Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DSD II I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DSD II I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie."— Zapis prezentacji:

1 DSD II I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie

2 Co to jest DSD II?  DSD II to najwyższy poziom egzaminu Republiki Federalnej Niemiec możliwy do osiągnięcia przez uczniów poza granicami Niemiec.  Poziom językowy tego egzaminu w/g wytycznych Wspólnej Europejskiej Ramy Referencyjnej to C1.  Na świecie dyplom DSD II posiada już ponad 14000 absolwentów.

3 Jakie możliwości daje DSD II?  Dyplom DSD II jest "świadectwem znajomości języka niemieckiego, niezbędnym dla podjęcia studiów wyższych w Niemczech."  Z egzaminem DSD II i polską maturą można podjąć studia na każdym kierunku w Niemczech.  Dyplom może być również przydatny dla studentów polskich uczelni, którzy będą chcieli i mieli możliwość wyjechać na stypendium do Niemiec.  Absolwent DSD II zwiększa swoje szanse na zatrudnienie na polskim i europejskim rynku pracy.

4 Ile kosztuje egzamin DSD II?  Egzamin DSD II jest bezpłatny!  Uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów związanych z przystąpieniem do egzaminu. Jest on finansowany przez Republikę Federalną Niemiec.  Jest to egzamin państwowy przewidziany dla uczniów liceów ogólnokształcących, którzy uczyli się w gimnazjum języka niemieckiego i osiągali dobre wyniki.

5 Jak przygotować się do egzaminu?  Uczniowie chcący zdawać egzamin DSD B2/C1 w liceach ogólnokształcących uczęszczają do grupy z poszerzonym profilem j. niemieckiego (6 godzin tygodniowo).  Jest to egzamin dla „całej klasy lub grupy”.  Do tego egzaminu nie mogą przystąpić uczniowie, którzy chcieliby się do niego przygotowywać indywidualnie.

6 DSD II w naszej szkole.

7 Nauka  Uczniowie uczą się języka niemieckiego z wykwalifikowaną kadrą nauczycieli oraz mają zajęcia z nativspeakerem.  Uczniowie korzystają z dobrze wyposażonej pracowni (rzutnik, laptop, drukarka, nowoczesne podręczniki i słowniki) dzięki wsparciu rządu federalnego Niemiec.  Uczniowie mają zwiększoną do 6 godzin tygodniowo liczbę lekcji języka niemieckigo.

8 Dodatkowe profity  Nasze liceum prowadzi wymianę ze szkołą partnerską w Brilon (Nadrenia Północna Westfalia).  Uczniowie biorą także udział w międzynarodowych projektach  oraz spotkaniach organizowanych w Konsulacie Generalnym Niemiec w Krakowie.

9 Dodatkowe profity  Uczniowie mogą korzystać ze stypendiów wakacyjnych w Niemczech  oraz programów wakacyjnych organizowanych dla uczniów szkół DSD z całej Europy przez instytucje niemieckie, np.

10 Serdecznie zapraszamy!


Pobierz ppt "DSD II I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google