Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Witamy w Gimnazjum Publicznym im. Romana Czerneckiego w Słupi

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Witamy w Gimnazjum Publicznym im. Romana Czerneckiego w Słupi"— Zapis prezentacji:

1 Witamy w Gimnazjum Publicznym im. Romana Czerneckiego w Słupi
w roku szkolnym 2014/2015

2 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Uroczystą mszą świętą uczniowie i nauczyciele gimnazjum w Słupi rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015. Następnie odbyło się spotkanie w szkole, gdzie uczniów i nauczycieli powitała Pani Dyrektor Zofia Stachura. Swą obecnością zaszczycił nas Pan Marek Michalewski z Edukacyjnej Fundacji Czerneckich, który zachęcał uczniów do korzystania ze stypendium, dzięki któremu mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

3 Zajęcia integracyjne w klasach pierwszych przeprowadziła Pani Karina Nowak – pedagog szkolny.

4 Uczennice z klasy IIIc zorganizowały ognisko W piątkowe popołudnie (19 września 2014r.) uczniowie klasy IIIc wraz z wychowawczynią Panią Katarzyną Stępień spotkali się przy ognisku.

5 Wycieczka do Sandomierza (25 września 2014r.)

6 Debata Samorządu Uczniowskiego Wybory do SU są ważnym elementem życia szkoły. 26 września 2014r. tuż przed wyborami do Samorządu Uczniowskiego odbyła się debata, podczas której nastąpiła prezentacja kandydatów Koordynatorem debaty był Pan Paweł Puto Moderatorem i prowadzącym Maciej Kowalik z klasy IIIa.

7 Wybory w gimnazjum – 30 września 2014 r.
Przewodniczącą  została Kinga Kunicka, uczennica klasy III b, a zastępcą Miłosz Błaszczyk, uczeń z klasy II b. Do zarządu weszli: Gębka Klaudia, Skutnik  Konrad i Marlena Łęcka Pozostali kandydaci zostali członkami samorządu i opiekunami sekcji.  Opiekunem SU została Pani Urszula Walocha.  

8 Konkurs geograficzny „Oblicze Ziemi” 1 października 2014 r
  Konkurs geograficzny „Oblicze Ziemi” 1 października 2014 r. w gimnazjum odbył się konkurs geograficzny "Oblicze Ziemi", który został zorganizowany przez Panią Katarzynę Stępień. I miejsce - Przemysław Ciosek IIIa II miejsce - Michał Stępień IIIc III miejsce - Bartłomiej Radwan IIa

9 W 110 rocznicę urodzin. Dnia 4 października 2014 r
W 110 rocznicę urodzin... Dnia 4 października 2014 r. w Szczekocinach odbyła się uroczystość upamiętnienia dyrektora Romana Czerneckiego w rocznicę 110 urodzin Uczniowie gimnazjum w Słupi: Anna Puto i Arkadiusz Kapusta przedstawili prezentację multimedialną ukazującą  jeden etap z życia Patrona gimnazjum w Słupi.

10 Dzień Edukacji Narodowej  Życzenia dla Dyrekcji i Grona Pedagogicznego złożyli również Wójt Gminy Słupia Pan Krzysztof Nowak i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Edyta Kunicka.

11 Wyróżnienie (7 października 2014r
Wyróżnienie (7 października 2014r.) dla Wiktorii Jakubskiej uczennicy klasy IIIc w ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym "ACH, ŚWIĘTOKRZYSKIE CZARUJE„ Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Alina Konarska. Gala rozdania nagród odbyła się w Domu Kultury w Kielcach.

