Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. BOLESŁAWA CHROBEGO w WĄSOSZU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. BOLESŁAWA CHROBEGO w WĄSOSZU"— Zapis prezentacji:

1 PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. BOLESŁAWA CHROBEGO w WĄSOSZU
KRONIKA SKO 2013/2014 PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. BOLESŁAWA CHROBEGO w WĄSOSZU Al. Niepodległości 10 Wąsosz 1

2 Poznajemy moc oszczędzania
Lekcje z edukacji finansowej w klasach 0 -V. wrzesień – maj Cele takich lekcji to popularyzacja oszczędzania oraz pozyskanie nowych członków SKO. Efekt – konta internetowe ma 170 uczniów! Zaoszczędziliśmy ponad zł

3 Lekcja z edukacji bankowej w kasie VI A i VI B.
Moje pierwsze konto Lekcja z edukacji bankowej w kasie VI A i VI B. Przeprowadzona przez pracowników Banku PKO panią Annę Krupską i pana dyrektora Michała Baworowskiego dla uczniów klas VI. Celem lekcji było zapoznanie uczniów z ofertą Konta Pierwszego. Większość uczniów zadeklarowało chęć posiadania takiego konta. Zostali oni zapoznani ze wzorami kart płatniczych.

4 Wycieczki do banku Oddział 1 w Wąsoszu Oddział 1 w Górze
W Oddziale PKO w Wąsoszu zapoznali się z nowymi banknotami wprowadzonymi do obiegu od r. Oddział 1 w Górze Członkowie SKO wybrali się do PKO Bank Polski Odział 1 w Górze celu zapoznania się podstawową działalnością tej instytucji.

5 Sprzątanie świata Dzień Drzewa
Zbieramy śmieci! Sadzimy drzewa i krzewy / We wrześniu społeczność naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata”. Sprzątaliśmy okolice naszej miejscowości. Taka akcja ma uczyć dzieci „niezaśmiecenia” terenów zielonych i lasów. Nazbieraliśmy kilkanaście worków śmieci. Posadziliśmy drzewa i krzewy w okolicach naszej szkoły. Nasze miasto staje się coraz piękniejsze. .

6 POMAGAMY ZWIERZĘTOM Zbieramy kasztany! wrzesień - październik
Zbiórkę tą zorganizowało zaprzyjaźnione ze szkołą Nadleśnictwo Góra Śląska, w ramach akcji „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Zebraliśmy 800,00 kg surowca. Pomagamy pieskom ze schroniska! i Zebraliśmy suchą karmę, kaszę, ryż, zużyte koce, kołdry, pościel i przekazaliśmy do przytuliska w Jemielnie.

7 STOIMY PO ZIELONEJ STRONIE MOCY
Zbieramy zużyte baterie, telefony, płyty, piloty 1 październik – 15 czerwiec Cele akcji: prowadzenie działań edukacyjnych informacyjnych z zakresu selektywnej zbiórki odpadów oraz recyclingu, - poprawa świadomości ekologicznej, łatwy i szybki dostęp do informacji i materiałów edukacyjnych dotyczących gospodarki odpadami. Efekt naszych działań to ochrona środowiska.

8 Jesteśmy oszczędni i sami wykonujemy ozdoby świąteczne.
Święta z SKO Zaprojektowaliśmy własne kartki. Z gazet wykonywaliśmy stroiki. Wykonaliśmy ekologiczne pisanki. Wykorzystaliśmy wosk pszczeli i cebulę. Jesteśmy oszczędni i sami wykonujemy ozdoby świąteczne.

