Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tajemnice uzależnień słynnych ludzi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tajemnice uzależnień słynnych ludzi."— Zapis prezentacji:

1 Tajemnice uzależnień słynnych ludzi.

2 Katarzyna II … miała nienasycone apetyty seksualne, których nie omieszkała zaspakajać do ostatnich lat życia. Uwielbiała bardzo mocną kawę i piła 5 filiżanek dziennie. Nie była to jednak zwykła kawa, a bardzo mocne espresso. O jego mocy najlepiej świadczy historia pewnego zagranicznego posła, który przypadkiem wypił kawę carycy. Z miejsca dostał... palpitacji serca.

3 Honore de Balzac Amatorem kawy był francuski pisarz Honore de Balzac. Niektóre plotki głoszą, że autor "Ojca Goriot" potrafił wypić nawet kilkadziesiąt filiżanek dziennie. Pozwalało mu to pracować przez 48 godzin bez przerwy.

4 Lewis Carroll Autor "Alicji w Krainie Czarów" nie był przesadnie "czysty" -regularnie zażywał bowiem opium, którego działanie można porównać do heroiny czy morfiny. Oficjalnym powodem były nieznośne migreny, które dręczyły pisarza. Carroll miał na swoim koncie również kontakt z "magicznymi" grzybkami oraz "ziołami".

5 Zygmunt Freud Słabością Freuda była kokaina, którą zażywał początkowo w celach eksperymentalnych - opisywał sposób działania na psychikę oraz nastrój. Musiał oceniać go niezwykle pozytywnie, skoro swojemu dobremu koledze Ernestowi von Fleischl zalecił leczenie z uzależnienia od heroiny... kokainą. Fleischl zmarł w wyniku przedawkowania obu tych narkotyków naraz.

6 Maria Callas Jedna z najlepszych śpiewaczek operowych w historii miała problem z nadwagę. Stosowała dietę wspomaganą metakwalonem - substancją o działaniu zbliżonym do barbituranów. Metakwalon powoduje stany euforyczne, rozluźnienie oraz pobudzenie seksualne. Terapia spowodowała katastrofalne zmiany w jej głosie, które obok problemów osobistych zadecydowały o końcu jej kariery.

7 Herman Goering Marszałek Rzeszy miał wiele słabości - uwielbiał sybaryckie uczty, towarzystwo kobiet, luksus, dzieła sztuki oraz... morfinę, od której był przez wiele lat uzależniony. W momencie aresztowania Göring posiadał pigułek z dewyhydrokodeiną Marszałek łykał po 10 rano i wieczorem. Popełnił samobójstwo w celi.

8 Nikołaj Jeżow Dla stalinowskiego szefa NKWD pijackie libacje należały do codzienności. Do picia zmuszał swoich najbliższy współpracowników, w tym ponad 100-kilogramowego zastępcę, który uskarżał się, że nie wytrzymuje tempa picia, jakie narzucał mu mierzący zaledwie 153 centymetry i szczupły szef. Chroniczny alkoholizm Jeżowa były jedną z pośrednich przyczyn utraty zaufania Stalina i stracenia komisarza.

9 Winston Churchill Miał jasną dewizę: "Moja podstawowa zasada życia wymaga ode mnie picia przed, w trakcie i po posiłkach". Wiele wskazuje na to, że był jej wierny. Do obiadu popijał szampana, wino, porto oraz koniak. Do legendy przeszła jego wymiana zdań z pewną socjalistką: "To hańba, panie Churchill! Pan jest kompletnie pijany". Replika premiera: "A pani jest brzydka... i to się nie zmieni. Natomiast ja rankiem wytrzeźwieję".

10 Andy Warhol Słynny malarz i twórca pop-artu również nie należał do świętoszków. Zażywał pigułek Obetrol, które są kombinacją amfetaminy, metaamfetaminy oraz dekstroamfetaminy. Środek powoduje pobudzenie, polepszenie koncentracji oraz brak łaknienia - był stosowany jako lek na otyłość, co pokazali w swoim filmie twórcy "Requiem dla snu".

11 Borys Jelcyn Borys Jelcyn pokazał Rosjanom i światu że wódka to rosyjski produkt numer jeden. Mylenie kartek, lekko chybotliwy chód, nieskładna mowa, tańcowanie na scenie podczas koncertu to oczywiste uboczne efekty alkoholizmu.

12 George Best Legendarny zawodnik Manchesteru United, którego talent porównywany był z Pele, pławił się w napojach wyskokowych. Alkohol był przyczyną licznych skandali . Piłkarz pozostawał głuchy na głosy tych, którzy próbowali przemówić mu do rozsądku. Pierwsza zaprotestowała wątroba. Best przeszedł transplantację tego narządu. Zmarł w 2005 r. Przed śmiercią na jego własną prośbę brytyjskie tabloidy zamieściły zdjęcie Besta w szpitalnym łóżku z jego apelem: "Nie umierajcie tak, jak ja".

13 Dla: www.rotfl.com.pl Hanka43
A na rulonie papierosa napiszę Twe imię. Dwa uzależnienia w jednym pakiecie. Szklanka z rumem, którą jeszcze przed chwilą dotykały Twoje usta. Wypijam ją do dna. Dwa uzależnienia, dwie udręki życia w jednej dawce... Niektórzy ludzie rzeczy martwe: laptop, telewizor traktują jak powietrze bez którego nie można żyćlecz z czasem zaczną się dusić z uzależnienia.... Twój przelotny uśmiech powoli przestaje mi wystarczać. To chyba objaw uzależnienia... Od jednego uzależnienia można się uwolnić głównie poprzez inne uzależnienie Dla: Hanka43


Pobierz ppt "Tajemnice uzależnień słynnych ludzi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google