Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Na „Imieniny u Stefana” w niedzielę 7 września wybrały się m.in. p. Mirosława Barańska, p. Dorota Chyczewska, Alicja Oczkowska i Aleksandra Chyczewska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Na „Imieniny u Stefana” w niedzielę 7 września wybrały się m.in. p. Mirosława Barańska, p. Dorota Chyczewska, Alicja Oczkowska i Aleksandra Chyczewska."— Zapis prezentacji:

1

2

3  Na „Imieniny u Stefana” w niedzielę 7 września wybrały się m.in. p. Mirosława Barańska, p. Dorota Chyczewska, Alicja Oczkowska i Aleksandra Chyczewska.  W Dworku Żeromskiego można było zobaczyć lekcję z czasów Żeromskiego, wysłuchać fragmentów „Przedwiośnia”, posłuchać muzyki filmowej i spotkać się z Janem Nowickim.  Uczestnicząca w spotkaniu u stóp Radostowej reprezentacja naszego gimnazjum była bardzo zadowolona z tak mile spędzonego niedzielnego popołudnia.

4  W wyniku głosowania przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Paulina Grudzień

5

6  W Gimnazjum nr 2 w Starachowicach od września 2014 roku w ramach innowacji pedagogicznej została utworzona klasa językowa. Klasa o profilu językowym to nauka języka angielskiego w wymiarze 4 godzin tygodniowo.

7

8

9 WWWW bieżącym roku szkolnym po raz kolejny pierwszoklasiści wyruszyli na trasę rajdu, tym razem do Ciekot.

10  Policjanci i Strażnicy Miejscy przypomnieli młodzieży o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły.  Poruszyli również problem przemocy rówieśniczej.  Mówili również o aktach wandalizmu i chuligaństwa wśród młodzieży

11

12  Wyjątkowy charakter miało łączące pokolenia wydarzenie – spotkanie za twórczością Stefana Żeromskiego pt. „W poszukiwaniu korzeni. W poszukiwaniu autorytetu.”, które było wpisało się w cykl Głośnych Czytań Nocą organizowanych już po raz trzydziesty trzeci w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zarówno na scenie, jak i na widowni wzięli w nim udział gimnazjaliści i członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Scenariusz spotkania przygotowała p. Dorota Nowak, a całość poprowadził z niesłabnącą werwą rapujący komentarze do publiczności p. Andrzej Rojek.

13

14

15

16  Diana Siara, uczennica klasy IIId Gimnazjum Nr 2 im. Stefana Żeromskiego w Starachowicach posiada uprawnienia ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Oprócz tego aktywnie działa w Szkolnym Kole Polskiego Czerwonego Krzyża, którego opiekunką jest Pani mgr Wiesława Derlatka. Tam właśnie zrodził się pomysł przeprowadzenia szkolenia dla wszystkich uczniów gimnazjum w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

17  Uczniowie wybrali najżyczliwsze osoby spośród całej społeczności szkolnej

18  Pani Agnieszka Pastuszka z Sanepidu i policjant Janusz Kowalewski mówili młodzieży o zagrożeniach związanych z dopalaczami.

19  W grudniu fani sportów zespołowych, a w szczególności piłki ręcznej, byli na meczu VIVE TARGI KIELCE z Pogonią Szczecin. Uczniowie kibicowali męskiej drużynie VIVE. Atmosfera była gorąca, doping ogłuszający, więc jak można się było spodziewać zwyciężyli wysoko NASI!!!

20

21

22

23  Laureatem XX Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej została: Aleksandra Jaroszek IIB.  Wyróżnienie zdobyła Wiktoria Gut IIB.

24 Koncert zorganizowany został przez 40 Drużynę Starszoharcerską im. Ryszarda Kaczorowskiego działającą w Gimnazjum nr 2.

25 W czwartek 22 stycznia uczniowie klas pierwszych i drugich Gimnazjum nr 2 w Starachowicach uczestniczyli w zajęciach z cyklu :,,Lekcja geografii inaczej ”.

26

27

28  Lublin

29

30  Przełaje dziewcząt i chłopców

31

32

33 W tym roku szkolnym nasi uczniowie awansowali do finałów wojewódzkich z następujących przedmiotów: Język polski – Julia Grudniewska kl. II d Matematyka – Mateusz Kozłowski kl. III d Biologia – Kacper Kiciński kl. III d Joanna Zapała kl. III c Fizyka – Kacper Kiciński kl. III d Mateusz Kozłowski kl. III d

34  Awans do finałów wojewódzkich to już ogromny sukces a teraz czekamy na laureatów!


Pobierz ppt " Na „Imieniny u Stefana” w niedzielę 7 września wybrały się m.in. p. Mirosława Barańska, p. Dorota Chyczewska, Alicja Oczkowska i Aleksandra Chyczewska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google