Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Owoce i warzywa w szkole’’

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Owoce i warzywa w szkole’’"— Zapis prezentacji:

1 „Owoce i warzywa w szkole’’

2 Korzyści płynące ze spożywania owoców i warzyw
Spożywanie owoców i warzyw jest naturalnym i skutecznym sposobem na dostarczenie organizmowi potrzebnych witamin i minerałów.

3 Pochodzenie i uprawa owoców i warzyw

4 Wiedza z zakresu zdrowego odżywiania

5 Witamina a . Witamina A jest niezbędna w procesie widzenia, wzmacnia układ odpornościowy i zapobiega zakażeniom, gdyż pomaga zwalczać bakterie i wirusy, wygładza i ujędrnia skórę, powoduje zdrowy wygląd włosów i paznokci, zwalcza wolne rodniki - jest przeciwutleniaczem, wpływa na wzrost, a także na prawidłowe funkcjonowanie błon komórkowych.

6 Witamina c. Witamina C jest potrzebna do produkcji wielu niezbędnych związków w organizmie, w tym kolagenu, różnych enzymów i hormonów nadnerczy (co tłumaczy jej wpływ na stres). Jest potrzebna w metabolizmie aminokwasów, neuroprzekaźników (przekaźników chemicznych mózgu), cholesterolu, kwasu foliowego i żelaza.

7 Zasady zdrowego odżywiania

8 Dlaczego warto jeść owoce i warzywa?
Warzywa i owoce dostarczają składników odżywczych niezbędnych dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jedzenie warzyw i owoców zapewnia liczne korzyści zdrowotne — u ludzi, którzy jedzą więcej produktów z tej grupy w ramach zbilansowanej zdrowej diety mniej prawdopodobne jest występowanie niektórych chorób przewlekłych.

9 Do widzenia Witaminki lubią chłopczyki i dziewczynki


Pobierz ppt "„Owoce i warzywa w szkole’’"

Podobne prezentacje


Reklamy Google