Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

  Dziko:  Azja  Afryka  Ameryka Południowa Pszczoły zostały udomowione w Europie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "  Dziko:  Azja  Afryka  Ameryka Południowa Pszczoły zostały udomowione w Europie."— Zapis prezentacji:

1

2

3  Dziko:  Azja  Afryka  Ameryka Południowa Pszczoły zostały udomowione w Europie

4   Pszczoły robotnice osiągają długość 15mm i żyją od 4 do 24 tygodni, trutnie 20mm i żyją od czterech do pięciu tygodni a matka 22mm i żyje nawet do 7 lat.

5

6

7  Miód jest polecany każdemu ze względu na jego właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne. Dodatkowo każdy miód jest bogaty w aminokwasy, witaminy z grupy B oraz mnóstwo minerałów (miedź, żelazo, wapń, magnez, mangan, potas, sód i cynk, fosfor). Jest to jego przewaga nad zwykłym cukrem, który oprócz pustych kalorii nie dostarcza organizmowi praktycznie nic.

8

9

10  Ile pszczół jest w ulu? W okresie lata w bardzo silnych rodzinach jest ich 70 – 80 tysięcy. Jesienią w przeciętnej rodzinie pszczół jest ich od 20 -25 tysięcy. Ile pszczół potrzeba do wyprodukowania 450 g miodu? Aby napełnić 450 g słoiczek miodu 10 pszczół musi pracować przez cale swoje życie. Ile razy na minutę pszczoła porusza skrzydłami? Pszczoła porusza skrzydłami 11 400 razy na minutę

11  Czy pszczoły zbierają tylko zdrowy miód? Tak, ponieważ w odróżnieniu od osowatych, które zbierają nektar z wszystkich roślin także trujących – niebezpiecznych dla ludzi, pszczoły zbierają nektar z roślin przyjaznych i bezpiecznych dla człowieka. Dlaczego mówi się pracowity jak pszczoła? Dlatego się tak mówi, bo pszczoły są bardzo pracowite, przy wykonywaniu swojej pracy są dokładne i wytrwałe co służy całej rodzinie pszczelej.

12


Pobierz ppt "  Dziko:  Azja  Afryka  Ameryka Południowa Pszczoły zostały udomowione w Europie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google