Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonanie – Karina Suchecka Projekt numer: ESF01-2013 – 1 – PL1 – LEO01 – 37042 „Uczniowie z Malborka wybierają zawody z przyszłością” Projekt: „Staże.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonanie – Karina Suchecka Projekt numer: ESF01-2013 – 1 – PL1 – LEO01 – 37042 „Uczniowie z Malborka wybierają zawody z przyszłością” Projekt: „Staże."— Zapis prezentacji:

1 Wykonanie – Karina Suchecka Projekt numer: ESF01-2013 – 1 – PL1 – LEO01 – 37042 „Uczniowie z Malborka wybierają zawody z przyszłością” Projekt: „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”, realizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w ramach Priorytetu III Wysoka jakość systemu oświaty, Działania 3.4 - Otwartość systemu oświaty w kontekście uczenia się przez całe życie, Poddziałanie 3.4.2 Upowszechnianie uczenia się prze całe życie.

2 Każdego dnia, aby dotrzeć do miejsca pracy musiałam korzystać z pociągów regionalnych, które, podobnie jak londyńskie metro codziennie wożą miliony osób i są równie popularnym środkiem transportu. Moją podróż zaczynałam od stacji Harrow & Weldstone, na której wsiadałam w pociąg linii Southern Servive do Clapham Junction, a następnie przesiadałam się do pociągu jadącego do East Croydon. Moją podróż zaczynałam od stacji Harrow & Weldstone, na której wsiadałam w pociąg linii Southern Servive do Clapham Junction, a następnie przesiadałam się do pociągu jadącego do East Croydon.

3 Tu kończyła się moja podróż, a do pracy miałam kilka minut spacerkiem.

4 Jurys Inn Croydon to 4* hotel położony w południowej części Londynu w dzielnicy East Croydon. Jest idealny dla tych, którzy chcą pozostać w pobliżu centrum, ale wolą zatrzymywać się w tańszych i bardziej kameralnych dzielnicach. Jest idealny dla tych, którzy chcą pozostać w pobliżu centrum, ale wolą zatrzymywać się w tańszych i bardziej kameralnych dzielnicach.

5  Obróbkę wstępną warzyw i owoców  Utrzymywanie czystości na stanowisku pracy  Kontrolę stanu magazynów  Przygotowanie śniadań  Przygotowanie lunchu dla gości i pracowników  Przygotowanie bufetu dla grup oraz gości biznesowych  Przygotowanie potraw zgodnie z zamówieniami konsumentów w restauracji i dziale room service  Przygotowanie ciast i deserów  Przygotowanie specjalności dnia – czyli zupy „szefa”

6 Goście mają do dyspozycji 240 komfortowo urządzonych pokoi, z klimatyzacją, internetem i łazienką. Dla ich wygody pokoje wyposażono także w zestawy do parzenia kawy i herbaty, miękkie ręczniki oraz szlafroki. Dla ich wygody pokoje wyposażono także w zestawy do parzenia kawy i herbaty, miękkie ręczniki oraz szlafroki. W ofercie room service można również zamówić śniadanie lub inne potrawy bezpośrednio do pokoju. W ofercie room service można również zamówić śniadanie lub inne potrawy bezpośrednio do pokoju.

7 Rozszerzeniem oferty gastronomicznej była obsługa gości biznesowych, korzystających z jednej z 14 sal konferencyjnych.

8 Uzupełnieniem usług był Bar, otwarty od 12.00 do ostatniego klienta, w którym prócz alkoholi i koktajli serwowano lekkie przekąski takie jak kanapki, zapiekanki i makarony.

9 Podczas odbywania stażu najpopularniejszą przekąską serwowaną w hotelu była kanapka Jurys Club Sandwich, podawana na ciepło z kurczakiem, bekonem, sałatą, jajkiem, pomidorem wraz z miską frytek – tę kanapkę przygotowywałam najczęściej.

10 W menu baru popularnością wśród gości cieszyły się także:  Lekkie przekąski –zupy krem  Makarony serwowane z sosami i dodatkami  Burgery z kurczakiem, wołowiną, baraniną, wieprzowe i wegetariańskie  Kanapki serwowane na ciepło i na zimno  Sałatki w różnych wariantach z dodatkiem warzyw, kurczaka i łososia  Desery

11 Dania przygotowywane przeze mnie w kuchni, trafiały także do restauracji, otwieranej wieczorem w godzinach od 18.00 do 23.00. Sala konsumencka

