Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich Miasto Kąty Wrocławskie od 1990 do 2010r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich Miasto Kąty Wrocławskie od 1990 do 2010r."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich Miasto Kąty Wrocławskie od 1990 do 2010r.

2 Kąty Wrocławskie to miasto położone w woj. dolnośląskim, w powiecie wrocławskim. Korzystne warunki stworzone przez gminę pod inwestycje przemysłowe sprawiły, że w ostatnich latach zainwestowało na jej terenie wiele nowych podmiotów gospodarczych.

3 Współpraca samorządowa Gminy Kąty Wrocławskie przebiega zarówno na obszarze międzynarodowym jak i krajowym. Kooperujemy z gminami: Żerków, Biblis, Svietlovodsk, Mignaloux-Beauvoir. Współdziałania oparte na obustronnych porozumieniach i umowach zbliżają i zacieśniają przyjacielskie więzi we wspólnej Europie.

4

5

6

7

8

9

10

11

12 Osiedla, drogi, ulice… Kąty Wrocławskie w ostatnim dwudziestoleciu przeżywały ogromny rozwój urbanistyczny. Powstały nowe osiedla mieszkaniowe: Grunwaldzkie, Kwiatowe, Wiedeńskie… - Odremontowane zostały zabytkowe kamieniczki.

13 Zmodernizowano wiele dróg, powstały nowe ulice: Irysowa, Handlowa, Makowa, Słoneczna, Piotra Skargi, Spacerowa, Aleja Jana Pawła II, Klonowa, Jarzębinowa, Wierzbowa, Grabowa, Platanowa, Sybiraków, Legionów, Przemysłowa, Brzeska, Grunwaldzka.

14 Gazyfikacja Większa część Kątów Wrocławskich jest zgazyfikowana. Przez co chronione jest środowisko naturalne. Telefonia i internet W dobie „globalnej wioski” mieszkańcy mają szeroki dostęp do środków komunikacji jak telefon oraz internet.

15

16 GOKiS W 2009 roku trwały prace remontowe Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. GOKiS dziś jest wizytówką miasta.

17 Kultura Powstała także nowa scena przy GOKiS-ie, na której wystawiane są przedstawienia. W Kątach odbywa się wiele wystaw, imprez kulturalnych, np. dożynki. Co roku organizowane są Dni Kątów. Obchodzimy je hucznie 1-3maja. Trwają pokazy, występy, dyskoteki, przyjeżdżają znane gwiazdy.

18

19 Publiczne Przedszkole nr 1 Dawne przedszkole mieściło się przy ul. Wrocławskiej. Dziś przedszkole jest przy ul. Drzymały Nowoczesne i duże przedszkole zaspokoi potrzeby całego miasta.

20 Szkoła Podstawowa nr 2 Powstała w 1999r. jako nowoczesny kompleks edukacyjny. Uczniowie zostali przeniesieni za starej szkoły przy ul. Mireckiego.

21 Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika Powstało w roku 1999 po reformie systemu oświaty. Mieści się w nowym budynku, zbudowanym w tym samym roku. Do szkoły uczęszcza około 350 uczniów z terenu gminy Kąty Wrocławskie.

22

23 SPORT I REKREACJA W dziedzinie krzewienia kultury sportowej i rekreacyjnej w Kątach jest jeszcze wiele do zrobienia. Jednak powstała już nowoczesna Hala Widowiskowo-Sportowa, nowa szatnia na zmodernizowanym stadionie, ścieżki rowerowe i place zabaw. Organizowane są różnorodne imprezy sportowe, np. Bieg Kątów…

24 Hala Widowiskowo- Sportowa Sala widowiskowa Widownia Hala

25 Hala Widowiskowo-Sportowa Nowoczesny kompleks sportowo- widowiskowy przy ul. Brzozowej w Kątach Wrocławskich z pełnowymiarową halą, salą widowiskową i obiektami zewnętrznymi jest budowlą umożliwiającą uprawianie wielu dyscyplin sportowych na najwyższym poziomie. Uroczyste otwarcie hali odbędzie się : 31 maja 2010 roku.

