Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KOMPUTER PRZYJACIEL CZY WRÓG ??.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KOMPUTER PRZYJACIEL CZY WRÓG ??."— Zapis prezentacji:

1 KOMPUTER PRZYJACIEL CZY WRÓG ??

2 Komputer wielu z nas towarzyszy już od dzieciństwa, trudno jest nam wyobrazić sobie bez niego życie. Jednak, mimo że pomaga nam w rozwiązaniu wielu problemów niesie ze sobą tyle samo zagrożeń. Czy komputer jest naszym przyjacielem czy wrogiem?

3 KOMPUTER JAKO PRZYJACIEL
Komputer z pewnością możemy nazwać przyjacielem, bowiem jest z nami cały czas i zawsze możemy na niego liczyć.

4 Kiedy szukamy informacji na obojętnie jaki temat, z pomocą internetu zawsze ją znajdziemy.
Kiedy chcemy porozmawiać z kimś, kto jest w danej chwili daleko, przez internet zawsze możemy to zrobić. Kiedy chcemy sprawdzić rozkład jazdy, program tv, zawsze jest on dostępny w internecie.

5 Kiedy chcemy poznać nowych kolegów, osoby o wspólnych zainteresowaniach internet zawsze nam w tym pomoże. Kiedy chcemy posłuchać ulubionej muzyki, obejrzeć film, komputer ułatwi nam to zadanie. Kiedy nam się nudzi, gra komputerowa umili nam wolne chwile.

6 KOMPUTER JAKO WRÓG Mimo wielu zalet, komputer posiada też sporo wad. Zarówno komputer jak i internet niesie ze sobą wiele zagrożeń dla dzieci i nie tylko i zamiast nam służyć przynosi problemy.

7 Często zdarza się, że komputer zastępuje nam kolegów- spędzamy więcej czasu z nim, niż z prawdziwymi przyjaciółmi. Długie siedzenie przed monitorem wpływa również na stan naszego zdrowia- pogarsza nam się wzrok, kręgosłup ulega skrzywieniu.

8 Przez internet, w którym każdy może być anonimowy, możemy spotkać się z oszustami.
Nieodpowiednie gry komputerowe wyzwalają też przemoc, pokazują spaczony obraz rzeczywistości. W internecie każde dziecko może wejść na strony przeznaczone dla dorosłych.

9 PRZYJACIEL CZY WRÓG? Jak widać komputer i internet mają swoje zarówno dobre i złe strony. Mimo wszystko został stworzony, aby był przyjacielem człowieka a nie wrogiem i tak należy go traktować. Aby jednak nie stał się rzeczywistym wrogiem należy przestrzegać kilku zasad.

10 !!! Nie należy spędzać przed komputerem więcej czasu niż z rodzicami i kolegami. Nie należy grać w nieodpowiednie, brutalne gry, oglądać takich filmów i słuchać takiej muzyki. Nie należy spotykać się z osobami poznanymi przez internet.

11 KOMPUTER MOŻE BYĆ NASZYM PRZYJACIELEM, NALEŻY JEDYNIE UŻYWAĆ GO W CELACH, DO KTÓRYCH JEST PRZEZNACZONY I PRZESTRZEGAĆ WSZYSTKICH ZASAD BEZBIECZEŃSTWA W SIECI.


Pobierz ppt "KOMPUTER PRZYJACIEL CZY WRÓG ??."

Podobne prezentacje


Reklamy Google