Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moduł 10 Praktyczne aspekty rozpoczęcia pracy. Po ukończeniu tego modułu będziesz dysponować wiedzą o:  10.1 Sposobach przygotowania się do rozpoczęcia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moduł 10 Praktyczne aspekty rozpoczęcia pracy. Po ukończeniu tego modułu będziesz dysponować wiedzą o:  10.1 Sposobach przygotowania się do rozpoczęcia."— Zapis prezentacji:

1 Moduł 10 Praktyczne aspekty rozpoczęcia pracy

2 Po ukończeniu tego modułu będziesz dysponować wiedzą o:  10.1 Sposobach przygotowania się do rozpoczęcia nowej pracy  10.2 Kwestiach logistycznych związanych z podjęciem nowej pracy  10.3 Obowiązkach pracodawcy

3 Rozpoczęcie nowej pracy Moduły, które dotychczas ukończyłeś w ramach kursu “Pathways for Graduates” w większości skupiały się na dostarczeniu informacji o tym, jak znaleźć oferty pracy, jak ubiegać się o zatrudnienie i dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Dzięki temu wiesz już jakie kroki musisz podjąć, aby zdobyć pracę. Pamiętaj jednak, że samo jej uzyskanie nie oznacza końca twoich wysiłków. Rozpoczęcie nowej pracy może być wyzwaniem, które będzie jednocześnie zaskakujące, jak i fascynujące. Będziesz poznawał nowe sposoby pracy, nowych ludzi, nowe środowiska, a także swoją nową role społeczną.

4 Przygotowanie się do rozpoczęcia nowej pracy Czym zajmuje się Twoja organizacja? Na czym będzie polegała Twoja rola w organizacji?

5 Film prezentujący pierwszy dzień w nowej pracy http://www.youtube.com/watch?v=l2Z HQD3VTcA

6 Obowiązki pracodawcy Kiedy pracodawca przyjmuje nowego pracownika, musi spełnić pewne podstawowe obowiązki, wynikające z obowiązujących przepisów: ustalenie wynagrodzenia co najmniej na poziomie minimalnym, zawarcie umowy o pracę w formie pisemnej, zgłoszenie faktu zatrudnienia pracownika w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, zgłoszenie faktu zatrudnienia pracownika w Urzędzie Skarbowym, skierowanie pracownika na wstępne badania lekarskie, udzielenie pracownikowi odpowiednich informacji.

7 Po ukończeniu tego modułu będziesz dysponować wiedzą o:  10.1 Sposobach przygotowania się do rozpoczęcia nowej pracy  10.2 Kwestiach logistycznych związanych z podjęciem nowej pracy  10.3 Obowiązkach pracodawcy


Pobierz ppt "Moduł 10 Praktyczne aspekty rozpoczęcia pracy. Po ukończeniu tego modułu będziesz dysponować wiedzą o:  10.1 Sposobach przygotowania się do rozpoczęcia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google