Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Spożywanie owoców i warzyw jest naturalnym i skutecznym sposobem na dostarczenie organizmowi potrzebnych witamin i minerałów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Spożywanie owoców i warzyw jest naturalnym i skutecznym sposobem na dostarczenie organizmowi potrzebnych witamin i minerałów."— Zapis prezentacji:

1

2  Spożywanie owoców i warzyw jest naturalnym i skutecznym sposobem na dostarczenie organizmowi potrzebnych witamin i minerałów.

3

4

5  Witamina A jest niezbędna w procesie widzenia, wzmacnia układ odpornościowy i zapobiega zakażeniom, gdyż pomaga zwalczać bakterie i wirusy, wygładza i ujędrnia skórę, powoduje zdrowy wygląd włosów i paznokci, zwalcza wolne rodniki - jest przeciwutleniaczem, wpływa na wzrost, a także na prawidłowe funkcjonowanie błon komórkowych.

6  Witamina C jest potrzebna do produkcji wielu niezbędnych związków w organizmie, w tym kolagenu, różnych enzymów i hormonów nadnerczy (co tłumaczy jej wpływ na stres). Jest potrzebna w metabolizmie aminokwasów, neuroprzekaźników (przekaźników chemicznych mózgu), cholesterolu, kwasu foliowego i żelaza.

7

8  Warzywa i owoce dostarczają składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jedzenie warzyw i owoców zapewnia liczne korzyści zdrowotne — u ludzi, którzy jedzą więcej produktów z tej grupy w ramach zbilansowanej zdrowej diety mniej prawdopodobne jest występowanie niektórych chorób przewlekłych.

9  Witaminki lubią chłopczyki i dziewczynki


Pobierz ppt " Spożywanie owoców i warzyw jest naturalnym i skutecznym sposobem na dostarczenie organizmowi potrzebnych witamin i minerałów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google