Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Matka Boża Latyczowska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Matka Boża Latyczowska"— Zapis prezentacji:

1 Matka Boża Latyczowska

2

3

4 Film z pielgrzymki kliknij tu

5

6 Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze

7 Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

8 Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej

9 Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy

10 Obraz Matki Bożej Latyczowskiej

11 Licheń Wąwolnica Częstochowa Kalwaria Zebrzydowska

12 A Matka Boża Latyczowska?

13 fałszywe wpisz poprawne
zdanie prawda P fałsz F Jeśli zdanie jest fałszywe wpisz poprawne 1. Biskup Paweł Wołucki sprowadził do Latyczowa franciszkanów. 2. Obraz dostali misjonarze od papieża Klemensa VIII. 3. Starosta Jan Potocki nie chciał wpuścić misjonarzy z obrazem, gdyż był wyznania judaistycznego. 4. Obraz jest kopią obrazu z Bazyliki świętego Piotra w Rzymie. 5. Pierwszym cudem było uzdrowienie chorej żony Jana Potockiego. 6. Obraz został przewieziony do Lwowa w obawie przed zniszczeniem podczas najazdów Chmielnickiego. 7. Decyzję o koronacji obrazu podjął papież Pius VI. 8. Obraz był ukrywany w Winnicy a następnie w Piatniczanach. 9. Obraz przywieziono do Warszawy w obawie przed bolszewikami. 10. Siostry karmelitanki wywożą obraz z Łucka by nie wpadł w ręce NKWD. 11. Obraz obecnie przebywa w Lublinie w Kaplicy sióstr na ul. Zamojskiej.

14 fałszywe wpisz poprawne
zdanie prawda P fałsz F Jeśli zdanie jest fałszywe wpisz poprawne 1. Biskup Paweł Wołucki sprowadził do Latyczowa franciszkanów. F Biskup Paweł Wołucki sprowadził do Latyczowa dominikanów. 2. Obraz dostali misjonarze od papieża Klemensa VIII. P 3. Starosta Jan Potocki nie chciał wpuścić misjonarzy z obrazem, gdyż był wyznania judaistycznego. Starosta Jan Potocki nie chciał wpuścić misjonarzy z obrazem, gdyż był wyznania protestanckiego. 4. Obraz jest kopią obrazu z Bazyliki świętego Piotra w Rzymie. Obraz jest kopią obrazu Maryi Salus Populi Romani z rzymskiej bazyliki Santa Maria Maggiore. 5. Pierwszym cudem było uzdrowienie chorej żony Jana Potockiego. Pierwszym cudem było to, że oblicze Maryi na obrazie zaczęło cudownie jaśnieć. 6. Obraz został przewieziony do Lwowa w obawie przed zniszczeniem podczas najazdów Chmielnickiego. 7. Decyzję o koronacji obrazu podjął papież Pius VI. 8. Obraz był ukrywany w Winnicy a następnie w Piatniczanach. Obraz był ukrywany w Piatniczanach a następnie w Winnicy. 9. Obraz przywieziono do Warszawy w obawie przed bolszewikami. 10. Siostry karmelitanki wywożą obraz z Łucka, by nie wpadł w ręce NKWD. Siostry ze Zgromadzenia Służek Najświętszej Maryi Panny wywożą obraz z Łucka, by nie wpadł w ręce NKWD. 11. Obraz obecnie przebywa w Lublinie w Kaplicy sióstr na ul. Zamojskiej. Obraz obecnie przebywa w Lublinie w Kaplicy sióstr na ul. I Armii WP .

15 Z czym zatem przyjdziemy do Maryi? Z jaką historią naszego życia?

16 1. Jeśli masz chwile smutne w swym życiu powierz się Matce e D H e (CH) Kiedy rozpacz rozdziera Twe serce ofiaruj się Jej e D H e (CH) REF:Matce która pod krzyżem stała e Matce która się z Synem żegnała C Która uczyć cię będzie pokory D Cierpienia znieść ci pomoże GH Ona Matka która pod krzyżem stała Matka która się z Synem żegnała Która uczyć cię będzie pokory Cierpienia znieść ci pomoże 2. Kiedy ruszysz w daleką wędrówkę powierz się Matce Gdy na szlaku zaskoczy cię burza ofiaruj się Jej 3. Jeśli zgubisz swą drogę do Boga powierz się Matce Gdy w twym sercu znów gości trwoga ofiaruj się Jej

17 Modlitwa do Matki Bożej Latyczowskiej:
Matko i Pani nasza Latyczowska, już od kilku stuleci przychodzą ludzie przed Twoje Oblicze. Przychodzą z bólem swego serca, a odchodzą pocieszeni. Dzisiaj i ja przychodzę przed Twoje Oblicze ze swymi troskami i bólami. Przychodzę pełen nadziei, że Ty Matko i Pani nasza zaradzisz wszystkim moim problemom. Proszę Cię Maryjo, o mocną wiarę, nadzieję i miłość. Miej w swojej opiece moją rodzinę, parafię i cały Kościół. Maryjo, zabierz z mego serca wątpliwości i nienawiść, a wlej pokój i miłość. Matko i Pani moja, Ty wiesz czego mi najbardziej potrzeba, dlatego właśnie Ty miej mnie w swojej opiece tu na ziemi, a po śmierci zaprowadź moją duszę do Królestwa Twego Syna Jezusa Chrystusa. Amen.

18 Opr. Ks. Krzysztof Gałan


Pobierz ppt "Matka Boża Latyczowska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google