Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE"— Zapis prezentacji:

1 BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE
Prezentację wykonała: Kinga Walas Klasa 6 Szkoła Podstawowa w Wysokienicach im. Księcia Józefa Poniatowskiego

2 się po drogach Zasady bezpiecznego poruszania
Wybieraj zawsze najkrótszą i najbezpieczniejszą drogę Jezdnię przechodź na jej prostych odcinkach, gdy nie nadjeżdża żaden pojazd i przy dobrej widoczności w obie strony Chodź zawsze prawą stroną chodnika – nie przeszkadzaj innym przechodniom Przez jezdnię przechodź zdecydowanie i energicznie, ale pamiętaj – zawsze zachowaj ostrożność! Podczas przechodzenia przez jezdnię nie zwalniaj kroku, nie zatrzymuj się bez potrzeby, ale też nie przebiegaj! Nie przechodź jezdni tam, gdzie są barierki, łańcuchy, płotki, siatki lub inne zabezpieczenia, które oddzielają jezdnię Podczas przechodzenia przez jezdnię gdzie pali się sygnalizacja świetlna – „miga” zielone światło – poczekaj, bo zaraz zapali się czerwone światło. Zawsze modne światełka odblaskowe przypinaj w miejscach widocznych dla innych uczestników ruchu drogowego .

3 PRZEZ JEZDNIĘ ZASADY PRZECHODZENIA Zawsze zatrzymuj się przed jezdnią.
Spójrz w lewo. Spójrz w prawo. Ponownie spójrz w lewo. Możesz przejść na drugą stronę jezdni, pod warunkiem, że nie nadjeżdża żaden pojazd i nie występuje jakiekolwiek inne niebezpieczeństwo. Podczas przechodzenia przez jezdnię, możesz unieść rękę, aby być bardziej widocznym. . .

4 Znaki Drogowe Sygnalizacja dla pieszych Droga dla pieszych Dzieci
Światło czerwone – STOP (nie wolno wchodzić na jezdnię) Światło zielone – IDŹ – (można przechodzić przez jezdnię) Przejście dla pieszych Droga dla pieszych Dzieci Przejście dla pieszych

5 KAŻDY PIESZY POWINIEN NOSIĆ ODBLASKI
Kamizelkę odblaskową Opaski odblaskowe Zawieszki odblaskowe

6

7 Rower i jego obowiązkowe wyposażenie:
Z przodu światło białe lub żółte. Z tyłu światło czerwone. Przynajmniej jeden sprawny hamulec. Dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.

8

9 ROWER TO JEST ŚWIAT Jazda na rowerze bez wątpienia wpływa na poprawę kondycji fizycznej. Umożliwia poznanie nowych miejsc, a bardziej ambitnych zachęca do rywalizacji. Rowerem dojedziesz wszędzie, bez względu na korki uliczne czy kiepskie drogi. Jazda rowerem jest ekologiczna i tania, nie obciąża portfela, a jedynie zależy od Twojej woli i kondycji.

10 ROWER TO JEST ŻYCIE Podczas jazdy na rowerze poprawiamy funkcjonowanie układu oddechowego i układu krążenia, zapewniając swojemu organizmowi gruntowną wentylację. To z kolei podnosi naszą sprawność fizyczną i wydolność całego organizmu. W efekcie rośnie nasze zadowolenie i chęć do życia. Odrywamy się od codziennych obowiązków i co najcenniejsze, przebywamy na świeżym powietrzu pozbywając się stresu.

11 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "BĄDŹ BEZPIECZNY NA DRODZE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google