Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POSILENI W SAKRAMENCIE EUCHARYSTII

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POSILENI W SAKRAMENCIE EUCHARYSTII"— Zapis prezentacji:

1 POSILENI W SAKRAMENCIE EUCHARYSTII

2 Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata. (J 6,51)

3 Eucharystia – Najświętszy Sakrament – to prawdziwe Ciało i prawdziwa Krew Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina. Podczas wypowiadania formuły przeistoczenia, chleb i wino mocą Ducha Świętego zmieniają się w Ciało i Krew Chrystusa, zachowują jednak swoją zewnętrzną postać.

4 Sakrament Eucharystii ustanowił Pan Jezus dzień przed swoją śmiercią, w Wielki Czwartek, podczas ostatniej wieczerzy – wypowiadając słowa: „Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje”. Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: „Pijcie z niego wszyscy, bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów” (Mt 26,26b-28).

5 Władzę sprawowania Eucharystii Chrystus dał apostołom, a przez nich biskupom i kapłanom.

6 Pan Jezus ustanowił Eucharystię, ponieważ pragnął złożyć siebie w ofierze swemu Ojcu za nas. Dlatego wierzymy, że Eucharystia jest ofiarą.

7 Mówimy też, że Eucharystia jest źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego. W niej bowiem wspólnota chrześcijan staje się Kościołem.

8 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.(J 6,54-56)

9 Jezus Chrystus chciał stale przebywać wśród nas i tak się dzieje
Jezus Chrystus chciał stale przebywać wśród nas i tak się dzieje. W każdej chwili, na całym świecie sprawowana jest Eucharystia. Pan Jezus nieustannie przychodzi do nas pod postaciami chleba i wina. Zawsze jest obecny w sakramentalnych znakach.

10 Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi,
Eucharystia to nasz pokarm w drodze do nieba. Zapewnił nas o tym Pan Jezus w słowach: Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie (J 6,35b).

11 Pan Jezus karmi nas swoim Ciałem i Krwią, uświęcając nas i przemieniając nasze dusze, by stawały się podobne do Niego. Dlatego powinniśmy tak często, jak tylko jest to możliwe, przyjmować Ciało i Krew Chrystusa w Komunii św.

12 Każda Msza Święta, w której uczestniczymy, daje nam możliwość przyjęcia Pana Jezusa do naszego życia. Sam Bóg może zamieszkać w naszym sercu, w naszym życiu. Wtedy zły duch nie będzie miał do nas dostępu.

13 Jezus pragnie, byśmy wzrastali w wierze i miłości
Jezus pragnie, byśmy wzrastali w wierze i miłości. Każda przyjęta z głęboką wiarą Komunia św. przemienia nas, stajemy się bardziej świętymi, stajemy się bardziej podobnymi do Jezusa, mocniejsi duchowo. Jeżeli zaś zaniedbamy Eucharystię, nasze życie duchowe będzie obumierało, tak jak ciało pozbawione odpowiedniego pokarmu. Eucharystia jest najważniejszą „dietą” w drodze do zbawienia.

14


Pobierz ppt "POSILENI W SAKRAMENCIE EUCHARYSTII"

Podobne prezentacje


Reklamy Google