Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Nie tylko wybory-jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji?”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Nie tylko wybory-jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji?”"— Zapis prezentacji:

1 „Nie tylko wybory-jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji?”

2 Debata jest efektem wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie - XX Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży - realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Ministerstwem Edukacji Narodowej

3 Anti-Counterfeiting Trade Agreement Porozumienie wielostronne, mające ustalić międzynarodowe standardy w walce z naruszeniami własności intelektualnej. Przedmiotem regulacji są kwestie obrotu podrabianymi dobrami, zasady handlu lekami generycznymi oraz problem rozpowszechniania dzieł prawnie chronionych poprzez Internet (tzw. piractwo medialne)

4 Czy młodzi mają prawo do organizowania publicznych zgromadzeń, manifestacji, protestów? Czy wymagane są do tego jakieś pozwolenia?

5 Frekwencja przy wyborach prezydenckich I Tura

6 Frekwencja przy wyborach prezydenckich II Tura

7 Frekwencja wyborów

8 DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE?

9 W jaki sposób obywatele mogą kontrolować wybranych przez siebie reprezentantów? Jak mogą sprawdzać, czy wypełniane są ich obietnice wyborcze?

10 Jak możemy nawiązać kontakt z lokalnym bądź krajowym politykiem? Gdzie szukać informacji o jego działaniach i kalendarzu spotkań?

11 Raport CBOS „Nie wierzę politykom – przyczyną deklarowanej absencji wyborczej”.

12

13

14

15 Pozostałe przyczyny nie uczestnictwa w wyborach

16 Czy młodzi mogą wychodzić z własnymi inicjatywami oraz proponować projekty uchwał? Kto może pomóc młodym obywatelom w wywieraniu wpływu na lokalnych włodarzy?

17 Czy łatwo jest stworzyć projekt inicjatywy ustawodawczej? Ile podpisów trzeba zebrać i jak to zrobić?

18 Jakie metody i narzędzia wpływu na otaczającą nas rzeczywistość są najskuteczniejsze? Które z nich wykonywalne są przez młodzież?

19 KONIEC CZĘŚCI PIERWSZEJ Zapraszamy na poczęstunek

20 CZĘŚĆ DRUGA – PRACA W GRUPACH Stwórz komiks ukazujący jak młodzież może uczestniczyć w demokracji. Przewidywany czas – 20 min Następnie omówienie prac oraz wyciągnięcie wniosków.

21 Czas na pytania od publiczności. c

22 Zakończenie debaty pt. „Nie tylko wybory-jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji?” c


Pobierz ppt "„Nie tylko wybory-jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji?”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google