Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT COMENIUSA : “Wiem, że mogę.” Interaktywne gry i Technologie Informacyjne dla nowoczesnej edukacji europejskich dzieci. Polska Przedszkole „EKO-JUNIOR”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT COMENIUSA : “Wiem, że mogę.” Interaktywne gry i Technologie Informacyjne dla nowoczesnej edukacji europejskich dzieci. Polska Przedszkole „EKO-JUNIOR”"— Zapis prezentacji:

1

2 PROJEKT COMENIUSA : “Wiem, że mogę.” Interaktywne gry i Technologie Informacyjne dla nowoczesnej edukacji europejskich dzieci. Polska Przedszkole „EKO-JUNIOR” MAJ 2013

3  Nazwa-„Chodźmy na zakupy"  Liczba uczestników - nieograniczona  Cele- rozwój umiejętności matematycznych,kształtowanie umiejętności w zakresie ważenia i geometrii Dziecko:  Liczy do 20,  Rozpoznaje nominały od 1 do 20 Euro,  Rozpoznaje figury geometryczne: koło, trójkąt, kwadrat i prostokąt,  Klasyfikuje figury pod względem koloru, kształtu i rozmiaru  Liczy na odważnikach,  Używa pojęć cięższy i lżejszy

4  Zadanie I Dzieci otrzymują banknoty o nominałach 1, 2, 5, 10 i 20 Euro. Następnie losują karty, na których są 2 lub 3 figury. Dziecko musi kupić w sklepie figury, które znajdują się na jego karcie. Każdej z figur przyporządkowana jest określona kwota. W naszym przypadku prostokąt kosztował 2€, trójkąt 3€, kwadrat 4 € i koło 5 €. Dziecko musi policzyć ile zapłacić razem za figury umieszczone na jego karcie – może skorzystać z liczydła i z pomocą nauczyciela odliczyć żądaną kwotę w banknotach.  Zadanie II Dzieci ważą określone przedmioty i porównują ich wagę. Nasi uczniowie porównywali ciężkość ważonych figur.

5

6

7

8

9

10


Pobierz ppt "PROJEKT COMENIUSA : “Wiem, że mogę.” Interaktywne gry i Technologie Informacyjne dla nowoczesnej edukacji europejskich dzieci. Polska Przedszkole „EKO-JUNIOR”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google