Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

INFORMATYKA ćwiczenia

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "INFORMATYKA ćwiczenia"— Zapis prezentacji:

1 INFORMATYKA ćwiczenia
Alicja Pikul KrDzTo1014a semestr II

2 Podczas zajęć z informatyki prowadzonych przez dra Andrzeja Grząkę korzystaliśmy z programów:
Total Commander Microsoft Office Word Adobe Acrobat Microsoft Office Excel Każde ćwiczenia opierały się na innym rodzaju zadań, które rozwijały naszą umiejętność tworzenia własnej strony internetowej poprzez dodawanie hiperłączy do kolejnych ćwiczeń.

3 Ćwiczenie 1 Naszym zadaniem było utworzenie w dokumencie tekstowym życiorysu składającego się z nieco ponad 3000 znaków.

4 Ćwiczenie 2 Naszym zadaniem było zapisanie utworzonego przez nas w dokumencie tekstowym życiorysu w formacie .pdf, aby można było otworzyć go w programie Adobe Acrobat Document.

5 Ćwiczenie 3 Naszym zadaniem było napisanie w programie Microsoft Office Word Document kilku reakcji chemicznych, w których produktami były winyloacetylen i chloropren. W drugiej części zajęć należało narysować w tym samym programie rzut prostokątny walca wydrążonego w środku.

6

7 Ćwiczenie 4 Naszym zadaniem było utworzenie w programie Microsoft Excel listy studentów grupy To1014 i oznaczenie ich obecności na zajęciach w 5, 12, 19 i 26 marca 2014r.

8

9 Ćwiczenie 5 Naszym zadaniem było utworzenie listy płac zawierającej kolumny składające się z kwot brutto w koronach szwedzkich oraz złotówkach, a także kosztu uzysków, podatku i wynagrodzenia netto. Kolejnym krokiem było utworzenie wykresu kołowego opierającego się na danych zawartych w tabeli.

10

11 Podczas tych ćwiczeń korzystaliśmy z podstawowych funkcji programu Microsoft Office Excel, takich jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie, średnia arytmetyczna oraz odchylenie standardowe.


Pobierz ppt "INFORMATYKA ćwiczenia"

Podobne prezentacje


Reklamy Google