Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Z wizytą u Elfa … Wystawa eksponatów ZAPRASZAMY !.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Z wizytą u Elfa … Wystawa eksponatów ZAPRASZAMY !."— Zapis prezentacji:

1 Z wizytą u Elfa … Wystawa eksponatów ZAPRASZAMY !

2 Kapelusz filcowy Czas powstania pocz. XX w. Miejsce powstania Dom wróżki Zębuszki. Element stroju ludowego, noszony przez Elfy w wyjątkowe święta, spotkania rodzinne itp. Kapelusz mogi zakładać jedynie mężczyźni powyżej 40 roku życia.

3 Magiczna puszka na herbatę Czas powstania ok. 1760 rok Miejsce powstania Fabryka Porcelany Puszkę ozdobiły Nimfy leśne. Przechowywana w niej herbata miała właściwości lecznicze i halucynogenne.

4 (zaginiony) Królewski Imbryk Elfów Czas powstania ok. 1720 rok Miejsce powstania: Zamek Królewski w Elflandzie. Imbryk służył do parzenia elfoskiej herbatki. Legenda głosi, że jeśli ktoś znajdzie Imbryk zostaje natychmiast Panem Elfów.

5 Kraska Czas powstania XX wiek Najbardziej popularne zwierze domowe Elfów. Kraska to symbol przyjaźni i wierności.Jej pióra mają wiele zastosowań w kuchni

6 Witraż okna Wytwórca Warsztat witraży Wujka Filemona” Tam, gdzie kończy się tęcza.” Czas powstania ok. 1800 rok W taki sposób Elfy ozdabiały swoje leśne chatki.

7 Kolekcja zielników Rok powstania: zielniki były robione latami Miejsce powstania: elementy z ksiąg zbierane były z lasu św. Elfa Apola Zielniki były używane przede wszystkim w celach leczniczych i edukacyjnych. W środku znajdziemy nieznane gatunki elementu magicznego lasu.

8 Moneta elfów Rok powstania: moneta została zaprojektowana przez Józefa Hamera w 1465, chociaż zaczęto nią płacić 3 lata później. Moneta wykonana z miedzi była formą płatności od XV do XVI w. Na środku wygrawerowany był przywódca Królestwa Elfów

9 Waga aptekarska Autor : Henryk Tęczuś Rok powstania : ok.1805 Waga była przeznaczona do ważenia rzeczy w aptece Lolity Allia w Tęczowej Wiosce. Pod wagą są szuflady wykonane z drewna tęczowego które miały mnożyć złote monety, więc elfy przechowywały tam swoje kosztowności.

10 Łopata do wykopywania skarbów Legenda elfów głosi, że na końcu tęczy jest skarb, który trzeba odkopać. Chociaż nikt jeszcze nie zdołał tego zrobić,legenda przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Na obrazku przedstawiono łopatę, którą każdy elf musiał posiadać w swojej chatcie.

11 Dziękujemy za uwagę ! Weronika Sadowska i Karolina Radzewicz


Pobierz ppt "Z wizytą u Elfa … Wystawa eksponatów ZAPRASZAMY !."

Podobne prezentacje


Reklamy Google