Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SŁUCH.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SŁUCH."— Zapis prezentacji:

1 SŁUCH

2 Percepcja mowy i słuchu
W procesie komunikowania się istotną rolę, obok przekazywania informacji odgrywa jej odbiór. Odbiór mowy odbywa się dzięki funkcji słuchu fizycznego, który warunkuje wykształcenie się słuchu fonematycznego i muzycznego.

3 Ucho wewnętrzne

4 Słuch Analiza bodźców słuchowych zachodzi na poziomie kory słuchowej zlokalizowanej w płacie skroniowym. Głównym ośrodkiem odpowiedzialnym za odbiór, analizę i rozumienie dźwięków jest ośrodek Wernickego.

5

6 Różne rodzaje słuchu

7 Słuch fizyczny Cechuje określona absolutna wrażliwość (ostrość słyszenia), która różnicuje ludzi nie słyszących, niedosłyszących i głuchych.

8 Komórki zniszczone przez hałas

9

10 Badanie słuchu anatomicznego
kosmetyki/sprawdz-swoj-sluch-zbadaj ile-lat-maja-twoje-uszy_ html

11 Słuch muzyczny Dzięki niemu człowiek różnicuje wysokość dźwięku i wrażliwość na najmniejsze nawet różnice w wysokości, jest niezbędny do odróżniania cech prozodycznych tj. akcent, rytm, intonacja.

12 Słuch mowny to złożona umiejętność umożliwiająca rozróżnianie co najmniej dwóch różnych wrażeń odmiennych fonologicznie.

13 Chrońmy uszy od hałasu Uszkodzenie komórek rzęsatych powoduje nieodwracalny niedosłuch (do takiej sytuacji może doprowadzić nie tylko długotrwały hałas ale nawet krótkotrwały). Badanie słuchu wykazuje niedosłuch spowodowany hałasem. Medycyna nie zna sposobów na jej wyleczenie dlatego istotna jest profilaktyka.


Pobierz ppt "SŁUCH."

Podobne prezentacje


Reklamy Google