Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zabytkowy Cis W obrębie miejskiego szlaku turystycznego znajduje się najstarszy pomnik przyrody w Zielonej Górze. 800 letni cis pospolity. Ciekawostką.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zabytkowy Cis W obrębie miejskiego szlaku turystycznego znajduje się najstarszy pomnik przyrody w Zielonej Górze. 800 letni cis pospolity. Ciekawostką."— Zapis prezentacji:

1 Zabytkowy Cis W obrębie miejskiego szlaku turystycznego znajduje się najstarszy pomnik przyrody w Zielonej Górze. 800 letni cis pospolity. Ciekawostką jest fakt, że drewno, igły i sok drzewa są trujące . Systematyka Domena eukarionty Królestwo rośliny Podkrólestwo naczyniowe Nadgromada nasienne Gromada nagonasienne Klasa iglaste Rząd cisowce Rodzina cisowate Rodzaj cis Gatunek cis pospolity

2 Zastosowanie Roślina ozdobna
Cis jest często sadzony w ogrodach i parkach. Spotyka się przy tym wiele odmian uprawnych o zróżnicowanym pokroju, wzroście i ubarwieniu (od ciemnej zieleni igieł po złoty). Roślina lecznicza Odwar z igieł był kiedyś stosowany przy nie do ciśnieniu krwi Surowiec drzewny Dawniej był ceniony jako źródło trwałego i twardego drewna . Wykorzystywany w meblarstwie, a także do wyrobu broni. Ze względu na dużą giętkość w średniowieczu z drewna cisu wykonywane były łuki.

3 Źródła źródła prywatne atlas przyrodniczy (Z przyrodą na ,,T”)


Pobierz ppt "Zabytkowy Cis W obrębie miejskiego szlaku turystycznego znajduje się najstarszy pomnik przyrody w Zielonej Górze. 800 letni cis pospolity. Ciekawostką."

Podobne prezentacje


Reklamy Google