Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjaciel lasu. Postaramy się odpowiedzieć kto według nas to PRZYJACIEL LASU ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjaciel lasu. Postaramy się odpowiedzieć kto według nas to PRZYJACIEL LASU ?"— Zapis prezentacji:

1 Przyjaciel lasu

2 Postaramy się odpowiedzieć kto według nas to PRZYJACIEL LASU ?

3 A wiecie, że Arystoteles rozróżnił 3 rodzaje przyjaźni: opartą na wzajemnej korzyści, przyjemności i na doskonałości. Przyjaźń - jest to więź, to ona daje nam siłę do funkcjonowania. W przyjaźni znajdujemy radość, ukojenie naszych smutków. Mądrze mówisz Gosia!! Adrian skąd to wiesz!!

4 . Studiowaliśmy plansz o lesie wiele.

5 Pani Asia mówi, że śmieci są wszędzie w lesie, w rzece na ulicy….. A czas ich rozkładu trwa, trwa, trwa i trwa……

6 To była ciężka praca! Opłacało się!!! Teraz w lesie przy Sosnowej jest czyściutko!! Znowu tyle śmieci!! Dlatego chętnie chodzimy sprzątać las.

7 Tak, tak! Przygnębienie, złość, agresję a nawet nadruchliwość dzieci. Wiem coś o tym ha, ha, ha…… A olejki eteryczne obecne w lasach, zwłaszcza iglastych działają bakteriobójczo, uspokajająco i przeciwzapalnie ! Wiecie, że przebywanie w lesie redukuje stres. Ta wycieczka to był świetny pomysł!!! a

8 Ale ciekawie opowiadają ! Kamil czy Ty nas prowadzisz w dobrym kierunku?! Teraz już wiem, że wycinanie drzew to też forma ochrony lasów

9 Kto tak dużo wie o lesie!!! MY – PRZYJACIELE LASU!!!

10 Małgosia Julia Mateusz Piotr Krystian Karol Kuba Prezentację przygotował Adrian uczeń klasy VI l, z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im Marii Konopnickiej w Wyszkowie Udział wzięli moje koleżanki i koledzy Las to nie tylko zbiorowisko drzew, to nie tylko producent tlenu i drewna, runa leśnego, to nie tylko siedlisko życia dla wielu innych roślin oraz dla zwierząt. To nie tylko miejsce wypoczynku, relaksu dla zmęczonych, zestresowanych ludzi. Las to znacznie więcej ….


Pobierz ppt "Przyjaciel lasu. Postaramy się odpowiedzieć kto według nas to PRZYJACIEL LASU ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google