9 Akcje Serce bije mocniej, gdy się nim dzielisz
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu medycyny ratunkowej dla dzieci i seniorów. Dzień dzielenia się żywnością. W tej akcji uczestniczyli uczniowie kl. I –VI. Akcja miała na celu szanowanie żywności. Efektem akcji jest świadomość dzieci, że nie należy wyrzucać jedzenia do śmietnika. Można podzielić się z innymi! Serce bije mocniej, gdy się nim dzielisz

10 Złotówka do złotówki 30. 11. 2013 - 15. 01. 2014 - 24. 05. 2014
W celu pozyskania pieniążków zorganizowaliśmy: zabawę andrzejkową – dochód 4358 zł kiermasz książek i stroików zł festyn „Dzień Rodziny” – 4845zł

11 Oszczędzamy, więc… sami wykonujemy: bukiety dla nauczycieli zabawki na Mikołaja prezenty dla Babci i Dziadka A kolejne pieniążki wpłynęły na konto!

12 Szkolny sklepik „Jutrzenka”
Sprzedajemy w sklepiku wrzesień - maj Działalności takiego sklepiku w szkole uczy dzieci już od najmłodszych lat posługiwania się pieniędzmi i planowania wydatków. Dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na nagrody dla uczniów w konkursach oraz na zakończenie roku szkolnego za wysokie osiągnięcia w sporcie.

13 I rok działalności SKO Przygotowaliśmy apel SKO Celem tej uroczystości była popularyzacja SKO w naszej szkole. Dzięki tej uroczystości pozyskaliśmy nowych członków SKO. W apelu uczestniczyli goście z banku.

14 Wielka promocja SKO w naszym regionie.
Radio Elka Wielka promocja SKO w naszym regionie. W naszej szkole pojawili się reporterzy Jarosław Adamek i Mikołaj Jaruga. Wypowiadamy się na temat oszczędzania. Teraz już wszyscy regionie leszczyńskim wiedzą, że warto jest oszczędzać w SKO.

15 Konkursy * IV Powiatowy Turniej Bankowy 22 maj 2014r.
* Wiosenne filmowanie z SKO maj 2014 * Super Blogowicz - co miesiąc * Systematyczne oszczędzanie październik 2013 * Bicie rekordu udzielania pierwszej pomocy X 2013r.

16 „SKO, bez barier….” Wyjście do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Głównym celem była integracja Sko-wiczów z dziećmi niepełnosprawnymi oraz zapoznanie z „mocą ” oszczędzania w SKO. Na ręce pani wychowawczyni przekazaliśmy książeczkę „O przygodach Kuby Pieniążka i Żyrafki Lokatki. Warto dodać, że nie jesteśmy obojętni na los dzieci niepełnosprawnych. Kiedy dowiedzieliśmy się, że Kuba potrzebuje nowego wózka natychmiast podjęliśmy szkolną akcję zbiórki plastikowych nakrętek, które przekazane są rodzicom chłopca.

17 Świętujemy I rok działalności bloga.
I rok bloga SKO Świętujemy I rok działalności bloga. Gośćmi naszej uroczystości byli przedstawiciele Banku PKO i dyrektor szkoły. Jak urodzinki, to tort, laurka, dyplomy i prezenty dla Super Blogowiczów. Na efekty nie trzeba było długo czekać – dostaliśmy tytuł „Blog Miesiąca”.

18 Szkolne Blogi Zdobyliśmy tytuł „Blog Miesiąca” w kwietniowym etapie konkursu  Mamy wejść i „polubień” Główny cel - to dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Logo naszego bloga Spotkanie autorów najlepszych Szkolnych Blogów w Warszawie

19 „Oszczędzam w SKO, bo marzę o ….”
Wyjazd na narty SKO spełnia marzenia! Marzyliśmy o wyjeździe na narty i dzięki zaoszczędzonym pieniążkom nasze marzenie się spełniło! Na narty zabraliśmy Żyfafkę Lokatkę 

20 Dziękujemy za uwagę  Opiekun SKO Anna Babij wraz z Aktywem SKO
Koniec ! Dziękujemy za uwagę  Opiekun SKO Anna Babij wraz z Aktywem SKO


Pobierz ppt "PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA im. BOLESŁAWA CHROBEGO w WĄSOSZU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google