Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Realizowany przez zespół uczniowski Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Mełgwi Projekt edukacyjny.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Realizowany przez zespół uczniowski Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Mełgwi Projekt edukacyjny."— Zapis prezentacji:

1 realizowany przez zespół uczniowski Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Mełgwi Projekt edukacyjny

2 PROBLEM Małe zainteresowanie strażą pożarną Niski poziom wiedzy dzieci i młodzieży dotyczącej pożarnictwa Malejąca liczba MDP (Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych) Wzrost liczby dzieci biernie spędzających czas wolny, zaangażowanych w akcje na rzecz innych.

3 Lider: Lider: Tomasz Mogielnicki, kl. III a Zespół uczniowski: Paweł Bartosiewicz, kl.III a Sebastian Stadnik, kl.III a Dawid Jankowski, kl.III a Opiekun: Opiekun: Monika Woźniak - Gołąb

4 POKAZY STRA Ż ACKIE w Krzesimowie z okazji Dnia Dziecka W ramach realizacji projektu zorganizowaliśmy pokaz wozu i sprzętu strażackiego oraz pogadankę na temat działalności OSP w gminie Mełgiew. Pod koniec maja spotkaliśmy się z dyrektorem szkoły panią Ewą Orlik oraz komendantem OSP Trzeszkowice p. Grzegorzem Mogielnickimi i omówiliśmy sprawy organizacyjne.

5 1 Czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jaworzniaków w Krzesimowie pokazaliśmy jak wygląda wóz strażacki z bliska i jakie jest jego wyposażenie. Podczas spotkania, wspolnie ze starszymi kolegami, opowiedzieliśmy dzieciom na czym polega praca strażaka, jaka jest różnica między strażą ochotniczą a zawodową oraz jakich potrzeba kwalifikacji i umiejętności aby zostać strażakiem.

6 Zorganizowaliśmy pokaz sprzętu strażackiego. Komendant ochotniczej straży pożarnej opowiadał o roli strażaka i o wyposażeniu wozu strażackiego. Pan Grzegorz Mogielnicki, wychodząc z założenia, że mądry i wysportowany strażak to połowa sukcesu każdej akcji ratowniczej, zachęcał dzieci do pracy nad sobą: nauki i systematycznego udziału w zajęciach wychowania fizycznego.

7 Nie zapomniano o przypomnieniu numerów alarmowych czyli 998 do Straży Pożarnej oraz numeru ratowniczego 112. Nie lada atrakcją dla dzieci było rozłożenie strażackiej drabiny, pokaz pracy armatki wodnej, przymiarka hełmów oraz innego wyposażenia strażackiego, no i oczywiście pobyt w wozie strażackim.

8 KONKURS PLASTYCZNY Po zakończeniu pokazu ogłosiliśmy konkurs plastyczny. Dzieci miały narysować rysunki pt. Jak widzą straż pożarną.

9 Nagrody za udział w konkursie ufundowała Publiczna Biblioteka w Melgwi.

10 W realizacji projektu pomogła nam p. Zofia Talarek – przedstawiciel biblioteki.

11 Prace dzieci były bardzo kolorowe i prezentowały wysoki poziom artystyczny. Nagrodziliśmy ponad 25 prac!

12

13 Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem także wśród dziewczyn.

14 Gratulowaliśmy uczniom za wspaniałe rysunki do których się bardzo zaangażowali.

15 Gratulowaliśmy również i nauczycielom za motywowanie dzieci do konkursu.

16

17

18


Pobierz ppt "Realizowany przez zespół uczniowski Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Mełgwi Projekt edukacyjny."

Podobne prezentacje


Reklamy Google