12 28 października 2014r. w Gimnazjum Publicznym im
    października 2014r. w Gimnazjum Publicznym im. Romana Czerneckiego w Słupi uroczyście obchodziliśmy: ślubowanie uczniów klas pierwszych, 10-lecie nadania szkole imienia Romana Czerneckiego, lecie istnienia gimnazjum i otwarcie Sali Patrona. W 2014 roku przypadała również 110 rocznica urodzin Patrona Szkoły.  Na uroczystość przyjęli zaproszenie m.in.: Prezes EFC Joanna Bochniarz, Marek Michalewski, Igor Czernecki, koordynatorzy EFC, Sabina Olmińska absolwentka Tajnych Kompletów, Wicestarosta Powiatu Jędrzejowskiego Janusz Grabek, Wicewójt Piotr Kozieł, Dyrektor Zespołu Szkół w Szczekocinach Ewa Ludynia, Wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Słupi Anita Opałka, Prezes Towarzystwa Kulturalnego im. T. Kościuszki w Szczekocinach Czesław Orliński oraz rodzice. W przepiękny sposób wspominaliśmy dwie wielkie osobowości: Romana i Andrzeja Czerneckich. To właśnie dzięki  inicjatywie Dyrektor Gimnazjum Pani Zofii Stachurze otwarto Salę Patrona. Słowa „Historia i Współczesność” stanowią motto Izby Pamięci  prof. Romana Czerneckiego i Andrzeja Czerneckiego, fundatora i założyciela EFC. >>>>    

13

14 Spotkanie Samorządu Uczniowskiego z Dyrektorem Gimnazjum   Dnia 30 października odbyło się spotkanie Samorządu Uczniowskiego z Panią Dyrektor Zofią Stachurą, na którym omówiono kierunki działań nowo wybranego samorządu.

15 Promocja książki -"Historia i współczesność Szczekocin" 30 pażdziernika 2014r. w sali Konferencyjnej Urządu Miasta i Gminy Szczekociny odbyła się promocja  książki pt. "Historia i współczesność Szczekocin" XX lat Towarzystwa Kulturalnego im. T.Kościuszki w Szczekocinach". W książce przeczytamy m.in. o tajnym nauczaniu w Słupi oraz o Edukacyjnej Fundacji Czerneckich. W związku z Jubileuszem XX -lecia działalności Towarzystwa Czesław Orliński przekazał podziękowanie m.in. dla Pani dyrektor gimnazjum Zofii Stachury, za pielęgnowanie tradycji kościuszkowskich. Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum Publicznego im R. Czerneckiego w Słupi  udzieliło także wsparcia finansowego przy wydaniu książki. W uroczystości wzięli także udział: Janina Kiernicka- wiceprezes Stowarzyszenia, Marzena Machnik-nauczyciel bibliotekarz oraz uczennice: Paula Kowalik i Anna Puto. Podczas spotkania można było obejrzeć wystawę biograficzną poświęconą Urszuli Dembińskiej.  

16 Egzaminy próbne W klasach drugich i trzecich odbyły się egzaminy próbne. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych i języka obcego.

17 Wolontariusz z Japonii W piątek 7 listopada 2014r
Wolontariusz z Japonii   W piątek 7 listopada 2014r. gościliśmy w naszej szkole wolontariusza z Japonii Yutę Fukuchi. Podczas zajęć uczniowie doskonalili znajomość języka angielskiego.

18 Konkurs dla klas I „Życie i działalność Romana Czerneckiego” z okazji Dnia Patrona – zorganizowany przez Panią Annę Łukasik I miejsce – Krystian Wierzbicki Ia II miejsce – Klaudia Gębka Ic III miejsce – Sandra Małogowska Ib

19 Gościliśmy w Gimnazjum w Sobkowie   Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w "Wieczorze Kulturowym" zorganizowanym w gimnazjum w Sobkowie w ramach programu Comenius.

20 Święto Niepodległości

21 Lekcja otwarta z języka niemieckiego   Z inicjatywy Pana Marcina Jarczyka, dnia 13 listopada 2014r. młodzież klas trzecich Gimnazjum Publicznego im. Romana Czerneckiego w Słupi Jędrzejowskiej wzięła udział w lekcji otwartej z języka niemieckiego w ŚCDN w Kielcach. Zwycięzcami gier edukacyjnych zostali: Paweł Pechta (I miejsce), Konrad Skutnik (II miejsce).

22 Ciekawa lekcja wychowawcza w klasie Ic spotkanie z numizmatykiem Panem Bogusławem Żabińskim (26 listopada 2014r.) Swoją kolekcją pochwaliła się wychowawczyni klasy Pani Urszula Walocha Wystawę mogli również podziwiać uczniowie z klasy IIb i IIIc.

