Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracowała: Katarzyna Komaniecka. DLACZEGO SIĘ MODLIĆ? 1 Jana 1:9 aby wyznawać nasze grzechy i otrzymać Boże przebaczenie; Ewangelia Mateusza 7:7-8 aby.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracowała: Katarzyna Komaniecka. DLACZEGO SIĘ MODLIĆ? 1 Jana 1:9 aby wyznawać nasze grzechy i otrzymać Boże przebaczenie; Ewangelia Mateusza 7:7-8 aby."— Zapis prezentacji:

1 Opracowała: Katarzyna Komaniecka

2 DLACZEGO SIĘ MODLIĆ? 1 Jana 1:9 aby wyznawać nasze grzechy i otrzymać Boże przebaczenie; Ewangelia Mateusza 7:7-8 aby prosić Boga o to, czego potrzebujemy; Jakuba 1:5 aby korzystać z Bożej mądrości; Efezjan 6:18 aby prosić Boga o potrzeby innych.

3 O CO JESZCZE MOGĄ MODLIĆ SIĘ OSOBY W TWOIM WIEKU?

4

5 GDZIE SIĘ MODLIĆ? Dzieje Apostolskie 9:39-40 w pokoju; Ewangelia Łukasza 18:10 w Kościele; Ewangelia Łukasza 5:16 w samotności.

6 GDZIE JEST CI NAJŁATWIEJ SIĘ MODLIĆ? JAKIE JEST NAJDZIWNIEJSZE MIEJSCE, W KTÓRYM SIĘ MODLIŁEŚ/ŁAS?

7 KIEDY SIĘ MODLIĆ? Ewangelia Jana 11:38-41 w chwilach smutku i tragedii; Psalm 86:6-7 w kłopotach; Ewangelia Łukasza 9:16 przed posiłkiem; Psalm 5:3-4 rano; Ewangelia Łukasza 6:12-13 w nocy; przed podjęciem decyzji; 1 Tesaloniczan 5:17 nieustannie.

8 Hebrajczycy modlili się trzy razy dziennie, a zwyczaj ten kosztował Daniela nieomal życie. (Daniela 6:10-13) W JAKICH SYTUACJACH SIĘ MODLISZ?

9

10 Z JAKIM NASTAWIENIEM? Ewangelia Mateusza 21:22 wiara; 1 Jana 5:14-15 szukanie Bożej woli KIEDY WYZNAJEMY SWOJE GRZECHY, MAMY PEWNOŚĆ, ŻE OTRZYMAMY PRZEBACZENIE I ZOSTANIEMY OCZYSZCZENI, GDYŻ JEST TO ZGODNE Z BOŻĄ WOLĄ. KIEDY NIE MAMY PEWNOŚCI, CO DO BOŻEJ WOLI, WÓWCZAS NADAL POWINNIŚMY MODLIĆ SIĘ Z WIARĄ, ALE MUSIMY PAMIĘTAĆ, ŻE BÓG MOŻE ODPOWIEDZIEĆ: „P O C Z E K A J” „P O C Z E K A J” – JEŚLI NIE JEST TO ODPOWIEDNI CZAS, „N I E” „N I E” – JEŻELI NASZA PROŚBA NIE JEST CZĘŚCIĄ JEGO DOSKONAŁEGO PLANU.

11 Filipian 4:6 zakaz zamartwiania się; zaufanie do Boga; BÓG JEST ZAINTERESOWANY WSZYSTKIMI RZECZAMI, KTÓRE SĄ DLA NAS ISTOTNE. Ewangelia Łukasza 18:11-14 Z JAKIM NASTAWIENIEM? Rzymian 12:3 pokora; CZYM WEDŁUG CIEBIE JEST POKORA? NIKT Z NAS NIE JEST LEPSZY OD INNYCH. NIKT NIE JEST „BOŻYM ULUBIEŃCEM”. KAŻDY CZŁOWIEK JEST GRZESZNIKIEM POTRZEBUJĄCYM BOŻEJ ŁASKI!

12 Hebrajczyków 4:16 odwaga. Z JAKIM NASTAWIENIEM? JAKA JEST RÓŻNICA W PRZYCHODZENIU DO BOGA NIEPEWNIE I PRZYCHODZENIU DO NIEGO Z ODWAGĄ?

13 CO ROBISZ, KIEDY NIE MASZ OCHOTY NA MODLITWĘ? Powiedz o tym Bogu! Już samo to będzie modlitwą.

14 JAK BYĆ SKONCENTROWANYM PODCZAS MODLITWY I NIE ROZPRASZAĆ SIĘ? módl się częściej i krócej; podczas jednej modlitwy proś o jedną rzecz; módl się o to, co jest dla ciebie ważne i interesujące

15 W JAKI SPOSÓB MODLITWA O RÓŻNE ŻYCIOWE PROBLEMY MOŻE UKOIĆ ZMARTWIENIA I TROSKI Z NIMI ZWIĄZANE? Modlitwa koncentruje nasze myśli na Bogu i pomaga nam pamiętać o Jego wielkości i pragnieniu udzielenia nam pomocy w każdej sprawie i dziedzinie. Kiedy koncentrujemy się na Bożej mocy zamiast na naszych problemach, możemy odpocząć od nich i ufać, że On się nimi zajmie.

16 BEZ PRZESTANKU SIĘ MÓDLCIE. 1 TESALONICZAN 5:17


Pobierz ppt "Opracowała: Katarzyna Komaniecka. DLACZEGO SIĘ MODLIĆ? 1 Jana 1:9 aby wyznawać nasze grzechy i otrzymać Boże przebaczenie; Ewangelia Mateusza 7:7-8 aby."

Podobne prezentacje


Reklamy Google