się w trakcie przestawiania elementów. została artystycznie udrapowana (uformowana). znalazła się tu przypadkiem. Gennadiy Tischenko „Martwa natura”

18 Odpowiedzi B D C A B D C


Pobierz ppt "Poprawne odpowiedzi na końcu prezentacji!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google