Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dobra pochwała Dobra pochwała Chwalmy naszych uczniów Autor prezentacji: Joanna Bielecka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dobra pochwała Dobra pochwała Chwalmy naszych uczniów Autor prezentacji: Joanna Bielecka."— Zapis prezentacji:

1 Dobra pochwała Dobra pochwała Chwalmy naszych uczniów Autor prezentacji: Joanna Bielecka

2 Negatywna informacja zwrotna Pozytywna informacja zwrotna

3 Negatywna informacja zwrotna Negatywna informacja zwrotna Zwracanie uwagi Napominanie Narzekanie Karanie KONFLIKT

4 Pozytywna informacja zwrotna Mocne strony Postęp w działaniu Pozytywne zachowanie ZMIANA ZACHOWANIA

5 Cechy dobrej pochwały Cechy dobrej pochwały Odwołuje się do konkretnego wytworu Opisuje to co widzimy Jasna i prosta Jednoznaczna Krótka Odnotowuje postępy Natychmiastowa

6 Konstrukcja dobrej pochwały Opisz, co widzisz lub opisz zachowanie dziecka  Przepisałeś bez błędu.  Brawo!  Schowałeś kleje i kredki.  Świetnie!  Siedzisz spokojnie; potrafisz czekać. Super!  Pozmywałeś naczynia.  Brawo!  Wykleiłeś obrazek  starannie. Świetnie!

7 Konstrukcja dobrej pochwały Opisz, zachowanie dziecka i opisz co czujesz  Zasłoniłeś buzię jak ziewałeś. To mi się podoba!  Pomyślałeś o koledze biorąc deser. Jestem z Ciebie dumna!  Pamiętałeś o obietnicy. Bardzo mi miło!  Pracowałeś do końca. Jestem z Ciebie zadowolona!

8 Konstrukcja dobrej pochwały Opisz, co widzisz i określ to jednym słowem  Przyszedłeś na czas. To jest PUNKTUALNOŚĆ.  Pomogłeś koledze posprzątać. To jest bycie KOLEŻEŃSKIM.  Od 20 minut pracujesz nad tym ćwiczeniem. To się nazywa WYTRWAŁOŚĆ.

9 Komunikat, ale nie pochwała N: Nareszcie zrobiłeś to ćwiczenie. U: Ale przecież wcześniej też się starałem. N: Nigdy się nie spóźniasz. Świetnie! U: Nie wolno mi się spóźnić, bo będzie rozczarowana. To trudne … N: Zawsze masz dobre pomysły. U: Teraz zawsze muszę mieć dobry pomysł. Nie dam rady.

10 Komunikat, ale nie pochwała N: Nie uderzyłeś kolegi. Brawo! U: Chyba mi nie wierzy. A może ze mnie żartuje. N: Zrobiłaś całe zadanie, ale ile tutaj błędów. U: Tak się starałam i znowu mi nie wyszło. N: Zrobiłaś to prawie jak Twoja koleżanka. U: Nie ma co się starać, nigdy nie dorównam Ani.

11 Komunikat, ale nie pochwała N: Udało ci się zrobić pracę w wyznaczonym czasie. U: Po prostu miałem szczęście. N: Dzisiaj dobrze. U: A zawsze źle. N: Odrobiona praca. Jak chcesz to potrafisz. U: Ja chcę, tylko czasami nie potrafię.

12 Komunikat, ale nie pochwała N: Mogłabyś tak zawsze. U: I znowu wyrzut, a ja naprawdę czasami nie mogę... N: Całkiem nieźle. U: To dobrze czy źle?

13 Zalety pochwały Zalety pochwały Pochwała jest: Zauważeniem ucznia Pozytywną informacją zwrotną Wzmocnieniem Nagrodą Zachętą

14 Jeżeli chwalimy dzieci za zachowania pożądane, uzyskujemy więcej zachowań pożądanych. Wzmacniamy je pozytywnie.

15 Dziękuję za uwagę „ Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.” Janusz Korczak


Pobierz ppt "Dobra pochwała Dobra pochwała Chwalmy naszych uczniów Autor prezentacji: Joanna Bielecka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google