Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich
Miasto Kąty Wrocławskie od 1990 do 2010r.

2 KĄTY WROCŁAWSKIE Kąty Wrocławskie to miasto położone w woj. dolnośląskim, w powiecie wrocławskim. Korzystne warunki stworzone przez gminę pod inwestycje przemysłowe sprawiły, że w ostatnich latach zainwestowało na jej terenie wiele nowych podmiotów gospodarczych.

3 Współpraca samorządowa Gminy Kąty Wrocławskie przebiega zarówno na obszarze międzynarodowym jak i krajowym. Kooperujemy z gminami: Żerków, Biblis, Svietlovodsk, Mignaloux-Beauvoir. Współdziałania oparte na obustronnych porozumieniach i umowach zbliżają i zacieśniają przyjacielskie więzi we wspólnej Europie.

4 DAWNIEJ...

5

6

7 ...DZIŚ

8

9

10 na przestrzeni dwóch dekad
Działania samorządu na przestrzeni dwóch dekad

11 Infrastruktura

12 Osiedla, drogi, ulice… Kąty Wrocławskie w ostatnim dwudziestoleciu przeżywały ogromny rozwój urbanistyczny. Powstały nowe osiedla mieszkaniowe: Grunwaldzkie, Kwiatowe, Wiedeńskie… - Odremontowane zostały zabytkowe kamieniczki.

13 Zmodernizowano wiele dróg, powstały nowe ulice:
Irysowa, Handlowa, Makowa, Słoneczna, Piotra Skargi, Spacerowa , Aleja Jana Pawła II, Klonowa, Jarzębinowa, Wierzbowa, Grabowa, Platanowa, Sybiraków, Legionów, Przemysłowa, Brzeska, Grunwaldzka.

14 Gazyfikacja Telefonia i internet
Większa część Kątów Wrocławskich jest zgazyfikowana. Przez co chronione jest środowisko naturalne. Telefonia i internet W dobie „globalnej wioski” mieszkańcy mają szeroki dostęp do środków komunikacji jak telefon oraz internet.

15 Kultura i sztuka

16 GOKiS W 2009 roku trwały prace remontowe Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. GOKiS dziś jest wizytówką miasta.

17 Kultura Powstała także nowa scena przy GOKiS-ie, na której wystawiane są przedstawienia. W Kątach odbywa się wiele wystaw, imprez kulturalnych, np. dożynki. Co roku organizowane są Dni Kątów. Obchodzimy je hucznie 1-3maja. Trwają pokazy, występy, dyskoteki, przyjeżdżają znane gwiazdy.

18 Oświata i edukacja

19 Publiczne Przedszkole nr 1
wczoraj... Dziś przedszkole jest przy ul. Drzymały Nowoczesne i duże przedszkole zaspokoi potrzeby całego miasta. dziś... Dawne przedszkole mieściło się przy ul. Wrocławskiej. jutro...

20 Szkoła Podstawowa nr 2 Powstała w 1999r. jako nowoczesny kompleks edukacyjny. Uczniowie zostali przeniesieni za starej szkoły przy ul. Mireckiego.

21 Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika
Powstało w roku 1999 po reformie systemu oświaty. Mieści się w nowym budynku, zbudowanym w tym samym roku. Do szkoły uczęszcza około 350 uczniów z terenu gminy Kąty Wrocławskie.

22 Sport i rekreacja

23 SPORT I REKREACJA W dziedzinie krzewienia kultury sportowej i rekreacyjnej w Kątach jest jeszcze wiele do zrobienia. Jednak powstała już nowoczesna Hala Widowiskowo-Sportowa, nowa szatnia na zmodernizowanym stadionie, ścieżki rowerowe i place zabaw. Organizowane są różnorodne imprezy sportowe, np. Bieg Kątów…

24 Hala Widowiskowo- Sportowa
Sala widowiskowa Hala Widownia

25 Hala Widowiskowo-Sportowa
Nowoczesny kompleks sportowo-widowiskowy przy ul. Brzozowej w Kątach Wrocławskich z pełnowymiarową halą, salą widowiskową i obiektami zewnętrznymi jest budowlą umożliwiającą uprawianie wielu dyscyplin sportowych na najwyższym poziomie. Uroczyste otwarcie hali odbędzie się : maja 2010 roku.

