Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkolno-Przedszkolny

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkolno-Przedszkolny"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Żelisławicach Kultura i oświata w gminie Siewierz w ciągu 20 lat

2 „Wioska Internetowa- kształcenie na odległość na terenach wiejskich” – Centrum Kształcenia w Żelisławicach Centrum Kształcenia znajduje się w budynku Remizy OSP w Żelisławicach. Pełni ono rolę ośrodka oświatowo- kulturalnego, umożliwiającego osobom zainteresowanym dostęp do kształcenia ustawicznego w formie on-line Z pakietu oferowanych w Centrum Kształcenia usług może skorzystać każda osoba zainteresowana zdobywaniem i uzupełnianiem swojej wiedzy. Korzystanie z Internetu w celu podnoszenia wiedzy i kwalifikacji oraz korzystanie ze szkoleń dostępnych w ramach utworzonej platformy e-learningowej jest nieodpłatne.

3 Centrum Kształcenia w Żelisławicach

4 Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach – Centrum Kształcenia w Wojkowicach Kościelnych
Centrum wyposażone jest m. in w: 10 komputerów z dostępem do Internetu, 10 kompletów mebli biurowych, drukarkę, telefax, komplet urządzeń peryferyjnych dla osób niepełnosprawnych.

5 Centrum Kształcenia w Wojkowicach Kościelnych

6 Miejsko-Gminy Ośrodek Kultury
Miejsko-Gminnny Ośrodek Kultury popularyzuje i upowszechnia kulturę poprzez zagospodarowanie wolnego czasu, prowadzenie szeroko pojętej działalności grup zainteresowań oraz upowszechnienie amatorskiego ruchu artystycznego. W ciągu roku kalendarzowego odbywa się tu około stu imprez i zajęć kulturalnych. Jest organizatorem festiwali i przeglądów o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim. Seniorada 2009 Inauguracja Roku Kulturalnego 2009/2010

7 Kanion Colca 29 października 2006r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Siewierzu otwarta została Pierwsza w Polsce i w Europie Stała Wystawa „Kanion Colca— Polacy w Peru”. Wystawa składa się z blisko 100 zdjęć, map i diagramów, dokumentujących odkrycie najgłębszego kanionu na świecie Rio Colca w Peru przez Polaków w 1981 r.  Na wystawie można również obejrzeć makietę Kanionu wykonaną w skali 1:1000 oraz eksponaty kulturowe z doliny Colca. Pomysłodawcami utworzenia tej wystawy są  Jerzy Majcherczyk— Prezez Polonijnego Klubu Podróżnika w USA, uczestnik pionierskiej wyprawy oraz Henryk Wysocki - Dyrektor Domu Kultury w Siewierzu.

8 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
Ważnym elementem kulturalnym gminy jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna wraz z filiami w Żelisławicach, Brudzowicach i Wojkowicach Kościelnych. Osiąga znakomite miejsca w rankingach miejsko – gminnych bibliotek województwa śląskiego. Biblioteka zaspokaja potrzeby lokalnego społeczeństwa w zakresie czytelnictwa powszechnego i edukacji, organizuje wiele konkursów, lekcji bibliotecznych, wystaw, spotkań autorskich itp.

9 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
Detektyw Pozytywka, Smoki Plakat Pasowanie Ferie ze SCOOBY-DOO

10 Izba Tradycji i Kultury Dawnej
W 2005 roku w zabytkowym dworku z XVIII wieku., na historycznym trakcie Księstwa Siewierskiego, powołana została do życia Izba Tradycji i Kultury Dawnej. Stanowi ona ogólnodostępne dobro kultury, której zadaniem jest kultywowani i propagowanie dziejów Ziemi Siewierskiej. W Izbie znajduje się blisko 2 tys. eksponatów, obejmujących rzemiosło dawne, zabytki archeologiczne , prace malarskie, rzeźbę, rękodzieło artystyczne oraz makieta Zamku Siewierskiego odzwierciedlająca jego stan z końca XVIII w. i makieta XVI—wiecznego Ratusza Miejskiego Izba prowadzi sprzedaż pamiątek oraz publikacji książkowych.

11 Na terenie gminy znajdują się następujące jednostki oświatowe:
Szkoły Na terenie gminy znajdują się następujące jednostki oświatowe: Zespół Szkół w Siewierzu Zespół Szkół w Brudzowicach Zespół Szkolno Przedszkolny w Żelisławicach Zespół Szkolno Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych Szkoła Podstawowa w Dziewkach Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu

12 Szkoły dawniej Szkoła Podstawowa w Dziewkach
Szkoła Podstawowa w Wojkowicach Kościelnych Szkoła Podstawowa w Siewierzu

13 Szkoły W ostatnich latach w szkołach przeprowadzone zostały liczne remonty. Pracownie zostały zmodernizowane i dziś zupełnie nie przypominają tych szkół sprzed kilkudziesięciu lat. sala lekcyjna sala lekcyjna Świetlica szkolna KIEDYŚ DZIŚ

14 Szkoły dziś Szkoła Podstawowa w Dziewkach Szkoła Podstawowa nr 2
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelisławicach Szkoła Podstawowa w Dziewkach Szkoła Podstawowa nr 2 Zespół Szkół w Siewierzu Zespół Szkół w Brudzowicach Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych

15 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Agnieszka Przewoźna 1995, klasa II gimnazjum Klaudia Gibałka Karolina Gorczyca Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelisławicach ul. Przyszłości 9 Siewierz, woj. śląskie Opiekun : mgr Aleksandra Buła Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Zespół Szkolno-Przedszkolny"

Podobne prezentacje


Reklamy Google