Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Historia Gimnazjum nr 1 im. Lotnictwa Polskiego w Turku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Historia Gimnazjum nr 1 im. Lotnictwa Polskiego w Turku"— Zapis prezentacji:

1 Historia Gimnazjum nr 1 im. Lotnictwa Polskiego w Turku

2 Nieodłącznym elementem wizerunku szkoły jest samolot TS „Bies”, ustawiony na cokole przy głównym wejściu do budynku szkoły. On również odziedziczony został po Szkole Podstawowej nr 3. Jest to dar dowództwa Wojsk Lotniczych, które za sprawą generała Henryka Michałowskiego objęło honorowy patronat nad szkołą.

3

4

5 Początki Gimnazjum nr 1 w Turku
Gimnazjum nr 1 utworzono Uchwałą Rady Miejskiej Turku nr VI/53/99 z dnia 15 marca 1999 r. Do roku 2005 w placówce miały siedzibę dwie szkoły ( Gimnazjum nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 3). 15 kwietnia 1999 r. powierzono zadanie zorganizowania nowej szkoły, a od 1 września stanowisko dyrektora gimnazjum pani mgr Izabeli Lis. Dnia roku Szkoła Podstawowa nr 3 w Turku zakończyła działalność. Na jej miejscu jest obecnie Gimnazjum nr 1, które dnia 24 września przyjęło imię Lotnictwa Polskiego.

6

7 1 września 1999 roku dyrektorem gimnazjum została pani mgr Izabela Lis, piastująca to stanowisko do chwili obecnej.

8 Gimnazjum nr 1 odziedziczyło po szkole podstawowej nie tylko budynek, ale również patrona i tradycje. 24 września 2004 odbyło się uroczyste nadanie szkole imienia Lotnictwa Polskiego.

9 Sztandar szkoły Na awersie widnieje nazwa gimnazjum, biało- - czerwona szachownica, orzeł z wieńcem laurowym, a u dołu „kaganek oświaty” wraz z otwartą księgą.

10 Na rewersie napis „Serce i rozum miarą wielkości człowieka” oraz godło państwowe.

11 Akcje charytatywne Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy obsługi, rodzice i uczniowie od lat wspomagają potrzebujących, chorych i cierpiących przez zbiórki pieniędzy na akcje takie jak: „Złotówka dla dzieci z Afganistanu”, „Dzieci Afryki”, „Góra grosza”, WOŚP Jurka Owsiaka, przedświąteczne zbiórki żywności dla dzieci z rodzin najuboższych, zbiórka na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Gimnazjum pomaga również przez współpracę z fundacją „Dziewczynka z zapałkami” oraz organizowanie kiermaszu „Dobre serce”. W szkole działa „Klub Dobrych Serc” niosący pomoc słabszym i niepełnosprawnym. Ponadto prowadzono akcje: „ Sprzątanie świata”, „STOP NARKOTYKOM”, „Nie piję, nie palę, nie ćpam”, oraz zbiórkę surowców wtórnych.

12 Tytuły nadane szkole : Szkoła globalna Szkoła z klasą
Szkoła humanitarna Szkoła bez przemocy Przyjazny lasom Szkoła odkrywców talentów Szkoła w ruchu

13 Hymn Kiedy zdecydowano, jakie imię będzie nosiła szkoła, pojawił się dylemat: czy hymnem będzie oficjalny hymn Lotnictwa Polskiego („Lotnik, skrzydlaty władca świata bez granic…”)czy też powstanie utwór społeczności gimnazjalnej. Wybrano drugie rozwiązanie. Ogłoszono konkurs na tekst pieśni. Autorami obecnego hymnu są: p. E. Wyrwa, p. A. Janiak oraz uczniowie K. Paczkowska i M. Dopierała. Muzykę skomponował K. Weber.

14 Chór szkolny Powstał w roku szkolnym 2002/2003. Pomysłodawczynią i opiekunem chóru jest p. Aneta Janiak. Bierze on udział w festiwalach, przeglądach i konkursach, m.in. „Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej” w Koninie, „Powiatowym Festiwalu „Eurowizja”, „Międzypowiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek”. Zdobył uznanie za swój profesjonalizm i wyjątkowe brzmienie.

15 Chór szkolny

16 Logo Zostało zaprojektowane przez p. Katarzynę Lasek. Znajduje się na planszach, dokumentach, dzienniczkach uczniowskich, identyfikatorach, koszulkach sportowców, czasopismach szkolnych i dyplomach.

17 Grono pedagogiczne

18 „Orlik” Boisko do piłki nożnej pokryte sztuczną trawą, nieco mniejsze boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej oraz budynek zaplecza z szatniami i sanitariatami, wszystko ogrodzone i oświetlone. Tak wygląda pierwszy oficjalnie otwarty w Turku kompleks boisk wybudowany w ramach programu „Orlik 2012”.

19 „Orlik”


Pobierz ppt "Historia Gimnazjum nr 1 im. Lotnictwa Polskiego w Turku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google