12 Drogie, ale wyszukane menu spełniało oczekiwania nawet wybrednych klientów, którzy mogli zjeść między innymi:  sałatkę z krewetkami oraz rakami polewaną sosem whisky  grzybowe tortellini ze szczypiorkowym kremem oraz pianką truflową  Cheescake Panna Cotta – najlepszy deser jaki jadłam w życiu

13 Pracując przy bufecie śniadaniowym z kucharzem Andy’m nauczyłam się przygotowywać typowe angielskie śniadanie, na które składały się: Kiełbaski na gorąco Kiełbaski na gorąco Jajka sadzone i jajecznica Fasolka w sosie pomidorowym Jajka sadzone i jajecznica Fasolka w sosie pomidorowym Grillowane pomidory Grillowane pomidory Smażony, chrupiący bekon Smażony, chrupiący bekon

14 W pracy zawsze mogłam liczyć na moich współpracowników, okazywali mi wiele cierpliwości i symapti, rozumiejąc, że dopiero się uczę. Razem tworzyliśmy zgrany zespół.

15 Nauczyłam się obsługiwać profesjonalne urządzenia wykorzystywane w gastronomii, przekonałam się, że to wcale nie jest takie trudne.

16 W pracy miałam doskonałych nauczycieli, przekazali mi wzorce godne naśladowania. Przekonałam się, że porządek na miejscu pracy jest bardzo ważny, bo od niego zależy dobra organizacja oraz bezpieczeństwo pracy w kuchni.

17 Podczas tych 4 tygodni zyskałam nie tylko nowe doświadczenia i umiejętności, ale także przyjaciół wśród pracowników hotelu Jurys Inn Croydon. Byli dla mnie jak rodzina, otoczyli opieką i wyrozumiałością, codziennie udzielał mi się ich optymizm, który sprawiał, że chodziłam do pracy szczęśliwa i uśmiechnięta.

18 Pewność siebie - teraz nie boje się nowych wyzwań, bo wiem, że sobie poradzę Pewność siebie - teraz nie boje się nowych wyzwań, bo wiem, że sobie poradzę Samodzielność w podejmowaniu decyzji i odpowiedzialność za to co robię Samodzielność w podejmowaniu decyzji i odpowiedzialność za to co robię Nauczyłam się akceptować drugiego człowieka takim jaki jest, każdy z nas jest inny a co za tym idzie każdy jest wyjątkowy, teraz to wiem Nauczyłam się akceptować drugiego człowieka takim jaki jest, każdy z nas jest inny a co za tym idzie każdy jest wyjątkowy, teraz to wiem Nawiązałam przyjaźnie i poznałam wspaniałych ludzi, z którymi do dzisiaj utrzymuję kontakty Nawiązałam przyjaźnie i poznałam wspaniałych ludzi, z którymi do dzisiaj utrzymuję kontakty Zmieniło się moje myślenie o Brytyjczykach, wcześniej uważałam ich za niemiłych snobów, ale podczas praktyk przekonałam się, że są zupełnie inni Zmieniło się moje myślenie o Brytyjczykach, wcześniej uważałam ich za niemiłych snobów, ale podczas praktyk przekonałam się, że są zupełnie inni Lepiej mówię w języku angielskim, nie boję się odezwać Lepiej mówię w języku angielskim, nie boję się odezwać Poznałam inną kulturę i ludzi Poznałam inną kulturę i ludzi

19 Zdobyłam nowe umiejętności zawodowe, nauczyłam się pracy w dużej profesjonalnej kuchni Zdobyłam nowe umiejętności zawodowe, nauczyłam się pracy w dużej profesjonalnej kuchni Nauczyłam się pracować w zespole, przekonałam się jak ważne są relacje pomiędzy pracownikami, a dobra atmosfera i przyjaźnie sprawiają, że codzienna praca staje się przyjemnością Nauczyłam się pracować w zespole, przekonałam się jak ważne są relacje pomiędzy pracownikami, a dobra atmosfera i przyjaźnie sprawiają, że codzienna praca staje się przyjemnością Dzięki praktyce w Jurys Inn wiem, że dobrze wybrałam swój zawód, przekonałam się co chcę robić w życiu – jestem pewna, że zawód w którym się kształcę jest zawodem, który będę wykonywać w przyszłości.

20 Żal było wyjeżdżać i żegnać moich nowych przyjaciół, dostałam od nich nie tylko doskonałe referencje, ale także wiele ciepłych słów i wspomnienia, które pozostaną ze mną na całe życie.


Pobierz ppt "Wykonanie – Karina Suchecka Projekt numer: ESF01-2013 – 1 – PL1 – LEO01 – 37042 „Uczniowie z Malborka wybierają zawody z przyszłością” Projekt: „Staże."

Podobne prezentacje


Reklamy Google