Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kasztanowiec Biały Z Łaciny Aesculus hippocastanums. Rodzina: Kasztanowcowate Występowanie: Bałkany- Grecja, Albania, Bułgaria. W Polsce jedno z pierwszych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kasztanowiec Biały Z Łaciny Aesculus hippocastanums. Rodzina: Kasztanowcowate Występowanie: Bałkany- Grecja, Albania, Bułgaria. W Polsce jedno z pierwszych."— Zapis prezentacji:

1

2 Kasztanowiec Biały Z Łaciny Aesculus hippocastanums. Rodzina: Kasztanowcowate Występowanie: Bałkany- Grecja, Albania, Bułgaria. W Polsce jedno z pierwszych drzew ozdobnych obcego pochodzenia, sadzone od XVII w. zadomowione i często uważane za krajowy gatunek. Okaz przedstawiony na zdjęciu znajduje się przy ul. Boh. Westerplatte w Zielonej Górze.

3 Abc kasztanowca … Kasztanowce białe wyrastają na duże i efektowne drzewa dorastające do ponad 25 m wysokości. Korona jest wydłużona i zaokrąglona. Dolne gałęzie są zwykle długie, zwisające. Pędy są grube, pąki duże do 2,5 cm długości, ciemnobrązowe i lepkie. Rozwijające się młode pędy liście i kwiatostany są kosmato, rdzawo owłosione. Ma duże listki do 25 cm długości, a kwiaty białe o długości 20 cm.

4 Zastosowanie Drzewa te sadzone są chętnie w parkach i wzdłuż ulicznych trawników. Zdarza się równie, że rosną w stanie niemal dzikim w lasach.

5 Ciekawostki Owoce cenione są wśród radiestetów za swoje "właściwości magiczne". Położone pod łóżkiem bądź biurkiem wpływać mają na polepszenie samopoczucia i przyrost sił witalnych, zmniejszać natomiast szkodliwe oddziaływania żył wodnych.

6 Źródła drzewa.com.pl źródła prywatne e-zslp.pl tabliczka przy pomniku


Pobierz ppt "Kasztanowiec Biały Z Łaciny Aesculus hippocastanums. Rodzina: Kasztanowcowate Występowanie: Bałkany- Grecja, Albania, Bułgaria. W Polsce jedno z pierwszych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google