Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jeszcze nie Szczecin. GMINA POLICE  położenie: woj. zachodniopomorskie  powierzchnia: 251,42 km 2  ludność:41,232 mieszkańców  dominujące branże.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jeszcze nie Szczecin. GMINA POLICE  położenie: woj. zachodniopomorskie  powierzchnia: 251,42 km 2  ludność:41,232 mieszkańców  dominujące branże."— Zapis prezentacji:

1 jeszcze nie Szczecin

2

3 GMINA POLICE  położenie: woj. zachodniopomorskie  powierzchnia: 251,42 km 2  ludność:41,232 mieszkańców  dominujące branże gospodarki:  przemysł chemiczny (Zakłady Chemiczne Police),  handel,  usługi ogólnobudowlane.

4  Gmina Police należy do większych w województwie zachodniopomorskim. Położona na Nizinie Szczecińskiej zajmuje obszar 25.142 hektarów i liczy 41.232 mieszkańców. Na jej terenie, oprócz miasta Police funkcjonuje także 12 sołectw. Od północy Police graniczą z gminą Nowe Warpno, od południa - ze Szczecinem i Dobrą Szczecińską, od wschodu - z gminą Goleniów, którą oddziela od Polic rzeka Odra, a od zachodu sąsiadami gminy są Niemcy z powiatu Uecker- Randow, położonego na terenie Meklemburgii Pomorze Przednie.

5 Przyroda w Policach

6 PUSZCZA WKRZAŃSKA to jeden z najpiękniejszych kompleksów leśnych w Polsce. Szczególnie świat ptaków prezentuje tu ogromną różnorodność gatunków. W ciągu kilkunastu ostatnich lat ornitolodzy obserwowali na jej obszarze 205 gatunków ptaków, spośród 403 odnotowanych w Polsce. Gnieżdżą się tutaj m.in. pary orlików, a na potężnych sosnach - orły bieliki. Równie rzadkim, a często spotykanym tu drapieżnikiem jest także kania rdzawa. To samo dotyczy sokoła kobuza, trzmielojada, myszołowa i żurawia. W nocy z puszczy dobiega donośny głos puchacza

7 REZERWAT ŚWIDWIE Rezerwat ornitologiczny nad jeziorem Świdwie wpisano w 1984 roku do Międzynarodowej Konwencji RAMSAR, jako jeden z ważniejszych obszarów wodno-błotnych w skali światowej. Na niedostępnych bagnach i trzcinowiskach mają tu swoje miejsca lęgowe bąki, błotniaki stawowe, gęsi gęgawe, chruściele, żurawie i wiele innych. W sumie na Świdwiu lęgnie się 118 gatunków ptaków. Pojawiają się tutaj także setki gatunków ptaków wędrownych. Można je obserwować z wież i pomostów miejscowej stacji ornitologicznej.

8 RZEKA ŁARPIA Rzeka Łarpia stanowi zachodnie, boczne odgałęzienie rzeki Odra (Damiąży). W rejonie tym (Skolwin) po stronie zachodniej rzeka Odra (Damiąża) ma szereg odgałęzień, którymi licząc od głównego koryta cieku są: Wietlina, Kanał Skolwiński, Cieśnica.

9 Wody rzeki Łarpia nie są i nie były praktycznie nigdy objęte systematycznymi badaniami. W okresach jesienno - wiosenno - zimowych z uwagi na powiązanie hydrauliczne z wodami rzeki Odry, jakość wody rzeki Łarpia jest podobna. W okresie lata przy wyższych temperaturach i innych niekorzystnych elementach klimatycznych, rzeka Łarpia zachowuje się jak bezodpływowy zbiornik wody, do którego przez wiele lat odprowadzano znaczne ilości niedostatecznie oczyszczonych ścieków, a zdeponowane na dnie, w wyniku tego procesu osady stanowią źródło dodatkowego zanieczyszczenia wód.

10 GALERIA ZDJĘĆ ZABYTKI POLIC

11

12

13

14

15

16 opracowała: Magdalena Zaborowska-Zagórska Skorzystałam z zasobów strony internetowej www.police.pl sierpień 2007


Pobierz ppt "Jeszcze nie Szczecin. GMINA POLICE  położenie: woj. zachodniopomorskie  powierzchnia: 251,42 km 2  ludność:41,232 mieszkańców  dominujące branże."

Podobne prezentacje


Reklamy Google