Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Film z pielgrzymki kliknij tu Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Film z pielgrzymki kliknij tu Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Film z pielgrzymki kliknij tu

5

6 Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze

7 Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

8 Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej

9 Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy

10 Obraz Matki Bożej Latyczowskiej

11 Licheń Wąwolnica Częstochowa Kalwaria Zebrzydowska

12 A Matka Boża Latyczowska?

13 zdanieprawda P fałsz F Jeśli zdanie jest fałszywe wpisz poprawne 1. Biskup Paweł Wołucki sprowadził do Latyczowa franciszkanów. 2. Obraz dostali misjonarze od papieża Klemensa VIII. 3. Starosta Jan Potocki nie chciał wpuścić misjonarzy z obrazem, gdyż był wyznania judaistycznego. 4. Obraz jest kopią obrazu z Bazyliki świętego Piotra w Rzymie. 5. Pierwszym cudem było uzdrowienie chorej żony Jana Potockiego. 6. Obraz został przewieziony do Lwowa w obawie przed zniszczeniem podczas najazdów Chmielnickiego. 7. Decyzję o koronacji obrazu podjął papież Pius VI. 8. Obraz był ukrywany w Winnicy a następnie w Piatniczanach. 9. Obraz przywieziono do Warszawy w obawie przed bolszewikami. 10. Siostry karmelitanki wywożą obraz z Łucka by nie wpadł w ręce NKWD. 11. Obraz obecnie przebywa w Lublinie w Kaplicy sióstr na ul. Zamojskiej.

14 zdanieprawda P fałsz F Jeśli zdanie jest fałszywe wpisz poprawne 1. Biskup Paweł Wołucki sprowadził do Latyczowa franciszkanów. F Biskup Paweł Wołucki sprowadził do Latyczowa dominikanów. 2. Obraz dostali misjonarze od papieża Klemensa VIII. P 3. Starosta Jan Potocki nie chciał wpuścić misjonarzy z obrazem, gdyż był wyznania judaistycznego. F Starosta Jan Potocki nie chciał wpuścić misjonarzy z obrazem, gdyż był wyznania protestanckiego. 4. Obraz jest kopią obrazu z Bazyliki świętego Piotra w Rzymie. F Obraz jest kopią obrazu Maryi Salus Populi Romani z rzymskiej bazyliki Santa Maria Maggiore. 5. Pierwszym cudem było uzdrowienie chorej żony Jana Potockiego. F Pierwszym cudem było to, że oblicze Maryi na obrazie zaczęło cudownie jaśnieć. 6. Obraz został przewieziony do Lwowa w obawie przed zniszczeniem podczas najazdów Chmielnickiego. P 7. Decyzję o koronacji obrazu podjął papież Pius VI. P 8. Obraz był ukrywany w Winnicy a następnie w Piatniczanach. F Obraz był ukrywany w Piatniczanach a następnie w Winnicy. 9. Obraz przywieziono do Warszawy w obawie przed bolszewikami. P 10. Siostry karmelitanki wywożą obraz z Łucka, by nie wpadł w ręce NKWD. F Siostry ze Zgromadzenia Służek Najświętszej Maryi Panny wywożą obraz z Łucka, by nie wpadł w ręce NKWD. 11. Obraz obecnie przebywa w Lublinie w Kaplicy sióstr na ul. Zamojskiej. F Obraz obecnie przebywa w Lublinie w Kaplicy sióstr na ul. I Armii WP.

15 Z czym zatem przyjdziemy do Maryi? Z jaką historią naszego życia?

16 1. Jeśli masz chwile smutne w swym życiu powierz się Matce e D H e (CH) Kiedy rozpacz rozdziera Twe serce ofiaruj się Jej e D H e (CH) REF:Matce która pod krzyżem stała e Matce która się z Synem żegnała C Która uczyć cię będzie pokory D Cierpienia znieść ci pomoże GH Ona Matka która pod krzyżem stała Matka która się z Synem żegnała Która uczyć cię będzie pokory Cierpienia znieść ci pomoże 2. Kiedy ruszysz w daleką wędrówkę powierz się Matce Gdy na szlaku zaskoczy cię burza ofiaruj się Jej 3. Jeśli zgubisz swą drogę do Boga powierz się Matce Gdy w twym sercu znów gości trwoga ofiaruj się Jej

17 Modlitwa do Matki Bożej Latyczowskiej: Matko i Pani nasza Latyczowska, już od kilku stuleci przychodzą ludzie przed Twoje Oblicze. Przychodzą z bólem swego serca, a odchodzą pocieszeni. Dzisiaj i ja przychodzę przed Twoje Oblicze ze swymi troskami i bólami. Przychodzę pełen nadziei, że Ty Matko i Pani nasza zaradzisz wszystkim moim problemom. Proszę Cię Maryjo, o mocną wiarę, nadzieję i miłość. Miej w swojej opiece moją rodzinę, parafię i cały Kościół. Maryjo, zabierz z mego serca wątpliwości i nienawiść, a wlej pokój i miłość. Matko i Pani moja, Ty wiesz czego mi najbardziej potrzeba, dlatego właśnie Ty miej mnie w swojej opiece tu na ziemi, a po śmierci zaprowadź moją duszę do Królestwa Twego Syna Jezusa Chrystusa. Amen.

18 Opr. Ks. Krzysztof Gałan


Pobierz ppt "Film z pielgrzymki kliknij tu Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze."

Podobne prezentacje


Reklamy Google