26 Urokliwa sala z widownią z 550 miejscami siedzącymi pozwala rozgrywać mecze siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, futsalu. Sala widowiskowa posiada 300 miejsc siedzących z możliwością wykorzystania Balkonu. Świetnie nadaje się na przedstawienia, koncerty, ale również szkolenia i odczyty. Obiekt wyposażony jest w 6 szatni z zapleczem sanitarnym i sauną, 2 pomieszczenia dla sędziów oraz 2 pomieszczenia prasowe. Na miejscu znajduje się bar z możliwością przygotowania ciepłych posiłków.

27 Gospodarka

28 GOSPODARKA Miasto zaczęło się prężnie rozwijać na początku lat 90-tych. Radni pozyskują dotacje z Unii Europejskiej przez bardzo dobre opracowane plany i projekty zagospodarowania, a także korzystne położenie miasta – przy Autostradzie A4 Dzięki temu z dużym zyskiem sprzedano tereny przyautostradowe, gdzie powstały nowe zakłady i przedsiębiorstwa, np. PERI, SCHAVEMAKER INVEST, BOART…

29 ZAKŁADY

30 PERI Założona w Kątach Wrocławskich w 2009 roku przy ulicy Przemysłowej. Jest największym na świecie dostawcą systemów deskowań i rusztowań.

31 UTZ Przedsiębiorstwo przy ulicy Nowowiejskiej produkuje pojemniki do magazynowania i transportu, palety, skrzynki, skrzyniopalety. logo firmy

32 CEDO Fabryka w Kątach Wrocławskich otwarta 28 lutego 2001 roku.
Wytwarza szeroką gamę artykułów gospodarstwa domowego jednorazowego użytku. Produkują między innymi: woreczki na mrożonki, worki na śmieci, filtry do kawy, folię aluminiową i spożywczą.

33 SCHNEIDER Nowoczesny zakład konstrukcji budowlanych w Kątach Wrocławskich. Został utworzony w 1996 roku przy ulicy Spółdzielczej. Specjalizuje się wytwarzaniem konstrukcji aluminiowych.

34 Tołpa Torf Corporation
Na polskim rynku od 1989 roku, w Kątach Wrocławskich znajduje się przy ulicy Fabrycznej. Produkuje kosmetyki z torfu, który posiada właściwości lecznicze. logo firmy

35 BOSTO Prowadzi działalność w Kątach Wrocławskich w branży spożywczej od 1995 roku. Wytwarza: skrobia ziemniaczana, kukurydziana, pszenna, tapiokowa, syropy - skrobiowy, glukozowy, dekstryny, karmel, modyfikaty skrobiowe, mączka budyniowa, kleje, zagęstniki, cukry rafinowane.

36 Stemmann-Polska logo firmy
Firma Stemmann-Polska Sp. z o.o. działa na polskim rynku od roku 1997.Siedziba firmy znajduje się przy ulicy Spółdzielczej. Wiodący producent komponentów i systemów transferu energii i danych dla przemysłu i transportu kolejowego. logo firmy

37 Ochrona środowiska

38 PARK KRAJOBRAZOWY DOLINA BYSTRZYCY
- Utworzony 27 października 1998 roku; stanowi cenne ogniwo Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych w Polsce. - Został założony w celu ochrony środowiska naturalnego.

39

40 OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW
Funkcjonuje od 1995r. Długość czynnej sieci kanalizacyjnej w mieście Kąty Wr. wynosi 31,4 km. Ludność korzystająca z sieci kanalizacyjnej to osób. Oczyszczalnia ścieków wraz z kanalizacją została zbudowana przy współudziale środków unijnych.

41 ZMIANY

42 Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich
kiedyś... dziś... Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich

43 kiedyś... dziś... Publiczne Przedszkole nr 1 w Kątach Wrocławskich przy ul. Drzymały

44 Państwowy Zakład Ziemniaczany „Krochmalnia”
kiedyś... dziś... Państwowy Zakład Ziemniaczany „Krochmalnia”

45 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Anna Duszkiewicz 16lat, klasa 3b Anna Kostrzewa Gimnazjum im. M.Kopernika w Kątach Wr. Opiekun Zespołu: Alina Dudziec


Pobierz ppt "Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich"

Podobne prezentacje


Reklamy Google