Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KLASA TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU I TECHNIK ROLNIK O SPECJALNOŚCI AGROBIZNES Z WYCHOWAWCĄ HELENĄ MARCINIAK.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KLASA TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU I TECHNIK ROLNIK O SPECJALNOŚCI AGROBIZNES Z WYCHOWAWCĄ HELENĄ MARCINIAK."— Zapis prezentacji:

1

2 KLASA TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU I TECHNIK ROLNIK O SPECJALNOŚCI AGROBIZNES Z WYCHOWAWCĄ HELENĄ MARCINIAK

3 WESOŁA INTEGRACJA ;-)

4 A zaczęło się… …od naszej wizyty w zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym im. św. Józefa w Pleszewie

5 Celem zajęć było: -promowanie wolontariatu wśród młodzieży szkolnej, -ukazanie możliwości samorealizacji młodzieży poprzez wolontariat, -edukacja na temat końca życia, -przełamywanie społecznych stereotypów w myśleniu o hospicjach.

6

7

8 ...zaangażowaliśmy się także w Wigilię dla Osób Bezdomnych, Samotnych i Biednych, którą co roku organizuje Urząd Miasta i Gminy Pleszew.

9

10 „Zawsze ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie. Zawsze ilekroć milkniesz, by innych wysłuchać, zawsze kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, zawsze kiedy dajesz odrobinę nadziei załamanym, zawsze kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie - ZAWSZE WTEDY JEST BOŻE NARODZENIE.” Matka Teresa z Kalkuty

11 Pomoc i praca, którą ofiarowaliśmy potrzebującym zrodziła w nas myśl o dalszej pracy na rzecz wolontariatu… Zdecydowaliśmy się na szkolenie, które wprowadziłoby nas w główne założenia wolontariatu. Zajęcia w naszej szkole przeprowadziła Pani Lucyna Roszak - koordynator pleszewskiego Centrum Wolontariatu.

12

13

14

15 „To, co za nami, i to, co przed nami, ma niewielkie znaczenie w porównaniu, z tym co jest w nas.’’ Oliver Wendell Holmes

16 11.04.2011r. – rozpoczęcie programu zajęć o charakterze integracyjnym – „Wesoła Integracja” Cele programu:  Przełamywanie barier psychicznych.  Wyrabianie postawy tolerancji.  Stworzenie dzieciom możliwości spędzania wolnego czasu.  Nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z dziećmi.  Doskonalenie umiejętności dzieci.

17 Spotkania integracyjne odbywają się w budynku naszej szkoły, w której stacjonuje Zespół Szkół Specjalnych z Pleszewa

18 Zajęcia zapoznawcze

19 Gry, zabawy i wspólna nauka

20 Wspólna Droga Krzyżowa w trakcie rekolekcji szkolnych

21 Zajączek Z okazji świąt Wielkanocnych przygotowaliśmy dla Naszych Pociech drobne niespodzianki. Zabawa polegała na odnalezieniu prezentów ukrytych przez nas na wyznaczonym terenie szkoły.

22

23

24 Pomoc w zajęciach lekcyjnych

25 Dzień Dziecka 1 czerwca 2011r. zorganizowaliśmy w szkolnej kawiarence Dzień Dziecka. Oprócz gier, zabaw i poczęstunku odwiedził nas Klaun Pablo, który zapewnił dzieciom niezapomniane wrażenia.

26

27 Inne działania na rzecz wolontariatu Wolontariat zaczął odgrywać dużą rolę w naszym życiu, dlatego podjęliśmy inne działania z nim związane.

28 Konkurs ratownictwa medycznego

29 Koncert charytatywny Koncert charytatywny odbył się w celu zbiórki pieniędzy na rehabilitację Mateusza, ucznia Zespołu Szkół Usługowo- Gospodarczych w Pleszewie, który w wyniku wypadku został sparaliżowany. W koncercie wystąpili chłopcy z naszej klasy, przedstawiając śmieszne skecze. ;-)

30

31

32 Festyn w Ogródku Jordanowskim z okazji rozpoczęcia lata

33 Festyn odbył się z okazji rozpoczęcia lata 2011. Dzieci i młodzież mogły tam skosztować pieczonych kiełbasek, waty cukrowej oraz mogły poddać się metamorfozie twarzy – dziewczyny z naszej klasy robiły bezpłatny makijaż. ;-)

34 Nasza Wesoła Integracja trwa nadal… … na ile jest to jeszcze wolontariat?

35

36 …to już jest przyjaźń… ;-)

37 „Pomyśl o pokoleniach i powiedz, że chcemy lepszego świata dla naszych dzieci i dla dzieci naszych dzieci. By widziały, że to jest lepszy świat dla nich, pomyśl czy oni mogą stworzyć lepsze miejsce.” Michael Jackson


Pobierz ppt "KLASA TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU I TECHNIK ROLNIK O SPECJALNOŚCI AGROBIZNES Z WYCHOWAWCĄ HELENĄ MARCINIAK."

Podobne prezentacje


Reklamy Google