Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WYCIECZKI FAKULTATYWNE"— Zapis prezentacji:

1 WYCIECZKI FAKULTATYWNE
WYCIECZKI FAKULTATYWNE  Barcelona  W czasie pobytu na Costa Brava proponujemy całodniowy pobyt w Barcelonie. Wizyta w stolicy Katalonii obejmuje zwiedzanie słynnego, niedokończonego ciągle kościoła Sagrada Familia, spacer po głównym deptaku miasta Ramblas i gotyckiej starówce.    Nasza propozycja zawiera również zwiedzanie największego stadionu Europy - Camp Nou oraz udział w wieczornym pokazie magicznej fontanny.

2 WYCIECZKI FAKULTATYWNE
WYCIECZKI FAKULTATYWNE Montserrat To monumentalny i rozległy masyw górski o stromych ścianach i szczytach przypominających iglice i baszty. Stojąc u podnóża, trzeba mocno zadzierać głowę, by wśród pionowych ścian dostrzec położony na wąskiej półce skalnej (721m n. p. m.) słynny klasztor benedyktynów - główne sanktuarium Maryjne Katalonii. Przebywając w tym duchownym centrum Katalonii zwiedzimy Bazylikę z jej najcenniejszym obiektem adoracji: figurą La Moreneta - Czarnej Madonny z Montserrat. Posłuchamy również słynnego chóru chłopięcego Escolania, najstarszego w Europie.

3 WYCIECZKI FAKULTATYWNE
WYCIECZKI FAKULTATYWNE Andorra Zapraszamy Państwa do mini państwa pirenejskiego, współrządzonego (tylko funkcje reprezentacyjne) przez prezydenta Francji i hiszpańskiego biskupa Seo de Urgel, z własnym parlamentem i rządem. Andora rozrzucona jest w dolinach otoczonych wysokimi, majestatycznymi szczytami Pirenejów, sięgającymi prawie 3000 m n.p.m. Mini-państewko (strefa wolnocłowa), jeden z sześciu tak niewielkich krajów w Europie. A po drodze pojedziemy przez nie mniej malownicze tereny katalońskiego interioru w prowincjach Barcelony i Lleida. Uwaga: paszport obowiązkowy!

4 WYCIECZKI FAKULTATYWNE
WYCIECZKI FAKULTATYWNE Water World Największe miasteczko wodne na Costa Brava , pełne torów wodnych i basenów. Są tu również dwie największe atrakcje: Rafting River, niezwykle rwąca i bystra rzeka o długości 215 metrów i Water Mountain metrów różnicy wysokości!

5 WYCIECZKI FAKULTATYWNE
WYCIECZKI FAKULTATYWNE „La Siesta” Hiszpańska Noc Muzyka, wino i taniec, będzie też cremat, grog katalońskich marynarzy. Do tańca zagra nam znakomity zespół flamenco rodem z Sewilli. Takiej nocy się nie zapomina!

6 WYCIECZKI FAKULTATYWNE
WYCIECZKI FAKULTATYWNE Świat Daliego Podczas tej wycieczki będzie można podziwiać Muzeum Salvadora Dali w Figueres, - rodzinne miasto Daliego. Następnie pojedziemy do miasteczka Pubol, gdzie znajduje się średniowieczny zamek - rezydencja Daliego i Gali w latach siedemdziesiątych. Od roku 1996 mieści się w nim muzeum, w którym znajdują się obrazy i rysunki Daliego, a także ekscentryczne stroje Gali.

7 WYCIECZKI FAKULTATYWNE Nautilius (wyspy Medas i Pals)
WYCIECZKI FAKULTATYWNE Nautilius (wyspy Medas i Pals) Rejs do podwodnego rezerwatu przyrody wysp Medas - przez oszklone dno statku obejrzymy, pośród zarośli posydonii, liczne kolonie gąbek i koralowców. Jest to teren ścisłego rezerwatu przyrody Wysp Medas. Pals, urocze, spokojne, średniowieczne miasteczko katalońskie, którego czaru prawie nie naruszył okrutny ząb współczesnej cywilizacji.

8 WYCIECZKI FAKULTATYWNE
WYCIECZKI FAKULTATYWNE Marineland Delfinarium i park rozrywki o powierzchni 6,5 hektara. Największą atrakcją Marinelandu są znakomite pokazy tresury delfinów, lwów morskich, papug oraz ptaków drapieżnych. Park rozrywki wodnej – to cały zespół basenów, torów wodnych i zjeżdżalni.

9 WYCIECZKI FAKULTATYWNE
WYCIECZKI FAKULTATYWNE Rupit - Besalu Przepiękna wycieczka do dwóch średniowiecznych katalońskich miasteczek. Besalu – kluczowe miejsce na szlaku romańskich zabytków Katalonii. Spacer po tej malowniczej miejscowości pozwala poznać uroki średniowiecznej osady. Po zwiedzeniu Besalu przewidziany jest obiad w restauracji położonej na wzgórzu skąd rozciąga się niesamowity widok na okoliczne góry. Kolejnym punktem programu jest zwiedzanie miasteczka Rupit. Charakterystyczne wąskie brukowane uliczki, domy z kamienia i place z podcieniami przenoszą nas w czasy średniowiecza.


Pobierz ppt "WYCIECZKI FAKULTATYWNE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google