Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Figury niemożliwe Figury niemożliwe są to przedstawienia trójwymiarowych figur na płaszczyźnie, które są sprzeczne swojej przestrzenności, tzn. nie jest.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Figury niemożliwe Figury niemożliwe są to przedstawienia trójwymiarowych figur na płaszczyźnie, które są sprzeczne swojej przestrzenności, tzn. nie jest."— Zapis prezentacji:

1

2 Figury niemożliwe

3 Figury niemożliwe są to przedstawienia trójwymiarowych figur na płaszczyźnie, które są sprzeczne swojej przestrzenności, tzn. nie jest możliwe, aby skonstruować ich trójwymiarowe odpowiedniki.

4 Złudzenie optyczne to błędne odebranie obrazu przez mózg za pomocą działania kontrastu, cieni, kolorów.

5 Może ktoś wie jak się nazywa ?

6

7 Przedstawione zdjęcia, wydają się przekonywać nas, że jednak można skonstruować figury niemożliwe. Otóż nie! Cały trick polega na oszukaniu widza. Za złudzenie odpowiada odpowiednia perspektywa modelu. Zobaczmy, jak wygląda model trójkąta widziany z innej strony:

8

9 Figura z poprzedniego slajdu to Trójkąt Penrose’a. Trójkąt Penrose’a – jest to figura niemożliwa wymyślona przez szwedzkiego grafika Oscara Reutersvärwda w 1936 roku. Nazwa figury pochodzi od matematyka Rogera Penrose’a, który niezależnie odkrył i spopularyzował ją w latach 50 XX wieku. Opisując ją jako „niemożliwość w najczystszej postaci”.

10 Andrea del Pozzo włoski malarz. Na sklepieniu kościoła św. Ignacego Loyoli w Rzymie stworzył kwadraturę, czyli iluzjonistyczny obraz fikcyjnej architektury.

11

12 Figury niemożliwe chętnie zamieszczali w swoich obrazach artyści. Jak Ci się podobają te obrazy?

13

14 Dzięki znakomitemu opanowaniu praw perspektywy na ulicach i chodnikach całego świata powstaje wiele dzieł które stwarzają iluzję trójwymiarowości. Dziedzina sztuki zajmująca się trójwymiarowym ozdabianiem ulic nosi nazwę „Street Art”.

15 Iluzje uliczne, czyli malowidła powstające na ulicach lub chodnikach przy pomocy sprayów.

16

17

18

19

20

21

22

23

24 Popatrzcie na jeden z rysunków na środku są punkty lub punkt wpatrujcie się w niego 30 sekund a następnie spójrzcie na ścianę i zacznijcie mrugać kogo widać Popatrzcie na jeden z rysunków na środku są punkty lub punkt wpatrujcie się w niego 30 sekund a następnie spójrzcie na ścianę i zacznijcie mrugać kogo widać

25 Prawda, że matematyka może być fascynująca? ;)

26 Bibliografia Google grafika Pl.wikipedia.org Adonai.pl -joemonster.org -www.sprawdzian.net.pl Autorzy: Daniel Berkovitz Dominik Kryczka Olek Latosek Grzesiek Fabijanowski Oskar Kofman Weronika Machała Basia Strzałka Daria Walczak Julia Dzierżanowska Martyna Niewiadomska


Pobierz ppt "Figury niemożliwe Figury niemożliwe są to przedstawienia trójwymiarowych figur na płaszczyźnie, które są sprzeczne swojej przestrzenności, tzn. nie jest."

Podobne prezentacje


Reklamy Google