Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SOCJOLOGIA WYDZIAŁ NAUK ZDROWIU I NAUK SPOŁECZNYCH KIERUNEK SOCJOLOGIA KATEDRA NAUK HUMNISTYCZNYCH I SPOŁECZNYCH.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SOCJOLOGIA WYDZIAŁ NAUK ZDROWIU I NAUK SPOŁECZNYCH KIERUNEK SOCJOLOGIA KATEDRA NAUK HUMNISTYCZNYCH I SPOŁECZNYCH."— Zapis prezentacji:

1 SOCJOLOGIA WYDZIAŁ NAUK ZDROWIU I NAUK SPOŁECZNYCH KIERUNEK SOCJOLOGIA KATEDRA NAUK HUMNISTYCZNYCH I SPOŁECZNYCH

2

3  Socjologia w PSW oferuje dwie specjalności: - DIAGNOZA KRYMINOLOGICZNA NOWOŚĆ! - DZIENNIKARSTWO I KREOWANIE WIZERUNKU NOWOŚĆ!

4  DIAGNOZA KRYMINOLOGICZNA Program specjalności obejmuje studiowanie teoretycznych i praktycznych zagadnień przestępczości i zjawisk dewiacyjnych, to jest: genezę zachowań przestępczych i dewiacyjnych, rodzaje i rozmiary przestępczości, profile sprawców i ofiar przestępstw, sposoby przestępczego wykorzystywania Internetu (cyberprzestępczość, cyberterroryzm, cyberprzemoc), reakcje społeczne i prawne wobec zjawiska przestępczości

5  DIAGNOZA KRYMINOLOGICZNA Wiele uwagi poświęcone jest instytucjom kontroli społecznej i prawnej oraz strukturze i kompetencjom poszczególnych służb porządku publicznego : policji, prokuraturze, sądownictwu, służbie więziennej i kuratorskiej – zarówno w kontekście regulacji prawnych, praktyk polskich, jak i unijnych.

6  DZIENNIKARSTWO I KREOWANIE WIZERUNKU Specjalność oferuje zdobycie wiedzy oraz umiejętności w zakresie wystąpień publicznych, prowadzenia dialogu, kreowania wizerunku firmy, osoby, instytucji, zajęcia dotyczące właściwego doboru narzędzi do budowania wizerunku, umiejętność analizy przekazów medialnych oraz badania opinii publicznej.

7  DZIENNIKARSTWO I KREOWANIE WIZERUNKU W trakcie studiów proponujemy zapoznanie między innymi z zagadnieniami związanymi z gatunkami dziennikarskimi, poprawnym tworzeniem tekstów, znajomością prawa prasowego oraz etyki dziennikarskiej, umiejętnością prowadzenia dialogu jak również wystąpień publicznych.

8  Co po SOCJOLGII?!

9  Absolwenci specjalności „Diagnoza kryminologiczna” dzięki zdobytej w trakcie studiów wiedzy oraz umiejętnościom praktycznym mogą podejmować pracę w sektorze służb publicznych, zajmujących się przestępczością, dewiacjami społecznymi, porządkiem publicznym, m.in. instytucje wychowawcze, zakłady opieki, samorządowe komisje i organa ds. przestępczości; w służbach mundurowych (policji, więziennictwie, ośrodkach dla cudzoziemców i uchodźców, straży granicznej i innych) Czym zajmują się absolwenci Socjologii?

10 Absolwenci socjologii pracują w instytucjach samorządowych, służbach mundurowych, firmach badawczych i reklamowych, mediach, instytucjach polityki społecznej. Zajmują się kreowaniem wizerunku, doradztwem zawodowym, zakładają własne firmy, przygotowują strategie rozwoju.

11   możliwość uczestnictwa w Kole Naukowym Studentów Socjologii – konferencje, warsztaty, imprezy studenckie, działalność społeczna i charytatywna, jednym zdaniem połączenie nauki i zabawy.  Spotkania z ciekawymi ludźmi w ramach Bialskich spotkań Socjologicznych – do tej pory odbyły się spotkania z Wojciechem Reszczyńskim, Sławomirem Orzechowskim i Wojciechem Cejrowskim. Socjologia na PSW to nie tylko nauka to również:

12 o otwarte spotkania z ekspertami rynku pracy, w roku 2012/2013 organizowaliśmy spotkania poświęcone perspektywom i wymaganiom na rynku pracy w branży badawczej, w mediach, instytucjach kultury, instytucjach samorządowych, o wysoko wykwalifikowana kadra pracowników naukowych i dydaktycznych, o przygotowanie do kontynuowania nauki na studiach magisterskich. Absolwenci socjologii w PSW są studentami wielu uczelni m.in.: UKSW, UW, UMCS, KUL i innych.

13  A oto kilka naszych zdjęć. Zobaczcie jak ciekawie jest na socjologii!!!!!!!

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30 NIE EKSPERYMENTUJ! WYBIERZ KIERUNEK WIELU MOŻLIWOŚCI! WYBIERZ NOWE SPECJALNOŚCI NA SOCJOLOGII W PSW!!! INTERNETOWA REJESTRACJA KANDYDATÓW STARTUJE JUŻ OD 2 KWIETNIA 2014 ROKU. ZAPRASZAMY!!! SZCZEGÓŁY NA STRONIE www.pswbp.pl znajdziesz nas również na Facebooku


Pobierz ppt "SOCJOLOGIA WYDZIAŁ NAUK ZDROWIU I NAUK SPOŁECZNYCH KIERUNEK SOCJOLOGIA KATEDRA NAUK HUMNISTYCZNYCH I SPOŁECZNYCH."

Podobne prezentacje


Reklamy Google