Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

-budynki administracji publicznej; -ruch kołowy; -poruszamy się pieszo, rowerami i trolejbusami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "-budynki administracji publicznej; -ruch kołowy; -poruszamy się pieszo, rowerami i trolejbusami."— Zapis prezentacji:

1

2 -budynki administracji publicznej; -ruch kołowy; -poruszamy się pieszo, rowerami i trolejbusami

3 Do centrum doprowadzają uliczki przy, których znajdują się sklepy, miejsca pracy, szkoły, przedszkola, restauracje, teatr, kino itp. tu obowiązuje ruch taki jak w centrum ale, można również dojechać autami ekologicznymi. Przy każdej ulicy znajdują się parki- miejsca zieleni przeznaczone do wypoczynku.

4 Z jednej strony miasta tworzymy osiedla bloków i domków mieszkalnych oraz miejsc wypoczynku i rozrywki takich jak hale sportowe, kręgielnie, basen i korty tenisowe. Osiedle jest przystosowane do sortowania odpadów oraz pozyskiwania alternatywnych źródeł energii.

5 Z tej strony miasta znajdują się farmy zwierzęce i pola uprawne w celu produkcji żywności. Rolnicy nie używają sztucznych środków ochrony roślin; używają naturalnych nawozów i kompostu utworzonego z odpadów organicznych produkowanych przez mieszkańców osiedla.

6 -fabryka przetwarzająca segregowane odpady; -farma wiatrakowa produkująca prąd, prąd dla całego miasta ; -lampy solarne pozyskujące ciepło na potrzeby fabryki; -elektrownia geotermalna; -tamy wodne w celu pozyskania energii elektrycznej ; -biologiczno-ekologiczna oczyszczalnia ścieków.

7

8

9

10

11 -dach zaopatrzony w baterie słoneczne- źródło pozyskiwania ciepłej wody; -ściany wykonane z monochromatycznego szkła; -domy zasilane w energie elektryczną produkowaną na farmie alternatywnych źródeł energii; -budynki zaopatrzone w garaże służące do przechowywania samochodów i rowerów; -wyznaczone miejsca do składowania segregowanych odpadów.

12

13

14

15

16

17 - Pojazd może być zasilany energią słoneczną - na dachu znajdują się baterie słoneczne; -można go ładować za pomocą prądu elektrycznego; -pojazd nie wydziela szkodliwych substancji takich jak tlenki siarki i azotu.

18

19 -zasilany energią słoneczną -ekologiczny -wykonany z przetopionego metalu pochodzącego z odpadów -energooszczędny

20

21 - Grafika google Projekt zrealizowany przez uczniów klasy II b pod opieką : Pani Agnieszki Bielawskiej.


Pobierz ppt "-budynki administracji publicznej; -ruch kołowy; -poruszamy się pieszo, rowerami i trolejbusami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google