Transitional - wersja przejściowa, luźna, zawierająca wszelkie możliwe elementy i atrybuty HTML, łącznie z wycofanymi, jak i uznanymi za schyłkowe. Frameset - szersza odmiana dla Transitional, uzupełniona o ramki. Opisuje dokument bez, ale za to z ramkami. ">

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Struktura Dokumentu HTML tekst. Deklaracja dokumentu W każdym dokumencie HTML, na samym początku, powinna się pojawić deklaracja typu dokumentu (Document.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Struktura Dokumentu HTML tekst. Deklaracja dokumentu W każdym dokumencie HTML, na samym początku, powinna się pojawić deklaracja typu dokumentu (Document."— Zapis prezentacji:

1 Struktura Dokumentu HTML tekst

2 Deklaracja dokumentu W każdym dokumencie HTML, na samym początku, powinna się pojawić deklaracja typu dokumentu (Document Type Declaration), często nazywana po prostu Doctype lub prologiem. Ostatnia specyfikacja HTML 4.01 przewiduje trzy wersje prologu.

3 Strict - ścisła, surowa, wykluczająca wszelkie elementy prezentacyjne, które specyfikacja HTML 4.01 uznaje za schyłkowe (deprecated). Transitional - wersja przejściowa, luźna, zawierająca wszelkie możliwe elementy i atrybuty HTML, łącznie z wycofanymi, jak i uznanymi za schyłkowe. Frameset - szersza odmiana dla Transitional, uzupełniona o ramki. Opisuje dokument bez, ale za to z ramkami.

4 HTML 5 wprowadza skrócony zapis deklaracji: W miejsce: Wprowadza deklarację

5 METAINFORMACJE Elementy meta odpowiadają za przekazanie dodatkowych informacji na temat witryny Umieszcza się je w sekcji Posiadają charakterystyczne argumenty name – identyfikuje rodzaj metainformacji Jest on stosowany naprzemiennie z http- equiv content zawiera konkretne metainformacje

6 Znaczniki meta Kodowanie Polskich znaków HTML 4.01: HTML5: Określenie języka strony Niezbędne do odczytania znaków diakrytycznych (liter w polskim alfabecie) W HTML 5 dekretacja języka

7 Najpopularniejsze znaczniki meta

8 odśwież dokument co 30 sekund:


Pobierz ppt "Struktura Dokumentu HTML tekst. Deklaracja dokumentu W każdym dokumencie HTML, na samym początku, powinna się pojawić deklaracja typu dokumentu (Document."

Podobne prezentacje


Reklamy Google