23 „Piękno jesieni w obiektywie” – konkurs zorganizowany przez Panią Marzenę Machnik Zwycięzcy w szkolnym konkursie fotograficznym: I miejsce - Miłosz Opałka I b I miejsce - Michał Stępień IIIc III miejsce - Marlena Łęcka IIIc

24 Konkurs z języka angielskiego i niemieckiego, w ramach Dni Języków Obcych – organizatorzy konkursu Pan Kamil Hukowski i Pan Marcin Jarczyk   I miejsce – Arkadiusz Kapusta IIa II miejsce – Paweł Pechta IIIa III miejsce – Wiktoria Błaszczyk IIa

25 Wyjazd do kina i oceanarium w Kielcach Dnia 3 grudnia 2014r
Wyjazd do kina i oceanarium w Kielcach Dnia 3 grudnia 2014r. uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wzięli udział w wyjeździe do kina na film „Miasto 44”.

26 Lekcja historii inaczej… 4 grudnia 2014r
Lekcja historii inaczej… 4 grudnia 2014r. w klasie I c pod opieką Pani Marzeny Machnik, odbyła się lekcja historii. Wyglądała ona jednak zupełnie inaczej, ponieważ  poprowadziła ją uczennica Kinga Kwiecień. Lekcja historii była bardzo ciekawa. Zajęciom bacznie przyglądała się wychowawczyni klasy, Pani Urszula Walocha.

27 Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 5 grudnia 2014 r
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza    5 grudnia 2014 r. uczniowie klasy IIIc przygotowali apel z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Zwrócili oni szczególną uwagę na to, jak ważna w dzisiejszym świecie jest pomoc drugiemu człowiekowi, a także propagowali akcje prowadzone na terenie szkoły przez Szkolny Klub Wolontariusza.        W obecnym roku szkolnym w szeregi działaczy Szkolnego Klubu Wolontariusza wstąpili uczniowie klas I. Dyrektor szkoły Pani Zofia Stachura uhonorowała ich pamiątkową plakietką Uczniowie klasy IIIc: Damian Warot, Szczepan Kowalik i Marcin Bugajski otrzymali dyplomy za zbiórkę makulatury w ramach akcji "Przywróćmy Dzieciom Uśmiech".

28 Maraton Pisania Listów Amnesty International Już po raz czwarty  Gimnazjum Publiczne im. Romana Czerneckiego w Słupi przystąpiło do Maratonu Pisania Listów Amnesty International. Jest to największa na świecie akcja w obronie praw człowieka. Po raz pierwszy został zorganizowany w Polsce w 2001 roku. Co roku odbywa się w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia) – w tym roku pisaliśmy między 6 a 16 grudnia. Podczas Maratonu wysyłaliśmy apele do władz oraz listy solidarności. W gimnazjum listy pisali uczniowie klasy Ic, Ib i IIIc pod opieką Pani Marzeny Machnik, za co serdecznie dziękujemy Niektórzy wyrazili chęć pisania listów w domu wraz z najbliższymi Byli to: Kamila Kot, Alina Miśtal, Wiktoria Jakubska i Przemysław Płoszaj. Wykazali się oni wspaniałą, godną do naśladowania postawą.

29 Wieczór z Żeromskim 6 grudnia 2014r
Wieczór z Żeromskim 6 grudnia 2014r. gimnazjum odbył się " Wieczór z Żeromskim”, który zorganizowany został przez  Koło Humanistów”AMICUS” pod opieką Pani Zofii Stachury w związku z obchodami 150 rocznicy urodzin wybitnego pisarza ziemi świętokrzyskiej. Poprzez komunikator internetowy skype wysłuchaliśmy fragmentu „ Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego w interpretacji Cezarego Żaka. Następnie odbyły się występy szkół, które przyjęły zaproszenie na ten wyjątkowy wieczór i przygotowały ciekawe programy artystyczne.

