Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Informatyk w Londynie Projekt numer: ESF01-2013 – 1 – PL1 – LEO01 – 37042 „Uczniowie z Malborka wybierają zawody z przyszłością” Projekt: „Staże i praktyki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Informatyk w Londynie Projekt numer: ESF01-2013 – 1 – PL1 – LEO01 – 37042 „Uczniowie z Malborka wybierają zawody z przyszłością” Projekt: „Staże i praktyki."— Zapis prezentacji:

1 Informatyk w Londynie Projekt numer: ESF01-2013 – 1 – PL1 – LEO01 – 37042 „Uczniowie z Malborka wybierają zawody z przyszłością” Projekt: „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo”, realizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w ramach Priorytetu III Wysoka jakość systemu oświaty, Działania 3.4 - Otwartość systemu oświaty w kontekście uczenia się przez całe życie, Poddziałanie 3.4.2 Upowszechnianie uczenia się prze całe życie. Prezentacja: Tobiasz Popis

2 Kilka słów o Whitefield School Swój staż zawodowy odbywałem w Whitefield School – nie byłem oczywiście uczniem szkoły, tylko pracowałem w sekcji administracyjnej zajmującej się obsługą informatyczną tej placówki.

3 Kilka słów o Whitefield School  Jest to szkoła średnia  Jej uczniowie to młodzież w wieku od 11 do 18 lat  Znajduję się na ulicy Claremont Road w Barnet w Londynie  Jest to wielokulturowa szkoła  Jej uczniowie posługują się łącznie 70 różnymi językami  Realizowane są w niej fakultety informatyczne, sportowe, muzyczne, taneczne, stolarskie, gastronomiczne.

4 Podróż do pracy Codziennie podróżowałem autobusem linii 186 w stronę Brent Cross, na stacji Edgware, przesiadałem się na metro linii Northernline, którym jechałem na stację Brent Cross. Dalej szedłem pieszo kilka minut do mojego miejsca pracy.

5 Tak w skrócie prezentowała się moja codzienna droga do pracy

6 Mój dzień w pracy wyglądał następująco  Każdy dzień, jak prawdziwy Brytyjczyk, zaczynałem od wymiany uprzejmości z moimi współpracownikami oraz rozmów o pogodzie.  Później uczestniczyłem w odprawie na temat zadań na dany dzień.  Sprawdzałem firmową pocztę, e-maile i nowe zgłoszenia w systemie SysAid.  Opiekun zlecał mi nowe zadania.  Zajmowałem się pracą diagnostyczną w warsztacie.  Diagnozowałem i opisywałem usterki, zapisywałem numery z poszczególnych urządzeń.  Naprawa i serwis uszkodzonego sprzętu oraz usuwanie usterek.

7 Później…  Zdawałem raport opiekunowi z realizowanych zadań.  Tworzyłem listy i komputerowe bazy danych na komputerze oraz wysłałem je opiekunowi.  Wracałem do warsztatu oraz pakowałem laptopy, które będą odsyłane do producenta.  W międzyczasie wykonywałem drobne zadania w obrębie szkoły (naprawa drukarek, problemów z internetem, tablicami multimedialnymi itp)  Rozmowa podsumowująca dzień z opiekunem  Godzina 16.00 Koniec pracy

8 Biuro serwisu IT tak prezentowało się główne biuro, w którym pracowałem

9 SysAid Wspomniany w planie dnia system SysAid to internetowa baza danych, która zawierała zgłoszenia od wszystkich pracowników szkoły. Przedstawiany był tam szczegółowy opis, z uwzględnieniem klasy, typu zgłoszenia itp. Dzięki temu serwis IT mógł szybciej i z większym zorganizowaniem wykonywać zadania w obrębie całej szkoly.

10 Pracownicy serwisu IT poświęcali mi codziennie wiele uwagi, cierpliwie wszystko tłumaczyli. Zawsze mogłem liczyć na ich optymizm i wsparcie.

11 Podsumowanie  4 tygodnie praktyk dla każdego z nas to był czas nowych doświadczeń zawodowych  Mieliśmy okazję poznać sprzęt, który u nas w kraju nie jest popularny i rzadko stosowany  Pracowaliśmy w firmach, które wykonują szeroki wachlarz usług dla branży IT od sprzedaży akcesoriów, przez serwis i naprawę sprzętu aż po zlecenia indywidualne  Nauczyliśmy się rozmawiać z klientami i słuchać ich potrzeb  Pracując w zgranych zespołach nie tylko nawiązaliśmy nowe znajomości, ale także poprawiliśmy swój angielski, wiemy jak działa się w grupie i rozumiemy taki system pracy.  Praktyki sprawiły, że zdobyliśmy nowe umiejętności i doświadczenia, a zawód który będziemy wykonywali w przyszłości stał się dla nas bliższy. Przekonaliśmy się, że to ciekawe i kreatywne zajęcie, chociaż wymaga od nas stałego dokształcania i podążania za nowymi technologiami.


Pobierz ppt "Informatyk w Londynie Projekt numer: ESF01-2013 – 1 – PL1 – LEO01 – 37042 „Uczniowie z Malborka wybierają zawody z przyszłością” Projekt: „Staże i praktyki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google