26 Urokliwa sala z widownią z 550 miejscami siedzącymi pozwala rozgrywać mecze siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, futsalu. Sala widowiskowa posiada 300 miejsc siedzących z możliwością wykorzystania Balkonu. Świetnie nadaje się na przedstawienia, koncerty, ale również szkolenia i odczyty. Obiekt wyposażony jest w 6 szatni z zapleczem sanitarnym i sauną, 2 pomieszczenia dla sędziów oraz 2 pomieszczenia prasowe. Na miejscu znajduje się bar z możliwością przygotowania ciepłych posiłków.

27

28 GOSPODARKA Miasto zaczęło się prężnie rozwijać na początku lat 90-tych. Radni pozyskują dotacje z Unii Europejskiej przez bardzo dobre opracowane plany i projekty zagospodarowania, a także korzystne położenie miasta – przy Autostradzie A4 Dzięki temu z dużym zyskiem sprzedano tereny przyautostradowe, gdzie powstały nowe zakłady i przedsiębiorstwa, np. PERI, SCHAVEMAKER INVEST, BOART…

29

30 Założona w Kątach Wrocławskich w 2009 roku przy ulicy Przemysłowej. Jest największym na świecie dostawcą systemów deskowań i rusztowań.

31 Przedsiębiorstwo przy ulicy Nowowiejskiej produkuje pojemniki do magazynowania i transportu, palety, skrzynki, skrzyniopalety.

32 Fabryka w Kątach Wrocławskich otwarta 28 lutego 2001 roku. Wytwarza szeroką gamę artykułów gospodarstwa domowego jednorazowego użytku. Produkują między innymi: woreczki na mrożonki, worki na śmieci, filtry do kawy, folię aluminiową i spożywczą.

33 Nowoczesny zakład konstrukcji budowlanych w Kątach Wrocławskich. Został utworzony w 1996 roku przy ulicy Spółdzielczej. Specjalizuje się wytwarzaniem konstrukcji aluminiowych.

34 Na polskim rynku od 1989 roku, w Kątach Wrocławskich znajduje się przy ulicy Fabrycznej. Produkuje kosmetyki z torfu, który posiada właściwości lecznicze.

35 Prowadzi działalność w Kątach Wrocławskich w branży spożywczej od 1995 roku. Wytwarza: skrobia ziemniaczana, kukurydziana, pszenna, tapiokowa, syropy - skrobiowy, glukozowy, dekstryny, karmel, modyfikaty skrobiowe, mączka budyniowa, kleje, zagęstniki, cukry rafinowane.

36 Firma Stemmann-Polska Sp. z o.o. działa na polskim rynku od roku 1997.Siedziba firmy znajduje się przy ulicy Spółdzielczej. Wiodący producent komponentów i systemów transferu energii i danych dla przemysłu i transportu kolejowego.

37

38 PARK KRAJOBRAZOWY DOLINA BYSTRZYCY - Utworzony 27 października 1998 roku; stanowi cenne ogniwo Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych w Polsce. - Został założony w celu ochrony środowiska naturalnego.

39

40 OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW Funkcjonuje od 1995r. Długość czynnej sieci kanalizacyjnej w mieście Kąty Wr. wynosi 31,4 km. Ludność korzystająca z sieci kanalizacyjnej to 4 387 osób. Oczyszczalnia ścieków wraz z kanalizacją została zbudowana przy współudziale środków unijnych.

41

42 Szkoła Podstawowa nr 2 w Kątach Wrocławskich

43 Publiczne Przedszkole nr 1 w Kątach Wrocławskich przy ul. Drzymały

44 Państwowy Zakład Ziemniaczany „Krochmalnia”

45 W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Anna Duszkiewicz 16lat, klasa 3b Anna Kostrzewa 16lat, klasa 3b Gimnazjum im. M.Kopernika w Kątach Wr. Opiekun Zespołu: Alina Dudziec


Pobierz ppt "Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich Miasto Kąty Wrocławskie od 1990 do 2010r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google