30 Wieczór z Żeromskim

31 Jasełka bożonarodzeniowe przygotowali uczniowie z Panią Katarzyną Klimas i Panem Leszkiem Wawrzyłą

32 Konkurs „Cud Bożego Narodzenia – historia i polskie zwyczaje świąteczne” zorganizowany przez bibliotekę szkolną I miejsce –Julia Kowalska Ib II miejsce –Krystian Wierzbicki Ic

33 Gościliśmy wolontariuszy z Armenii i Słowenii 7 stycznia 2015 r
Gościliśmy wolontariuszy z Armenii i Słowenii 7 stycznia 2015 r. W ramach akcji „Wolontariat w szkole” prowadzonej przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, Szkolny Klub Wolontariusza Gimnazjum Publicznego im. Romana Czerneckiego w Słupi zaprosił wolontariuszy z zagranicy. W gościnne progi naszej szkoły zawitali: Arevik Mirzabekyan – nauczycielka języka angielskiego z Armenii i Maj Jukić – montażysta ze Słowenii. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać wspaniałą historię, kulturę, sztukę, tańce, tradycyjne potrawy, urokliwe zakątki Słowenii i Armenii. Po prezentacji goście z zagranicy odpowiadali na pytania uczniów. W trakcie spotkania gimnazjaliści doskonalili język angielski, dowiedzieli się również jakie możliwości otwiera przed młodymi ludźmi Wolontariat Europejski.

34 Wyjazd na przedstawienie teatralne do Jędrzejowa 7 stycznia 2015r
Wyjazd na przedstawienie teatralne do Jędrzejowa 7 stycznia 2015r. uczniowie klas II i III uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym „Kamienie na szaniec”- AKCJA POD ARSENAŁEM O edukację uczniów zadbały panie polonistki: Renata Konarska i Anna Łukasik

35 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
W zbiórkę włączyli się także wolontariusze z naszej szkoły : Wiktoria Jakubska - IIIc Jakub Bilnicki- Ia Wolontariusze z gimnazjum zbierają: plastikowe nakrętki w ramach akcji „Misiek Zdzisiek zbiera nakrętki” oraz „Nakrętki zbieramy, uzdolnioną młodzież wspieramy” , makulaturę w ramach akcji „Przywróćmy dzieciom uśmiech”, aluminiowe puszki Uczniowie Uczestniczyli w akcjach „Góra Grosza” i Maraton Pisania Listów. Uczestniczą w akcji „Studnia dla Południa” w ramach Polskiej Akcji Humanitarnej. Opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariusza jest Pani Katarzyna Stępień.

36 VII Międzyszkolny Konkurs Śpiewania Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy z aniołami”(13 stycznia 2015r.) Uczennice z Gimnazjum im. Romana Czerneckiego w Słupi Jędrzejowskiej – Klaudia Gębka i Julia Grela przygotowane przez Pana Leszka Wawrzyłę zdobyły II miejsce

37 Spotkanie z policją Jak co roku nasze Gimnazjum odwiedzili  funkcjonariusze na co dzień pracujący w Komisariacie Policji w Sędziszowie sierż. Agnieszka Bazanek – Nowak oraz sierż. Kamil Brzeziński.  W trakcie godzinnego spotkania w bardzo przystępny sposób przybliżyli uczniom różne zagadnienia dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania się w szkole, poza nią, m.in. na drodze oraz w różnych miejscach użyteczności publicznej.

38 Spotkanie z górnikiem Rozpoczęliśmy cykl spotkań zawodoznawczych  i  z tej okazji gościliśmy  Pana Marka Siwca górnika Kopalni Węgla Kamiennego Knurów w Knurowie. Spotkanie zorganizowała Pani Karina Nowak.

39 Ogólnopolskie Wybory Książek 29 stycznia 2015r
Ogólnopolskie Wybory Książek 29 stycznia 2015r. uczniowie gimnazjum wzięli udział w przedsięwzięciu "Ogólnopolskie Wybory Książek". Organizatorem była redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" we współpracy z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcją "Biblioteki Szkolne Online" pod patronatem  Ministra Edukacji Narodowej – Joanny Kluzik-Rostkowskiej. W przedsięwzięcie włączyli się biblioteka szkolna oraz członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza: Wiktoria Jakubska, Weronika Pietrzyk, Monika Kwiecień, Marlena Łęcka i Michał Stępień.

40 Szczepan Pośpiech z klasy IIIc zakwalifikował się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Ucznia do konkursu przygotowała Pani Anna Marszałek, nauczycielka chemii.    

41 Zajęcia pozalekcyjne w roku szkolnym 2014/ Szkoły zajmują się organizacją zajęć pozalekcyjnych Dzięki tej formie uczniowie mają możliwość rozwijania i pogłębiania zainteresowań. * Formy pracy pozalekcyjnej w gimnazjum to m.in. zajęcia rozwijające zainteresowania (koło dziennikarskie, warsztaty malarskie, teatralne oraz sportowe). * Zajęcia wyrównawcze m.in. z matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, biologii, geografii, fizyki i chemii, które mają na celu: uzupełnianie przez uczniów braków wiadomości i umiejętności oraz przygotować się do egzaminu gimnazjalnego.

42 Projekty edukacyjne w roku szkolnym 2014/2015. Gazetka szkolna
Projekty edukacyjne w roku szkolnym 2014/2015 * Gazetka szkolna * Koło teatralne * Krajobraz kulturowy mojej małej Ojczyzny   * Wybory-nasza świadoma decyzja   * Wybieramy szkołę i przyszły zawód   * Chemia wokół nas

43 Podsumowanie I semestru rok szkolny 2014/2015
Klasa Średnia klasy Ia 3,72 Ib 3,78 Ic 3,64 IIa 3,58 IIb 3,26 IIIa 3,50 IIIb 3,46 IIIc 3,30

44 Najlepsi uczniowie w szkole:
Imię i nazwisko ucznia/uczennicy Klasa Średnia Arkadiusz Kapusta IIa 5,07 Karol Wawrzyła Ic Jakub Bilnicki Ia 5,00 Julia Grela Ib Szczepan Pośpiech IIIc Aleksandra Ciosek 4,93 Bartłomiej Radwan Dominika Konarska IIb Wiktoria Jakubska 4,87 Wiktoria Błaszczyk 4,79

45 Najlepsi uczniowie według klas:
Klasa Imię i nazwisko ucznia/uczennicy Średnia Ia Jakub Bilnicki Aleksandra Ciosek Natalia Sap Klaudia Gębka Magdalena Muszyńska 5,00 4,93 4,64 4,50 4,00 Ib Julia Grela Sandra Małogowska Julia Kowalska Miłosz Opałka Katarzyna Dłużniak Patryk Pustuł Krzysztof Wojsław 4,71 4,43 4,14 Ic Karol Wawrzyła Wiktoria Błaszczyk Krystian Wierzbicki Natalia Knapik Zuzanna Kornobis Kamila Kot 5,07 4,79 4,36

46 Najlepsi uczniowie według klas:
Klasa Imię i nazwisko ucznia/uczennicy Średnia IIa Arkadiusz Kapusta Bartłomiej Radwan Paula Kowalik Gabriela Żołowicz Julita Molenda Anna Puto Karolina Niechciał 5,07 4,93 4,67 4,60 4,53 4,13 4,00 IIb Dominika Konarska Justyna Pechta Julia Kwiecień Zuzanna Stępień Klaudia Jędrychowska 4,73 4,07

47 Najlepsi uczniowie według klas:
Klasa Imię i nazwisko ucznia/uczennicy Średnia IIIa Konrad Skutnik Paweł Pechta Przemysław Ciosek Paweł Pasek Maciej Kowalik 4,67 4,47 4,13 4,07 4,00 IIIb Patrycja Krupa Tomasz Kubacki Krzysztof Zasada Paulina Nowakowska Patrycja Brzezińska 4,53 4,40 4,27 4,20 IIIc Szczepan Pośpiech Wiktoria Jakubska Damian Warot Michał Stępień 5,00 4,87 4,60

48 Frekwencja Klasa Frekwencja w % Ia 93,76 Ib Ic 90,96 IIa 91,50 IIb
90,56 IIIa 89,20 IIIb 91,36 IIIc 85,28

49 Uczniowie, którzy nie opuścili ani jednego dnia w szkole:
* Sandra Małogowska – Ib * Sebastian Wojsław – Ib * Paula Kowalik – IIa * Julita Molenda – IIa * Tomasz Kubacki – IIIb * Krzysztof Zasada - IIIb

50 Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej, z której dowiecie się Państwo o realizowanych działaniach w naszej szkole.

51 W szkole funkcjonuje RADIOWĘZEŁ, dzięki któremu prowadzone są ciekawe audycje.

52 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ Prezentację przygotowała: Katarzyna Stępień


Pobierz ppt "Witamy w Gimnazjum Publicznym im. Romana Czerneckiego w Słupi"

Podobne prezentacje


Reklamy Google